• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak için Stor Perde Modelleri ve Özel Tasarımlar

Mutfaklar için özel olarak geliştirilen ve birbirinden farklı tasarımlarıyla dikkat çeken stor perdeler, çok farklı dekorasyon örnekleriyle sizlere sunulur.

Stor Perdelerin Mutfaklarda Kullanımı

Mutfak stor perde modelleri ile ev dekorasyonları, 2015 perdelerinde olduğu gibi 2016 perde modelleri ile evinizin mutfak bölümü için yine harika perdeler hazırlamış durumdadır. Bu konuda ülkemizdeki en iyi ve en kaliteli perde modelleri, 2016 da da tasarım konusunda yine oldukça iddialı. Mutfak özel tasarımları için mutfak perdesi modelleri neredeyse ilk kural niteliğindedir.

mutfak-stor-perdesi-2

mutfak-stor-perdesi-3

mutfak-stor-perdesi-4

Mutfak perde modelleri ve mutfaklara uygun perde dekorasyonları, genellikle beyaz ve krem gibi renklerden oluşmasının yanında, sarı, kırmızı, yeşil gibi renkler ile de mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı bir etkiye sahip. Bu yılın mutfak perde modelleri ve mutfağa uygun özel tasarım perde dekorasyon örnekleri arasında yine her zaman olduğu gibi ilk sırada stor perdeler gelmektedir. Jaluzi ve stor perdelerden sonra sırası ile yarım boy desenli perdeler, cam boyu katlanır tül perdeler ve zebra perdeler gelmektedir.

mutfak-stor-perdesi-5

mutfak-stor-perdesi-6

mutfak-stor-perdesi-7

Stor perdelerin mutfak dekorasyonlarında en çok kullanılan perde olmasının en önemli sebebi kullanım kolaylığı ve mutfağı daha dekoratif göstermesi, kolay açılıp kapanmasıdır. Salonlardan, odalardan, ofislerden farklı olarak mutfak için de perde seçerken daha titiz davranmak gerekmektedir. Mutfaklar diğer odalara göre daha hava alması gereken ve daha fazla ışık alması gereken yerlerden biridir. Mutfakta kalın perde kullanılamayacağından dolayı çok fazla güneşe sahip evlerde ve çok camlı evlerde güneşlik kullanılabilir.

mutfak-stor-perdesi-8

mutfak-stor-perdesi-9

mutfak-stor-perdesi-10

mutfak-stor-perdesi-11

Mutfak perdelerini seçmek çok kolay ve basit bir iş gibi görünse de aşırı dikkat gerektiren bir iştir. Mutfaklarımızda kolay temizlenebilen ahşap alüminyum jaluzi olarak geçen katlamalı perdeler tercih etmeliyiz. Bu yüzden stor perdeler kullanım bakımından oldukça rahat ürünlerdir. Kumaş olarak polyester ve tül olarak tercih edilmelidir. Tül perdeler ışığı daha rahat geçirdiğinden dolayı mutfak bölgemizin rahat aydınlanmasını ve ışık almasını sağlamaktadır. Bu yıl da perde modelleri içinde stor perde modelleri ve özel tasarım dekorasyon modelleri her zamanki gibi öncülüğünü korumaya devam etmektedir. Mekanizma alüminyum olarak tercih edilir ise, mutfak stor perde modellerinde avantaj sağlanmış olur.

mutfak-stor-perdesi-12

mutfak-stor-perdesi-13

mutfak-stor-perdesi-14

mutfak-stor-perdesi-15

mutfak-stor-perdesi-16

Mutfaklar, nemli ve pis kokulu alanlar olduğundan dolayı alüminyum daha kullanışlıdır. Bu tarz perdelerin kumaşları doğru seçildiğinde nemli sünger veya ıslak mendil ile düz zeminde temizlenebilir. Bu model perde arıyor iseniz, sezonun trend stor perde modellerine bakarak size uygun perdeleri bulabilirsiniz.

mutfak-stor-perdesi-17

mutfak-stor-perdesi-18

mutfak-stor-perdesi-19

Mutfak için zebra perdeler de kullanışlı ürünler arasında yerini almıştır. Zebra perdeler aralı ve desenli perdeler olduğundan dolayı açık ve tül renkler üst üste getirilirse mutfak aydınlık bir hal alacaktır. Zebra perdelerin stor perdeler gibi en iyi özelliklerinden birisi temizliğinin kolay yapılabilir olmasıdır. Elektrik süpürgelerinde bulunan küçük koltuk aparatları ile temizliği yapılabilmektedir.

mutfak-stor-perdesi-20

mutfak-stor-perdesi-17

mutfak-stor-perdesi-22

Bu sebeple tercih edilecek perde konusu noktasında oldukça hassas, özenli ve dikkatli davranılmalıdır. Çünkü perdeler mutfakların modern ve şık bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadırlar. Her sene perde model ve dekorasyonlarına bir yenisi daha eklenmeye devam etmektedir. Bu sene de sezonun trendlerini yansıtacak olan mutfak stor perde modelleri, kalitesi ve duruşu ile diğer yılları geride bırakmaktadır. Bu noktada ülkemizde de pek çok kaliteli markalar mevcuttur.

mutfak-stor-perdesi-23

mutfak-stor-perdesi-24

mutfak-stor-perdesi-25

mutfak-stor-perdesi-26

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...