• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Kırmızı İle Siyahın Asaletini Sunan Mutfaklar Nasıl Tasarlanmalıdır?

Kırmızı siyah mutfak alanlarınının dekorasyonunda kırmızı renginin ton seçimi ile siyah yoğunluğu en doğru şekilde ayarlanmalıdır.

Kırmızı – Siyah Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı siyah mutfak dolapları tasarımları şehveti, tutkuyu ve cesareti ortaya çıkaracak olan tasarımlardan oluşmaktadır. Bu tarz tasarımlarda ayrıntılar ve kontrast direkt olarak göze çarpar. Kırmızı ve siyah olan ayrıntılar tüm mutfak modelleri ile kombinlenebilir. İki rengin oluşumu ile farklı bir iç ortam yaratmak mümkündür. Renklerin tonlarının seçilmesi ve yoğunluğunun kullanımı dekorasyon anlamında büyük bir önem taşır.

-2

Siyah kırmızı mutfak dolabı konusunda sadece kırmızı ve parlak dolap kullanmak ideal bir seçim olacaktır. Yanına eklenecek olan siyah parlak ayrıntılar dışında bej, gri, krem ve beyaz ile kombinlemekte mümkündür. Üçlü renk kombinasyonları mutfağın şık ve süslü gözükmesine olanak sağlayacaktır.

-3

Siyah kırmızı mutfak genç ve dinamik bir tasarım olarak bilinse de bir klasik haline gelmiştir ve modern çizgileri sık şekilde tercih edilir. Siyah kırmızı mutfak ve dolapları konusunda görsellik büyük önem taşımaktadır. Bu tarz alanlarda siyah mutfak dolapları tercih edilecekse duvarları kırmızıya boyamak ideal bir seçim olur. Ayriyeten duvar kâğıdı kullanımı yapmak ta akıllıca olacak olan seçimler arasındadır.

-4

Siyah kırmızı mutfak modelleri ile alakalı olarak mutfakta yoğunluk kırmızı ise siyah duvar kâğıtları ile uyum yakalanabilir. Ayrıca duvar kâğıtlarının desenli olması mutfak alanlarına dinamiklik ve neşe getirir. Özellikle avizelerin koyu renkli olmaması beyaz ya da krem gibi renkler arasından seçilme gerekir.

-5

Kırmızı siyah mutfak dolapları modelleri farklı stillerde ve tarzlarda kullanılabilmektedir ama bu tarz alanlarda aralara koyulacak olan aksesuarların birer sanat eseri olması gerekmektedir. Özellikle geometrik ve mongram olan mobilya seçimleri alanın daha şık ve enerjik görünmesine yardımcı olur. Ayrıca kırmızı siyah mutfak dolaplarında kullanılacak olan buzlu cam modelleri sadeliği ile asil bir duruş sergiler.

-6

Mutfak dolaplarında kullanılacak olan yoğun kırmızı siyah şeritsel görüntüler ile vurgulanmalıdır. Bu alanlarda ahşap kullanmayı seven kişilerde kırmızı, siyah ve ahşabın uyumunu hemen yakalayabilirler. Özellikle avizelerde, dolaplarda, masa ve sandalyelerde kullanılacak olan ahşap görüntüler farklı ve klasik bir alanın oluşmasına olanak sağlar. Ahşabın düz olarak kullanılması yerine cam ile birleştirilmesi daha ferah iç mekânların oluşmasını sağlayacaktır.

-7

Siyah kırmızı mutfak dekorasyonunda klasik tarzınızı elden bırakmak istemiyorsanız geçmiş döneme ait olan dokunsal ayrıntılar ile dekor etmeniz gerekmektedir. Özellikle dolaplarda kullanılacak olan kırmızı rengin koyu tonlarda olması, dolapların kulplarının işlemeli olması ya da klasik tarzda olması, yaldızlı öğelerin duvar ya da fayanslarda kullanılması gerekir. Ayriyeten duvarlarda yaldızlı ya da eski dokulara sahip olan duvar kâğıdı seçimi de yapılabilir. Siyah kırmızı mutfak için kullanılacak olan perdelerinde klasik bir tarz taşıması, kesinlikle rüstik olmaması ve renklerinin koyu bej, yaldızlı ya da siyah olması gerekmektedir.

-8

Ahşap ve gri mutfakları daha enerjik göstermek isteyen kişilerde siyah ve kırmızı ayrıntılar kullanmalıdır. Örneğin; sadece mutfak dolaplarının kırmızı olması ve arka kısmının siyaha boyanması iç alana enerji katacak olan en büyük etkendir.

-9

Siyah kırmızı mutfak dekorasyonun da kırmızı yoğunluğu fazla olan bir dekorasyon şekli seçmekte mümkündür. Bu tarz alanlarda kullanılacak olan aksesuar seçimleri ve perdelerin desenli olması gerekir.

-10

Mutfak alanları beyaz ve siyahın uyumu ile oluşturulmuş ise kesinlikle kırmızı ortaya çıkartılmalıdır. Aksesuarlarda kullanılacak olan kırmızı renk ya da perdelerde kullanılacak olan kırmızı renk bu alanların canlanmasına olanak sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...