• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Tasarımlarında Lila Rengi Mutfak Dolapları Seçimi

Farklı mutfak tasarımı deneyimlerinden birisi olan lila rengi mutfak dolapları seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İçerik
  1. Lila rengi dekorasyonu
  2. Lila Rengi Mutfak Dolapları Aksesuar Seçimi

1Lila rengi dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda değişiklik yapmak herkesin istediği bir şey olsa da gerek maliyeti nedeniyle gerekse uzun bir süreç kişilerin mutfağı kullanamıyor olmasından dolayı sık gerçekleştirilen bir eylem değildir. Mutfak tadilat işlemlerinin sık gerçekleştirilemiyor olması insanların bu süreci yaşamaları halinde en ince ayrıntısına kadar düşünmelerine, farklı tasarım yollarını denemelerine hatta bazen çok iddialı renkler tercih ederek farklı tarzlar denemelerine yol açmaktadır.

Yazımızda mutfak tasarım detaylarında çok iddialı bir renk olan lila rengi mutfak dolapları seçimi hakkında bilgiler verip lila rengi mutfak dolapları aksesuar uyumlarından ve lila rengi mutfak dolapları kullanım avantajlarından bahsedeceğiz. Öncelikle iddialı bir renge sahip olan lila rengi mutfak dolapları seçiminde her ne kadar görsel anlamda şık bir görüntü elde edilecek olsa da 7 metre kareden küçük alanlı mutfak alanlarında alanın küçük olmasına bağlı olarak koyu renk tercihinin basık bir ortam yaratabileceğinin bilinmesi ve daha büyük alanlı mutfaklarda lila rengi mutfak dolapları tercih edilmesinin gerekli olduğu bilinmelidir.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-2

Lila rengi mutfak tasarım detaylarında tek başına kullanılabileceği gibi sadeliğin renk anlamında neredeyse tam karşılığı olan beyaz renkle birlikte tercih edilebileceği de bilinmelidir. Alt ve üst dolap konseptlerinde örneğin alt dolaplarda lila rengi tercih edilebilirken lila rengi mutfak dolapları oluşturmak amacıyla üst dolaplarda beyaz renk tercih edilebilmektedir. Ayrıca tüm mutfak dolaplarında beyaz renk tercih edilirken ada mutfak mekanizması oluşturulacaksa bu modüllerde veya mutfak bar masası modülü tercih edilecekse sadece bu modüllerde de lila renk tercihi yapılabilmektedir.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-3

2Lila Rengi Mutfak Dolapları Aksesuar Seçimi

lila-rengi-mutfak-dolaplari-4

  • Lila rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde özellikle lila rengin beyazla olan müthiş uyumunun aksesuar seçimine yansıtılması gerekmektedir. Lila rengiyle beyazın yan yana getirilmesine bağlı olarka oluşturulan kombinasyonun yarattığı dekorasyon anlamındaki sadelik nedeniyle lila rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde aksesuar seçenekleri çok fazladır.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-5

  • Lila rengi mutfak dolapları tercih edilmesinin en doğru şeklinin büyük mutfaklara sahip olmak olduğunu söylemiştik. Fakat büyük mutfaklarda dahi görsel anlamda lila rengi mutfak dolapları şık bir sonuç veriyor olsa da lila renginin tonlaması nedeniyle aydınlatma sistemlerinin yeterli olması gerekmektedir. Aydınlatma sistemlerinin örneğin avizelerin çeşitleri incelendiğinde beyaz ve lila renklerden oluşan çok fazla çeşidin var olduğu gözükmektedir. Bu nedenle seçim yapılırken görsel bütünlüğün hedeflenmesinin haricinde mutfak gibi hem oturma alanı, hem yemek yeme alanı hem de yemek hazırlama ve pişirme alanı olarak tercih edilen bölümlerin aydınlatma anlamında sıkıntısız olmaları sağlanmalıdır.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-6

  • Lila rengi akseuarlarda firmalar tarafından sıkça tercih edilen bir renktir. Lila rengin sıcak bir renk olup bulunduğu ortama şirinlik katması nedeniyle mutfak aksesuar firmaları tarafından sıkça tercih edilen renk özellikle mutfak perdelerinde ve mutfak halılarında karşımıza çok seçenek çıkarmaktadır. Geniş alanlı mutfak dolapları detaylarında lila bulunduğunda veya bulunmadığında mutfak halılarında ve mutfak perdelerinde lila renk detaylarına yer vermek mümkündür.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-7

  • Lila rengi mutfak dolapları seçiminde aksesuar anlamında herşeyi tamamlayabilmek için duvarlarda da lila rengi tercih edilebilmektedir. Duvarlarda kullanılacak olan mutfak detaylarını ele alacak lila rengi stickerlar, lila rengi boyalar ve süslemeler lila rengi mutfak dolapları için tamamlayıcı detaylar arasında yer alacaktır. Lila rengi çok iddialı bir renk olduğunu tekrar söyleyerek duvarların tamamında lila rengi tercih edilmesinin özellikle koyu tonlamalarda tercih edilmesinin son derece riskli olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Duvarlarda gerek boyalarla, gerek stickerlarla gerekse duvar kağıtlarıyla lila için ufak detaylar oluşturmak yeterlidir.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-8

  • İlgili görselde lila rengin çok açık tonunun tercihinde dahi aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlardaki sonucu net bir şekilde görebilirsiniz. Kısa süreli bu alanda bulunmak otantik bir ortam yaratacak olsa da uzun süreli tercih edilmesi kişinin bir noktadan sonra sıkılmasına, psiklojik anlamda rahatsız olmasına neden olacaktır.

lila-rengi-mutfak-dolaplari-9

lila-rengi-mutfak-dolaplari-10

lila-rengi-mutfak-dolaplari-11

lila-rengi-mutfak-dolaplari-12

lila-rengi-mutfak-dolaplari-13

lila-rengi-mutfak-dolaplari-14

lila-rengi-mutfak-dolaplari-15

lila-rengi-mutfak-dolaplari-16

lila-rengi-mutfak-dolaplari-17

lila-rengi-mutfak-dolaplari-18

lila-rengi-mutfak-dolaplari-19

lila-rengi-mutfak-dolaplari-20

lila-rengi-mutfak-dolaplari-21

lila-rengi-mutfak-dolaplari-22

lila-rengi-mutfak-dolaplari-23

lila-rengi-mutfak-dolaplari-24

lila-rengi-mutfak-dolaplari-25

lila-rengi-mutfak-dolaplari-26

lila-rengi-mutfak-dolaplari-27

lila-rengi-mutfak-dolaplari-28

lila-rengi-mutfak-dolaplari-29

lila-rengi-mutfak-dolaplari-30

lila-rengi-mutfak-dolaplari-31

lila-rengi-mutfak-dolaplari-32

lila-rengi-mutfak-dolaplari-33

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...