• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Tasarımlarında Siyah ve Beyaz Renk Dolapların Tercih Edilmesi

Farklı tasarım uygulamaları amacıyla mutfak dolaplarında çift renk kullanılabilmektedir. Çift renk kullanımında sık tercih edilen siyah ve beyaz renk avantajlar

Mutfak tasarımı genç yaşlı herkesin önemli bulduğu bir detaydır. Bu durum en çok mutfaklarda yemek yapma, yemek yeme ve oturma gibi aktivitelerin geçirilmesine bağlı olarak günün evde geçen büyük bir kısmının burada yaşanmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Ayrıca hem oturma alanı, hem yemek pişirme ve yemek yeme alanı olarak tercih edildiğinden çok fazla ürünün küçük alanlara yerleştirilmesi farklı tasarım uygulamalarıyla depolama alanının maksimum düzeyde kullanılmasının gerekliliğini doğurmaktadır. Bu tasarımlar görsel anlamda da insanların ilgisini çekmesi ve dekorasyon anlamında şık bir görüntü elde edilebilmesi açısından farklı renklerle tercih edilmektedir.

siyah-beyaz-mutfak-2

Farklı tasarımlara sahip mutfak dolaplarında çok farklı renklerin uyum içerisinde kullanılması normaldir. Özellikle yeni evlenecek olan genç çiftlerin tercih ettiği siyah ve beyaz mutfaklar günümüzde moda haline gelmiştir. Mutfak dolaplarında siyah ve beyaz renklerin tercih edilmesi doğru seçimler yapıldığında hem odern hem şık sonuçlar doğurmaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-3

İçerik
 1. Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri
 2. Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Aksesuar Uyumu
 3. Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Temizliği

1Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

siyah-beyaz-mutfak-4

Özellikle beyaz renk mutfak dolapları arasında en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Sayfamızda yer alan görsellerle birlikte siyahın da bu mutfak dolaplarına katıldığında aslında beklenmeyen güzellikte sonuçlar elde edildiği net bir şekilde görülmektedir. Siyah beyaz mutfak insanlara farklı tasarım avantajı sağladığı için de sıkça tercih edilmektedir. Mutfak dolaplarında siyah ve beyaz rengin uyumunun sağlanması açısından genellikle mutfak üst dolapları tercih edilirken mutfak alt dolapları siyah tercih edilmektedir. Bunun tam tersi seçimler yapılsa da veya üst dolapların ve alt dolapların yarısının siyah yarısının beyaz olduğu tasarımlar var olsa da genel olarak tercih edilen ilk bahsettiğimiz gibidir.

siyah-beyaz-mutfak-5

Mutfak dolapları siyah beyaz modelleri incelendiğinde dolap kapaklarının haricinde mutfakta bulunan aksesuar seçiminde de siyah ve beyaz rengin birbiriyle uyumundan, ahenginden faydalanılabileceğini görebiliyoruz. Siyah veyaz mutfak dolapları modelleri 2011 incelendiğinde bu modellerde yer seramiği olarak siyah ve beyaz kombinasyonlarının tercih edildiği görülmektedir. Siyah beyaz mutfak modelleri 2011 sonrasında siyah beyaz mutfak modelleri 2012 trendleri incelendiğinde genel anlamda pek bir değişiklik olmadığı görülmektedir. Mutfak modelleri 2012 trendleri arasında gözümüze çarpan ürünler arasında siyah ve beyazın birbirine uyumundan doğan mutfakta kullanılan aksesuarlar, halılar, avizeler, mutfak eşyaları ve mutfak gereçleri yer almaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-6

2Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Aksesuar Uyumu

 • Siyah ve beyaz renkler mutfak tasarım detayları arasında yer alan halıların firmalar tarafından en çok seçenekli üretilen modelleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle siyah beyaz mutfak dekorasyonu yaparken halı seçme kısmına geldiğinizde mutlaka aklınıza yatan bir modelle karşılaşacaksınız.

siyah-beyaz-mutfak-7

 • Siyah beyaz mutfaklarda kullanılacak olan elektronik ürünler bakımından da son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle siyah elektronik eşyalar parlak yüzeyleri nedeniyle beyaz mutfak detaylarında çok şık bir görüntü oluşturmaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-8

 • Siyah ve beyaz mutfak kullanımın bir diğer avantajı da mutfağın evin tüm detaylarıyla uyumlu olması halinde mutfak tasarımının tam anlamıyla olmuş olması konusuyla alakalıdır. Siyah beyaz mutfaklarda kullanılan tüm renk detayları evin geneliyle ister istemez kolay bir şekilde uyum sağlayabildiği için dekorasyon anlamında son derece uyumlu sonuçlar çıkmasına olanak tanımaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-9

 • Siyah beyaz mutfak modellerinde kullanılacka olan aksesuarlarda renk seçenekleri sadece siyah renk ve beyaz renkle sınırlı değildir. Siyah ve beyaz rengin yanında ateş kırmızısı tonunda kırmızı rengin kullanılması da özellikle parlak yüzeyli ürünlerde son derece şık olacaktır. Siyah beyaz mutfak tasarımları için kırmızı renk ürünlerin sık tercih ediliyor olması nedeniyle ortaya farklı bir tasarım olan kırmızı beyaz siyah mutfak modelleri diye bir kavram çıkmaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-10

 • Firmaların ülkemizde özellikle retro adını verdikleri modellerde kırmızı elektronik cihaz seçeneklerinin çok olması siyah beyaz mutfakların klasik tasarım olanlarında tercih edilmesi durumunda kırmızı siyah beyaz mutfak tasarımları ortaya çıkmaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-11

 • Yemek yeme alanı ve oturma alanı olarak mutfakların kullanılmak istenmesi durumunda tercih edilecek olan mutfak masası modellerinde de mutfak masası siyah beyaz seçenekleri bir hayli fazladır. Mutfak masası siyah beyaz için firmaların üretmiş oldukları ekonomik, orta gelir ve üstüne hitap eden tarz ürünler fazlasıyla mevcuttur.

siyah-beyaz-mutfak-12

3Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Temizliği

siyah-beyaz-mutfak-13

Siyah beyaz mutfak dolapları farklı ürün seçenekleriyle çok kolay kombinasyon oluşturuyor olmaları, farklı tasarım seçenekleri doğuruyor olmaları ve dekorasyon anlamında çok güzel sonuçlar çıkardıkları için çok tercih edilen ürünler olsalar da temizlik aşamasında özellikle bayanların çok zorlanmalarına neden olmaktadır.

siyah-beyaz-mutfak-14

Beyaz mutfak tasarımları hakkında detaylı araştırmalar yapıldığında beyaz mutfak dolaplarının tercih edilmesinin temizlik anlamında en zor seçenek olduğunu net bir şekilde göreceksiniz. Siyah beyaz mutfak dolaplarındaki beyaz kısımlar özellikle parlak yüzeyli olanlar çok şık dursa da parmak izi kalması, toz tutması ve sık güneş ışıklarına maruz kalması durumunda kolay sararması nedeniyle zor ürünlerdir. Fakat beyaz mutfak kapaklarının tercih edilmesinin temizlik anlamında zor olması kesinlikle dünyanın sonu değil. Çeşitli yöntemlerle hazırlanan karışımlar ve püf noktalarının bilinmesi sonrasında siyah beyaz mutfak dolaplarındaki beyaz detayların temizliği diğer modellerden biraz farklı da olsa halledilebilmektedir.

siyah-beyaz-mutfak-15

Siyah beyaz mutfak dolabı temizliğinde beyaz modellerden bahsettikten sonra siyah kısımlardan bahsetmemiz gerekirse bu renk için de temizliğin en az beyaz kadar zor olduğunu söyleyebiliriz. Kazanmış olduğunuz şık görünüme değiyor olsa da siyahın çok toz tutma özelliğinin olması ve parmak izlerinden dolayı siyah mutfak dolaplarının temizliğinde de son derece titiz davranmalısınız.

siyah-beyaz-mutfak-16

Siyah beyaz mutfak dolaplarında dikkat etmeniz detaylar arasında direkt olarak uzun süreli güneş ışıklarından ürünleri korumanız ve lekeleri oluşumundan çok uzun zaman geçmeden hemen temizlemeniz gerekliliğidir.

siyah-beyaz-mutfak-17

siyah-beyaz-mutfak-18

siyah-beyaz-mutfak-19

siyah-beyaz-mutfak-20

siyah-beyaz-mutfak-21

siyah-beyaz-mutfak-22

siyah-beyaz-mutfak-23

siyah-beyaz-mutfak-24

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...