• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Asma Tavan Modelleri ve Asma Tavan Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Asma tavan modelleri ve fiyat listesi konusunda bilgi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak bu işi ustaca yapan bir firmadan yardım alması gerekir.

İçerik
  1. Asma Tavan Modelleri ve En Şık Tasarımları
  2. Asma Tavan Fiyatları

1Asma Tavan Modelleri ve En Şık Tasarımları

Asma tavan modelleri ile yaşam alanlarınızda şık ve farklı alanlar yaratma olanağına sahip olabilirsiniz. Asma tavan modelleri genelde ticaret alanlarında, inşaatlarda, özellikle ofislerde ve evlerde sık şekilde tercih edilmektedir. Bu tavan tipik olarak telleri kullanarak ana tavandan asılmış bir metal parçadan oluşur. Ardından, asma tavanı oluşturan parçalar arasında fayans veya paneller döşenir.  Dekoratif olarak karşımıza çıkan bu ürünlerin kullanımında aydınlatma, akustik, renk ve model seçimlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. Sistemleri seçerken özellikle ev metre karesi dikkate alınır. Asma tavan modelleri birçok avantajı da yanında getirmektedir. Bu avantajlar içinde;

resim-5954

resim-5955

resim-5956

resim-5957

Boruları, kanal yapıları ve telleri gizler; Asma tavan, gerçek tavan üzerindeki kusurları ve kusurları kolayca gizleyebilir. Maliyetli onarım ve boyama yapmak yerine borular, kanallar, lekeler ve soyulmuş boya örtüleri için asma tavan takabilirsiniz. Asma tavanlara sahip bir ev satın almadan önce buna dikkat edin. Bazı panellerin çıkarılmış olduğundan emin olun ve yapısal eksiklikler olmadığından emin olmak için detay incelemeleri yapılır.

Pratik kurulum; Asma tavan, bir evde veya ofiste kolayca monte edilir. Gerekli bilgiye sahip birçok ev sahibi malzeme kendiliğinden tavan montajı satın alabilir. Bununla birlikte, evinizin veya ofisinizin güvenliğini sağlamak için, asma tavanlar takmadan önce lisanslı bir firmaya danışmak akıllıca olacaktır. Ayrıca kendi monte işlemi yapacak olan kişilerin sistemleri ve çeşitleri seçerken ev metrekare detayını da dikkate alması gerekir.

resim-5958

resim-5959

resim-5960

resim-5961

resim-5962

resim-5963

Onarım durumunda kolaylık sağlar; Geleneksel sıva tavanlarda, onarım çalışmaları zaman alıcı ve pahalı olabilir. Tavanda var olan gizli bileşenlere ulaşmak için tavanı yıkmak gerekir. Asma tavanlar söz konusu olduğunda sorun teşkil etmez çünkü onarımlar tamamlandıktan sonra gereken panel sayısı kolaylıkla kaldırılabilir ve tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir.

Yenilemek daha ekonomiktir; asma tavanlarda kapsamlı şekilde yıkım ve onarım çalışmalarını yürütmekten maliyeti daha ucuzdur. Asma tavan fiyat hesaplama ve onarımları oldukça uygun olduğu için de popüler hale gelmiştir.

2Asma Tavan Fiyatları

resim-5964

resim-5965

resim-5966

resim-5967

resim-5968

Asma tavan modelleri ve fiyat listesi konusunda bilgi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak bu işi ustaca yapan bir firmadan yardım alması gerekir. Yerin keşfi, işin durumu ve kullanılacak malzemenin ismi ve cismi belirlenmeden kesin ve net bir asma tavan fiyatı belirlemek adına mümkündür. Asma tavan modelleri ve fiyatları konusunda kabataslak bir rakam çıkartılacak olursa (Düz tavanlarda) m2 işçilik fiyatları; (17 TL m2) Tavan kısmı U ve tavan kısmı C sistemleri ile alüminyum kargas seçeneği ile yapılacak düz asma tavan uygulama fiyatlarıdır.  Derz dolgusu, alçısı ve boya badana işçiliği fiyatlara dâhil değildir.

resim-5969

resim-5970

resim-5971

resim-5972

Metal asma tavanlarda (Düz tavana) m2 işçilik fiyatları; (30 TL m2) Banyo ile Wc gibi daha küçük alanlarda metal asma tavanın fiyatları daha değişken farklı olur. Belirli metrekare ve üstündeki metrekare için belirlenecek olan metal asma tavan fiyatlarıdır. Aydınlatma ile alakalı kullanılacak olan sistemler fiyata kesinlikle dâhil değildir.

TAŞ yünü asma tavanlarda (Düz tavana) m2 işçilik fiyatları; (15. TL m2)

resim-5973

resim-5974

Asma tavan fiyatları konusunda yukarıda bulunan fiyatlar 2017 yılının ilk dönem fiyatlarıdır. Bu fiyatlar her sene sonunda güncellenir ve yeni dönem fiyatları karşımıza çıkar. Zaten fiyatlarda ustanın kalitesi, firmanın kalitesi, kullanılacak malzemenin kalitesi, dekorasyon ürünü, yapılacak olan tasarım, metrekare büyüklüğü ve daha birçok faktör etkilidir. Asma tavan dekorasyon çalışmaları için birçok değişik malzeme ve tasarım bulunur.0 bunların içinden seçilecek olan her tasarımın fiyatı birbirinden farklıdır. Bunun öncelikli olarak konu ve tasarımlar hakkında detaylı araştırma yapılması gerekir. Sonrasında gerekli fiyatlandırma detaylı olarak ortaya çıkar. şık ve hoş tasarımlar istiyorsanız kesinlikle işini kaliteli şekilde yapan kişilerden yardım alınmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...