• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Abanoz Renk Mutfaklarda Nasıl Kullanılır?

Abanoz mutfak dolabı modelleri koyu ve açık renklerde mutfak alanının büyüklüğüne göre birleştirerek kullnılmalıdır.

İçerik
  1. Abanoz Rengi Mutfak Modelleri
  2. Abanoz Mutfak Tasarımları

1Abanoz Rengi Mutfak Modelleri

Mutfak dolaplarında var olan en önemli nokta renkleridir. Gövde kısımlarının renkleri sabit olsa da kapaklarının renkleri görsel açıdan önemlidir. Mutfak dolabı modelleri konusunda birden fazla kataloğa bakılır ve o şekilde karar verilmeye çalışılsa da karar vermek de fazlasıyla zorlanılır. İlk olarak mutfak dolapları konusunda suntalam mı yoksa MDF mi yaptırılacak ona karar verilmesi gerekmektedir. Bu kararın ardından mutfak dolabı rengi kararı verilir ve seçim yapılır. Kahverenginin bir tonu olan abanoz rengi mutfak dolapları modelleri sık şekilde tercih edilen ve genel itibari ile her şey ile uyum sağlamaktadır. Abanoz mutfak dolapları modelleri boyut önemli olan bir detaydır. Küçük alanlarda sık şekilde tercih edilmemesi gerekir. Tercih edilecekse de krem rengi ve beyaz ile harmanlanarak tercih edilmesi şarttır. Mutfak dolaplarının bazı kapakları beyaz ya da krem bazı kapakları da abanoz kahve olmalıdır. Bu şekilde mutfaklarda daralma olmaz ve daha ferah ortamlara sahip olunur. Geniş alanlarda ise sadece abanoz mutfak dolapları kullanılabilir ama bu tarz dekorasyonda duvar rengi, aksesuar ve halı kullanımında açık renkler tercih edilmelidir. Açık ile koyu rengin uyumunu yakalayarak şık, dekoratif, uyumlu ve ahenkli ortamlar yaratılabilir.

im001966

im001967

abanoz-mutfak-4

abanoz-mutfak-5

Abanoz mutfak modelleri konusunda geniş alanlarda siyah ve metal bileşenler ile kullanım uygun bir tasarıma olanak sağlar. Abanoz mutfak dolapları kapsamında bulunan çekmece içleri bile kaplama yapılabilir. Ayrıca abanoz rengi mutfak dolabı parlak, ahşap ve mat olarak tasarlanabilmektedir.

abanoz-mutfak-5

abanoz-mutfak-7

abanoz-mutfak-8

abanoz-mutfak-9

2Abanoz Mutfak Tasarımları

Abanoz mutfak dolapları parlak tercih edilecekse diğer kullanım alanları da parlak olarak tasarlanmalıdır. Burada önemli olan tezgâhın, mutfak masasını ve aksesuarların metal ve parlak olmasıdır. Özellikle kullanılacak olan armatürlerin paslanmaz çelik olmasıdır.

abanoz-mutfak-10

abanoz-mutfak-11

abanoz-mutfak-12

abanoz-mutfak-13

abanoz-mutfak-14

abanoz-mutfak-16

Abanoz mutfak dolapları konusunda ışıklandırma büyük bir önem taşımaktadır. Yapılacak olan üst düzey ışıklandırma ortamın ferahlamasını sağlar. Ayrıca LED kullanımı bu tarz dekorasyonda oldukça şık durur. Abanoz mutfak modellerinde açık kahve tonlarında modellerde bulmak mümkündür. Beyaz ile kombinlenebilecek olan açık abanoz renginde mutfaklarda tezgâhlarında bu renkte olması şık sunumlara katkı sağlar. Abanoz rengi parlak gri mutfak dolabı kapakları ile de oldukça uyumlu bir ikili olur. Alt mutfak dolapları abanoz tercih edilirken üst mutfak dolapları da gri parlak tercih edilebilir.

abanoz-mutfak-17

abanoz-mutfak-18

abanoz-mutfak-19

abanoz-mutfak-20

abanoz-mutfak-21

abanoz-mutfak-22

abanoz-mutfak-23

abanoz-mutfak-24

abanoz-mutfak-25

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...