• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Amerikan Mutfaklar Nasıl Kapatılmalı ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerikan mutfak kapatma işlemlerinde boya, zemin kaplaması, tavan boyası, mobilya, tekstil ve duvar rafları dikkatli şekilde seçilmelidir.

Amerikan Mutfak Kapatma İşlemi

Amerikan mutfağı olan evler görüntü açısından şık olan sunumlar sergilese de misafir geldiğinde zaman zaman sıkıntılara yol açabilir. Evde oluşan yemek kokuları ile temas halinde olunması sıkıntı durumların oluşmasına sebebiyet verir. Bu tarz mutfaklara sahip olan kişilerin eşyaları ile uyumlu şekilde dekorasyon çalışması yapması ve mutfak ile salonu ayırma işlemini tamamlaması gerekmektedir. Gelişen teknoloji ve tasarımcıların geliştirdiği yenilikler ile Amerikan mutfak nasıl kapatılır sorusuna cevap bulunabilir. Amerikan mutfak salon ayırma konusunda insanların en çok endişe duyduğu durum salonların küçülmesi ve kullanım olanaklarının tamamen kısıtlanmasıdır. Bu konu ile alakalı iç mekânı küçültmeyecek ve kullanım ile alakalı durumları kısıtlamayacak olan tasarımların incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca iç mekânın ebatlarına uygun olan dekorasyonların tercih edilmesi gerekir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-2

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-3

Amerikan mutfak salon ayırma konusunda büyük olan iç mekânlara sahipseniz yine büyük olan tasarım mobilyaları kullanmanız gerekir. Küçük olan iç mekânlara sahipseniz iç mekânı işgal etmeyecek olan ve rahat kullanıma sahip olan mobilyaların kullanılması gerekir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-4

Amerikan mutfağı nasıl kapatabilirim konusunda kullanılacak olan en güzel ayırma şekli duvar renkleridir. Mutfak ve mobilya tasarımlarınıza uygun olan renkler ile ayırma işlemlerini yapabilirsiniz. İki alanın renklerinin birbiri ile zıt olması gerekir. Bu uygulama ortamın daha doygun bir hal almasına olanak sağlayacaktır.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-5

Salon ve mutfakları ayırma konusunda etkili bir diğer unsurda aydınlatmadır. Merkez olarak kullanılacak olan avizeler salon kısmına kullanılırken mutfaklarda spot lambalar ve daha küçük olan avize seçenekleri tercih edilmelidir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-6

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-7

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-8

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-9

Amerikan mutfak salon ayırma konusunda zemin dekorasyonuna dikkat etmek gerekir. Kullanılacak olan mutfak dolaplarının beyaz ise zemin açık renkli tercih edilir. Salonlarda ise kullanılan mobilyalar açık renkli olsa bile koyu tonlarda zemin döşemesi tercih edilmelidir. Bu şekilde salon ve mutfak kapatma işlemi tamamlanabilir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-10

Tavan dekorasyonu ayırma işleminde önemli bir yere sahiptir. Salon ile mutfaklarda kullanılacak olan tavan çıtaları konusunda farklı renk ve model seçenekleri kullanılmalıdır.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-11

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-12

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-13

Mutfaklarda kullanılacak olan farklı renklerde ve dokulardaki dokunuşlar uyumlu alanların ortaya çıkmasını sağlar. Bunun için tuğla, duvar boyası ve duvar kâğıdı kullanımı yapılmalıdır.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-14

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-15

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-16

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-17

Amerikan mutfak nasıl kapatılır konusunda kullanılacak olan mobilyalarda etkili olan unsurlar içinde yer alır. İç mekânlarda yer alan mobilya, masa, sandalye, raflar ve dolaplar önemli olan etkenlerdir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-18

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-19

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-20

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-21

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-22

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-23

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-24

Amerikan mutfak ayırma için bar kullanımı ideal olan çözümlerden bir tanesidir ve bu çözüm oldukça şık olan bir görüntünün kazanılmasına olanak sağlar. Bar için etkili olan mutfak boşluğunun ayarlanması gerekir. Ayrıca bar mutfak masası olarak da kullanılabilecek olan bir seçenektir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-25

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-26

Mutfak ve salon ayırma için kullanılan dolaplar anıtsal bir versiyon olarak karşımıza çıkar. Bu dolaplar hoş çıkartmalar, objeler ve aksesuarlar ile dekore edilebilir.

amerikan-mutfak-nasil-kapatilir-27

Amerikan mutfak ayıra konusunda kullanılacak olan salon ve mutfak tekstili farklı tarzlarda ve renklerde uygulandığında tutarlılık sergileyecektir. Mutfak alanında renkli tekstil ürünleri kullanılacaksa salon kısmında daha sade ve düz olan tekstil ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...