• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Dolap Tasarımında Ahşap Detaylarla Bambu Kullanımı

Ahşap tasarımların sağlamış olduğu doğallık ve sıcaklık genç, yaşlı önemi olmadan herkesin ilgisini çekmektedir. Bambu rengi mutfak dolapları avantajları

Mutfaklar özellikle hanımlar tarafından farklı tasarımlar oluşturulmak istenilen alanlardır. Bir erkeğe göre mutfak dizaynı çok basit olsa da hanımlar bu durumu basite almayarak çok güzel yapmaktadırlar. Bir mutfakta tesisatların yerleştirilmesi, mutfak dolaplarının tasarlanması, mutfak dolap kapak malzemelerinin belirlenmesi, mutfak dolap renklerinin seçilmesi, montaj işlemleri, mutfak eşyalarının seçilmesi, halı, avize, tablo, aksesuar gibi tamamlayıcı ürünlerin seçilip yerleştirilmesi hepsi detay isteyen ve birbirleri arasında uyum sağlanması gereken unsurlardır.

Mutfak dolaplarında genel tercih edilen renkler beyaz ve krem tonları olmasına rağmen son yıllarda geçmişin izlerini taşıyan ahşap tonları da tercih edilmektedir. Ahşap bulunduğu ortama yapısı itibariyle sıcaklık getiren bir renk tonu olduğu için özellikle orta ve büyük alana sahip mutfaklarda tercih edilmesi huzurlu hissedebilme açısından son derece önemlidir.

im001694

İlgili görselde bambu rengin adını aldığı bambu ağacının ham halini net bir şekilde görebilirsiniz. Bazen insanlar ürünlerin ham halini merak etmektedirler.

Mutfaklarda Bambu Rengi Kullanımı

bambu-rengi-mutfak-3

Ahşabın sıcak havasını verebilmek amacıyla mutfaklarda bambu renk sıkça tercih edilmektedir. Bambu rengi mutfak tasarımları daha çok modern tarz mutfak tasarımlarında şık durmaktadır. Elbette beyaz ve krem renk tonlarına göre daha koyu bir tonlamaya sahip olan bambu rengi mutfak dolaplarının küçük alana sahip mutfak dolaplarında tercih edilmemesi gerekmektedir.

bambu-rengi-mutfak-4

Bambu rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde mutfak dolap malzemeleri ile yapılacak kalınlaştırma işçilikleri mutfak dolaplarının daha tok durmasını sağlayacağı için görsel anlamda daha ağır ve göze hoş gelen tasarımların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

bambu-rengi-mutfak-5

Bambu rengi mutfak dolapkları seçiminin haricinde mutfak mobilyalarından arta kalan duvarlarda veya tavanda bambu rengi kaplama veya masif malzemeler tercih edilebilir. Fakat bambu rengin tonlama olarak beyaz ve krem gibi renklere göre daha koyu durması açısından ortama huzur ve sıcaklık hissi vermesi için duvarlarda kullanılacak olan malzemenin duvarların veya tavanın tamamını kapatmaması tavsiye edilmektedir. Bambu rengi doğal veya masif kaplama ürünlerin duvarların tamamına kaplanması halinde basık bir hava yaratacağı için bambu rengi mutfak dolapları için tercih edilen aydınlatma ürünlerinin yetersiz gelmesine neden olabilecektir.

bambu-rengi-mutfak-6

bambu-rengi-mutfak-7

Bambu rengi mutfak dolapları kullanımında farklı renk seçeneklerinin mutfak tasarımlarında kullanılması mümkündür. Genellikle tercih edilen mutfak dolap renklerine göre koyu olan bambu renk mutfak kapaklarının alt mutfak dolaplarında tasarlanmasının ardından üst dolap kapaklarında farklı renklere yer verilebilmektedir.

bambu-rengi-mutfak-8

Bambu rengi mutfak dolapları tercih edildiği durumlarda diğer açık renklerle kıyasladığımızda bayanların mutfak dolaplarının temizliğinde çok yorulmayacaklarını söyleyebiliriz. Parlak veya mat olduğu önemli olmadan bambu rengi mutfak dolap kapaklarının kiri, parmak izini ve tozu az belli ettiğini söyleyebiliriz.

bambu-rengi-mutfak-9

Mutfak dolaplarında toprak tonların tercih edilmesinin yani bambuya yakın renkler tercih edilmesinin yanında duvarlarda bambu renk motifli çeşitli kaplama malzemelerinin, duvar kağıtlarının veya seramiklerin tercih edilebilmesi de görsel anlamda şıklık yaratmaktadır.

bambu-rengi-mutfak-10

Bambu renk duvalarda ve tavanlarda bir bütün haliyle de ilgili görselde görüldüğü gibi değerlendirilebilir. Bu değerlendirme kesinlikle duvarların tamamı şeklinde değil de göze hoş gelecek tasarımların denenmesiyle gerçekleştirilmelidir. Bambu mutfak dolabı rengi tercih ettiğinizde aydınlatma sistemlerinin güçlü olmasına özen göstermelisiniz. Bambu rengin biraz karanlık havasının olması nedeniyle yetersiz aydınlatma insanların içinin kararmasına neden olabilecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...