• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Tasarım Programları Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Hayalinizdeki mutfağı belirli bir platform üzerinde tasarlayabilmek ve mutfağın en ince ayrıntısına kadar belirleyebilmek için uygun yazılımlar bulunmaktadır.

İçerik
  1. Mutfak Tasarım Programları
  2. Adeko Mutfak Dekorasyon Programı
  3. Arcon Mutfak Çizim Programı Fiyatı

1Mutfak Tasarım Programları


Mutfak Yazılımları

Mutfak dekorasyonu yapabilmek için birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıkarmanızı sağlayan onlarca yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde hayalinizdeki mutfağı kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. En ince ayrıntısına kadar kendi çiziminiz ile donatacağınız tasarımları dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkündür. 

Genellikle iç dekorasyon firmaları tarafından kullanılan profesyonel mutfak tasarım programı, farklı alanlarda da hizmet vermektedir. Özellikle inşaat sektöründe büyük bir yere sahip olan bu yazılımlar 3 boyutlu grafikleri desteklemekte ve kısa süre içerisinde hayallerinizi belirli bir alana yansıtmanızı sağlamaktadır.

İç mimarlar, imalatçılar, teknik ressamlar ve fason kesimciler tarafından rahatlıkla kullanılabilen çeşitli yazılımlar mevcuttur. Günümüz teknolojisine uygun olan ve 3 boyutlu tasarım desteği sunan bu yazılımlar, mutfak ile ilgili her türlü ayrıntıyı yaratmanız için ideal yazılımlardır. 

Mutfak tasarım programı bedava seçeneği ile karşınızda çıktığı gibi deneme sürümü ile test edebilmeniz için sizlere muhteşem fırsatlar sunabilmektedir. Böylece tasarım programı ile ilgili ayrıntıları görüp ona göre plan yapmanız mümkün hale gelmektedir.

2Adeko Mutfak Dekorasyon Programı

Adeko, mutfak yazılımları arasında ön plana çıkan nadir markalardan birisidir. Müşterilerine deneme sürümleri ile harika tasarımlar yaratabilme fırsatı sunan program Türkçe dil desteğine sahiptir. Yazılımın en önemli özelliği ise ”random” seçeneği ile farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Neredeyse tek bir tık ile farklı mutfak tasarımları elde edebilirsiniz.

Sadece kendinize özgü tasarımlar yaratmanızı değil aynı zamanda müşterilerinizin taleplerini tam olarak uygulamanızı sağlayan bu yazılımda mutfak dolabı tasarımı, banyo dolabı, raydolap veya tv ünitesi, giyinme odası, mağaza dekorasyonu vb. gibi tasarımlar yaratmanız mümkündür. Tamamen müşterinizin isteklerine odaklanacağınız adeko yazılımı işinizi büyük oranda kolaylaştırabiliyor.

Eski yazılımlar ile kıyaslandığı zaman saatlerce tasarım oluşturduğunuz bunu en az yarım gün ayırarak render yaptığınız ve teklif almak için uzun süre beklediğiniz yazılımların geride kaldığınız vurgulayabiliriz. Adeko yazılımı bu ve bunun gibi daha birçok hizmeti sizlere uygun fiyatla sunmaktadır. Bu konular hakkında resmi sayfa üzerinden destek alabilir veya eğitim videolarınız izleyerek bilgi eksikliğinizi giderebilirsiniz.

 

3Arcon Mutfak Çizim Programı Fiyatı

Mutfak tasarımı konusunda sizler için alternatif oluşturabilecek bir diğer marka arcon mutfak yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde özgür bir şekilde tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Buna benzer programlar hakkında herhangi bir fikriniz veya deneyiminiz yoksa çeşitli seviyelere giriş yaparak yazılımı kullanabilirsiniz. Sektör bazlı olarak giriş seviyesi ile piyasada fark yaratan bu yazılımlar Türkçe dil desteği ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

3D çizim programları açısından iyi bir alternatif olan arcon Türk üretici firmalarında bulunan ve günümüz teknolojisi ile üretilen her türlü malzemeyi bünyesinde bulundurmaktadır. Bu nedenle dilediğiniz şekilde tasarım yapabilir ve ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Endüstriyel tasarım, hesaplama, render, dizayn, dekorasyon, banyo tasarımı ve maliyet tutarı konusunda net veriler sunan yazılımın birçok alanda kullanılabilmesi mümkündür.

Arcon mutfak dizayn ve çizim programı ile birçok projeyi kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Özellikle; dolap dizaynı, çeşitli dekorasyon modelleri, ölçülendirme, fiyat teklifi oluşturma, bileşen planlama, parametrik çizimler, otomatik yerleştirme, revize etme, otomatik konumlandırma, kolay render, doku ilavesi, modül oluşturma vb. gibi fonksiyonları bulunan Arcon yazılımı sizleri özgür kılıyor.

Giriş seviyesindeki yazılım önerisinde ise yer alan araç çeşitleri; raydolap tasarımı, banyo tasarımı, tv ünitesi tasarımı, seramik tasarımı, panel ve mobilya gibi birçok çizim yapılabilen araçlardır. Bu araçları kullanarak yazılımın ilk seviyesinde yer alan unsurlardan faydalanabilir ve dilediğiniz şekilde tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Türkçe destekli yazılım programları arasında Arcon ve Adeko gibi yazılımlar ön plana çıkan seçeneklerdir. Kullanım kolaylığı sağlayan ve dizayn yapabilmeniz için kolay erişimli seçenekler sunan bu iki yazılım, sizlere farklı dizayn ve 3d mobilya tasarımı yapabilmeniz için fırsat sunmaktadır. Bunlara alternatif oluşturan yazılımlar ise yeteri düzeyde gelişmiş panellere ve kolay kullanıma sahip olmayabilir. Sertifikalı ürünler kullanarak dilediğiniz tasarımları kısa süre içerisinde oluşturabilirsiniz.

Türkiye genelinde ücretsiz olarak kullanılan yaygın mutfak dizayn (tasarım) yazılımları arasında; IKEA Kitchen Planner, Google SketchUp, Smartdraw gibi markalar bulunmaktadır. Fakat bu 3 yazılım programında da Türkçe dil desteği yoktur. Ücretsiz olan bu yazılımlarda kısıtlı özellikle görmenizde mümkündür.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...