• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu ve En güzel modelleri

Country mutfak dekorasyonu kapsamında eskitme mobilyalar ve dolaplar kullanılması gerekir. Ayrıca kullanılacak olan aksesuarlar önemlidir.

 

Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Son dönemlerde dekorasyonun vazgeçilmez bir parçası olan country mutfak modelleri ve odaları konusunda olumsuz bir düşünce neredeyse yok denilebilir. Hemen hemen tüm mobilya çeşitlerinde country tarzını görmek ve bulmak mümkündür. Özellikle mutfak dolapları, kulpları ve perdeleri bu tarzda vitrinlerde de sık şekilde görebilirsiniz. Country mutfak modelleri kırsal yaşam ile şehir yaşamını bir araya tasarlayarak işlevselliği kolay olan bir tarz ile karşımıza çıkmaktadır.  Country mutfak dolap modelleri antik görüntüleri, doğal renkleri, uygun olan kontrast tarzı ile annelerinde fazlasıyla dikkatini çekmektedir.

-2

Country mutfak dekorasyonu için belli başlı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bunlar;

Country mutfak tarzı modelleri için en dikkat çekici olacak olan unsur tavandan zincir ile sarkacak olan avize modelleri olacaktır. Ayrıca tavandan zincir ile sarkacak olan ahşap görünümlü saksılar bu tarz için oldukça uygun olacaktır. Tavandan sarkacak olan taşlı avizeleri dekorasyonun bir parçası olarak düşünmek gerekir ve country tam anlamı ile yansıtacağını da unutmamak gerekir.

-3

-4

-5

Country bir mutfakta çağdaş ve modern şekilde tasarlanmış olan perde modelleri, krom, parlak, plastik şekilde malzemeler de yer almalıdır. Özellikle rustik perde modelleri seçilmesi gereken en önemli olan detay arasında yer alır. Babaanne ve anneanneden kalan dantelli modellerin modern çizgiler ile tasarlanmış yeni halleri mutfağa fazlasıyla yakışacaktır. Masa üstüne serilecek olan örtülerinde country mutfak modelleri kapsamına uygun olan ürünlerden seçilmelidir. Bu seçim için dokuma kumaşlar, eskitme masa örtüleri ve natürel renkler tercih edilmelidir.

-6

-7

-8

Country mutfak modelleri kapsamında en önemli olan detaylardan bir tanesi de ahşap kullanılmasıdır. Mutfağın neredeyse tamamını ahşap ile kaplamak uygun bir seçim olacaktır ve bu kaplama country etkisini güçlendirecektir.

-9

-10

Doğal olan taşlar, eski görünümlü olan fayanslar, rustik şekilde kullanılmış olan perdeler country mutfak dekorasyonu açısından detaylı seçimler gerektirir. Özellikle ahşap içinde kullanılacak olan renkler özen içinde seçilmelidir. Fayansların geleneksel olan tarzda, klasik renklerde, beyaz ve monokrom şekilde doğal görünümlü olması gerekmektedir.

-11

-12

Country mutfak dolapları yemek odası ve oturma odası ile birlikte kullanılacaksa ahşap olan dolapların ve seramiklerin oda ile uyum içinde olması gerekmektedir.

-13

Yer döşemelerin boyanmış olması, en azından bir işlemden geçmiş olması doğal görünüm kazanmasına olanak sağlayacaktır. Zemini patcwork örtüler, dokuma kilimler ve eskitme halılar ile dekore etmeniz mümkündür.

-14

Contry mutfak dolapları kadar tavanların rengi de önem taşımaktadır. Özellikle beyaz olan tavan rengi mutfağın ferahlamasına olanak sağlayacaktır. Ayriyeten tavanı ahşap ile kaplayarak country tarzına uyum sağlamak da mümkündür.

 

-15

-16

Mutfak contry kapsamında beyaz rengin sadeliği kullanılacağı gibi, ahşap görünümün içinde kendini patlatabilecek olan renklerde tercik edilebilir. Özellikler ahşap ve mor uyumu sıklıkla tercih edilir.

-17

-18

Country mutfak dolapları ve country mutfak dolabı kulpları kapsamında desenli modeller tercih edilmelidir. Bu tercihte dikkat edilecek en önemli olan konu abartıya kaçmamaktır.

-19

-20

-21

Country tarzı mutfak modelleri kapsamında eski duvar görüntülerini yakalamak, basit ve sade bir tarz vurgulamak önemlidir. Aslında ortaya çıkacak olan görüntü tamamen kişilerin elinden çıkmış gibidir. Ayrıca seçilecek olan geleneksel ve eski dönem süsleri, duvar kâğıtları da bu tarz içinde önemlidir.

-22

-23

-24

-25

Country mutfak modelleri kapsamında seçilecek olan ürünler aslında eski dönem eşyalarının modernlik ile harmanlanmasından oluşmaktadır. Eski dönemden kalan sobalara benzeyen bir ocak bile bu tarzın tamamlanmasına olanak sağlayacaktır.

-26

-27

-28

Conutry mutfak modelleri kapsamında kırsal yaşamın evlerin içine kadar girdiğini düşünebilirsiniz. Kullanılan ürünler eski dönemlerden kalmış gibi görünse de aslında hepsi modernlikle tasarlanmıştır. Bakırlar, keten kumaşlar, Fransız tarzı fincanlar ve el işlemesi örtüler mutfak country tarzının olmazsa olmazları arasında yer alır.

-29

Country motfak modelleri kapsamında yapılacak olan dekorasyon konusunda sadelik arayan kişilerin daha az aksesuar kullanması gerekir. Sadelik kapsamında minik çiçekler, kullanışlı, sade ve şık olan mutfak ürünlerinin seçilmesi gerekmektedir.

-30

-31

Bu tarzda tuğla country dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Basit ama doğal bir görüntünün ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır.

-32

Country mutfak dolapları kulpları ve elektronik eşyaları için küçük, şık ve sade olan modellerin seçilmesi gerekmektedir.

-33

-34

-35

-36

Country tarzı mutfak dolabı seçiminden sunta, ahşap beyaz kaplama, basit şekilde tasarlanmış olan paneller, oymalı olan modeller, camlar, aynalar ve metal olan country mutfak dolabı kulpları tercih edilmelidir.

-37

Açık olarak kullanılabilen raflar, eski dönemleri andıran kavanozlar, eski kurabiye kutularından yapılmış olan çatal ve kaşıklıklar, keten çantalar kırsallığının modermliği anlatacak olan en şık aksesuar seçimi olacaktır.

-38

-39

-40

-41

-42

Country mutfak dekorasyonu kapsamında açık gri, krem, beyaz, bej ve fildişi renkler arasından tercih edilmelidir. Sandalye ve masalar hasır, ahşap ve dövme rattangovymi olabilir.

-43

-44

-45

Country tarzını tam anlamı ile yansıtmak için farklı sandalye modelleri ve patcwork tarzında tasarlanmış olan modeller tercih edilmelidir.

-46

Mutfaklarda ahşabı tam anlamı ile yansıtacak olan ve ağaç görüntüsü ile dikkat çeken masalar kullanılabilir. Country tarz mutfak modelleri kapsamında üstte bulunan tarzdaki masalar şık bir sunum yapmanıza da olanak sağlar.

-47

-48

-49

-50

-51

-52

Country mutfak perdeleri dantel, nakış, el dikişi, çiçekli ve renkli olmalıdır. Geleneksel olan ve klasik olan modellerin dışına çıkılmamalıdır.

-53

Boyalı olan ahşap tabureler, sandıklar, bakır tencereler ve kovalar ile country mutfak dekorasyonu kapsamında süsleme yapılmalıdır.

-54

Çiçekli perdeler, masa örtüleri, küçük minderler sofralarınızda şık şekilde sunum yapmanıza olanak sağlar.

-55

-56

Country mutfak dolapları kulpları için klasik, küçük ve şık modelleri tercik edilmelidir. Ayrıca bu tarz kapsamında kesme bardak takımları şıklığın yansıtılmasına olanak sağlar.

-57

-58

-59

-60

-61

-62

-62

-64

Yukarıda yer alan resimler sayesinde country mutfak dekorasyonu kapsamında süsler konusunda ve aksesuarlar konusunda detay bakabilirsiniz.

-65

Country mutfak avizeleri doğal ışık saçmalıdır ve yemek masasının üzerinde mutlaka avize olmalıdır.

-66

-67

-68

-69

-70

Country mutfak dekorasyonu kapsamında kullanılan her türlü sevimli aksesuar avizeler ile tamamlanmalıdır. Işıklar ile ayrılan rafları aplikler, zemin lambaları mumlar, şamdanlar tahıl ambarları, abajurlar kullanılmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...