• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Siyah Mutfaklar ve Siyah Mutfak Tezgah Modelleri Nasıl Kullanılır?

Siyah mutfak tezgahları ile kullanılacak olan renkler siyahın karamsar olan rengini ortadan kaldıracak olan etkenler içinde yer alır.

Siyah Mutfak Seçimi

siyah-mutfak-tezgahlari-2

Siyah mutfak tezgahları mutfak dekorasyonu ile etkileşim özellikleri ve kombinasyonu açısından başarılı bir görüntü sergilenmelidir. Siyah mutfak tezgahı iç tasarım ile alakalı olarak detaylı şekilde kombinasyon sağlanarak yapılmalıdır. Siyahın tüm tonları farklı kontrast ile vurgulanmalıdır. Özellikle parlak siyah mutfak tezgahı, granit siyah mutfak tezgahı, mermer siyah mutfak tezgahı,  simli siyah mutfak tezgahı, çimstone siyah mutfak tezgahı modelleri arasından seçim yapılması gerekmektedir. Siyah mutfak tezgah modelleri kullanımı yapan kişiler gökkuşağının tüm renklerini kolay bir şekilde kullanabilirler. Özellikle siyah mutfak tezgahlı alanlarda krom, çelik, metal, cam camlı dolaplar ile kombinlenmelidir. Siyah kullanımı yapan kişilerin mutfak aksesuar seçimde ve mutfak aletleri seçimde dikkatli ve özenli olması şarttır. Çünkü bunların seçimleri mtfağa şıklık ve enerji katacaktır. Siyah mutfak dolapları ve siyah mutfak tezgahı kullanımı duvarların duvar kağıdı seçiminde de açık renkler tercih edilmeli ve yemek masası seçiminde alan küçük ise koyu renklerden kaçınılmalıdır.

siyah-mutfak-tezgahlari-3

Tasarımcıların çoğu artık lüks, modern ve çağdaş çizgilerle mutfak tasarımların ortaya çıkartır. Bu kombinasyonu yakalamak isteyen tasarımcılar siyah rengi muhakkak kullanırlar. Siyah denildiği zaman ilk etapta korkutucu ve garip gelsede aslında doğru renkler ile, doğru aksesuarlar ile, dogru zemin ve duvar kaplamaları ile dekorasyon sağlandığından ne kadar güzel olduğunu görebilirsiniz.

siyah-mutfak-tezgahlari-4

siyah-mutfak-tezgahlari-5

siyah-mutfak-tezgahlari-6

siyah-mutfak-tezgahlari-6

siyah-mutfak-tezgahlari-8

Siyah karartıcı renginin dışına çıkmak adına görselliği siyahın dışındaki renklere vermek gerekir. ayrıca siyah granit mutfak tezgahları konusunda koyu bir görüntü oluşturacağını düşünüyorsanız o zaman zemin ve duvar kaplamasında açık renklerin kombinasyonu sağlayıp ferah bir ortam yaratmalısınız. Siyah mutfak tezgahı düşünene kişiler tezgah arası fayans modellerini de siyah ile döşetebilir. Bunun için hem tezgahın hem de ara döşeme taşlarının parlak bir görüntüye sahip olması gerekmektedir. Parlaklık iç mekana derinlik katacak olan unsurlar içinde yer alır.

siyah-mutfak-tezgahlari-9

siyah-mutfak-tezgahlari-10

siyah-mutfak-tezgahlari-11

siyah-mutfak-tezgahlari-12

siyah-mutfak-tezgahlari-13

Siyah mutfak dolapları fiyatları pahalı geldiyse mat yüzeyleri tercih edebilirsiniz. Mat yüzeylerin kullanımında duvarların beyaz olması ortamın ferah, şık ve natürel durmasına olanak sağlar ve siyah rengin sıkıcı olan havasını tamamen ortadan kaldırır.

siyah-mutfak-tezgahlari-14

Mutfaklarda kullanılacak olan tezgah ve siyah mutfak dolapları yoğunluğunun iyi ayarlanması gerekir. çoğunlukla siyah renk kullanılacaksa mutfağın geniş bir alana sahip olması şarttır. Küçük mekanlarda siyah kullanımı tezgah üzerinde yapılıyorsa dolaplarda kesinlikle yapılmamalıdır. Küçük alanlarda duvarlara vurgu yapmak dekorasyonun önemli olan ayrıntısıdır.

siyah-mutfak-tezgahlari-15

siyah-mutfak-tezgahlari-16

Siyah mutfak tezgahı kullanılmışsa üst dolapların farklı renklerde olması gerekir. siyah mutfak dolapları kullanılmışsa tezgahın daha açık renklerde seçilmesi gerekir. ayrıca siyah mutfak dolapları kullanımında kesinlikle tezgah keskin renklerden seçilmemelidir. Burada önemli olan tezgahın daha donuk ve soğuk bir renge sahip olmasıdır.

siyah-mutfak-tezgahlari-17

siyah-mutfak-tezgahlari-18

siyah-mutfak-tezgahlari-19

siyah-mutfak-tezgahlari-20

siyah-mutfak-tezgahlari-21

Siyah mutfak tezgahları ve siyah mutfak dolapları kullanımını lüks bir hale getirmek niyetindeyseniz kesinlikle altın rengi aksesuarlar ve bağlantı parçaları kullanmanız gerekir. bu tarz örnekler fotoğraflarda bulunmaktadır.

siyah-mutfak-tezgahlari-22

siyah-mutfak-tezgahlari-23

siyah-mutfak-tezgahlari-23

siyah-mutfak-tezgahlari-25

Beyaz bir iç ortama vurgu yapmak ama siyahı kullanmak isteyen kişilerin beyaz ile siyahın karanlığını nötralize etmesi şarttır.

siyah-mutfak-tezgahlari-26

siyah-mutfak-tezgahlari-27

siyah-mutfak-tezgahlari-28

siyah-mutfak-tezgahlari-29

siyah-mutfak-tezgahlari-30

siyah-mutfak-tezgahlari-30

Çağdaş ve modern siyah mutfak tezgahı modelleri ve siyah mutfak modelleri için aşağıda bulunan resimleri örnek almanız gerekir.

siyah-mutfak-tezgahlari-32

siyah-mutfak-tezgahlari-33

siyah-mutfak-tezgahlari-34

siyah-mutfak-tezgahlari-35

siyah-mutfak-tezgahlari-36

siyah-mutfak-tezgahlari-37

siyah-mutfak-tezgahlari-38

siyah-mutfak-tezgahlari-39

Siyah mutfaklarda en önemli olan aksesuar kullanılacak olan avizelerdir. Avize modellerin özellikler sarkıt şeklinde ve birkaç tane yan yana olması ortamın aydınlatılması konusunda en kaliteli ışığı sunar. Ayrıca iç mekana sıcak bir hava verecektir. Ayrıca siyah mutfak tezgahı modellerini tamamen ortaya çıkartacak olan tek şey aydınlatmadır.

siyah-mutfak-tezgahlari-40

siyah-mutfak-tezgahlari-41

siyah-mutfak-tezgahlari-42

siyah-mutfak-tezgahlari-43

Siyah mutfak dolapları konusunda mutfaklarda kullanılacak olan zemin kaplaması da büyük önem taşır. İç mekan düz olan tasarımlar ile dekore edilmişse kesinlikle zemin çini tarzı ya da desenli olan karolar seçilmelidir.

siyah-mutfak-tezgahlari-44

siyah-mutfak-tezgahlari-45

siyah-mutfak-tezgahlari-46

siyah-mutfak-tezgahlari-47

Siyah mutfak tezgahlarına örnekler ve dekorasyon için kesinlikle tüm örnekler tek tek incelenmelidir. Çünkü siyah kombinasyonunun yoğunluğu ayarlanamazsa karanlık bir ortam yaratılır.

siyah-mutfak-tezgahlari-48

siyah-mutfak-tezgahlari-49

siyah-mutfak-tezgahlari-50

Siyah mutfak tezgahlarına uyum sağlayacak olan en güzel renklerden bir tanesi de kırmızı renktir. Dolapların kırmızı olması, mutfak aletlerinin kırmızı olması ve aksesuarların kırmızı olması önemlidir.

siyah-mutfak-tezgahlari-51

siyah-mutfak-tezgahlari-52

siyah-mutfak-tezgahlari-53

siyah-mutfak-tezgahlari-54

siyah-mutfak-tezgahlari-55

Siyah mutfak tezgahı ve dolapları ile ahşabın uyumu tartışılamaz. Ahşap dolaplar, kahverengi fayanslar, tuğla şeklinde örülmüş olan duvbarlar, bej ve kahverengi olan aksesuarlar bu konuda yardımcı olacaktır. Siyah mutfak tezgahları ve siyah mutfak konusunda birbirinden farklı tasarımlar için aşağıda bulunan örnekler incelenmelidir.

siyah-mutfak-tezgahlari-56

siyah-mutfak-tezgahlari-57

siyah-mutfak-tezgahlari-58

siyah-mutfak-tezgahlari-59

siyah-mutfak-tezgahlari-60

siyah-mutfak-tezgahlari-61

siyah-mutfak-tezgahlari-62

siyah-mutfak-tezgahlari-63

siyah-mutfak-tezgahlari-64

siyah-mutfak-tezgahlari-65

siyah-mutfak-tezgahlari-66

siyah-mutfak-tezgahlari-62

siyah-mutfak-tezgahlari-68

siyah-mutfak-tezgahlari-69

siyah-mutfak-tezgahlari-70

siyah-mutfak-tezgahlari-69

siyah-mutfak-tezgahlari-72

siyah-mutfak-tezgahlari-73

siyah-mutfak-tezgahlari-74

siyah-mutfak-tezgahlari-75

siyah-mutfak-tezgahlari-76

siyah-mutfak-tezgahlari-77

siyah-mutfak-tezgahlari-78

siyah-mutfak-tezgahlari-79

siyah-mutfak-tezgahlari-80

siyah-mutfak-tezgahlari-81

siyah-mutfak-tezgahlari-82

siyah-mutfak-tezgahlari-83

siyah-mutfak-tezgahlari-84

siyah-mutfak-tezgahlari-85

siyah-mutfak-tezgahlari-86

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...