• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Dekorasyonun Sarıyı Kullanmanın İncelikleri

Sarı mutfak yaratmak adına kesinlikle uyum sağlayacak olan renklerin birleşimini sağlamak gerekir. Sarı mutfak insanlara neşe, uyum ve mutluluk katar.

Sarının Cıvıltısını Mutfaklarda Yaşatmak İçin Neler Gerekir?

Sarı renk ev dekorasyonu konusunda sık şekilde mutfak ve yatak odalarında kullanılır. Sarı renkli eşyalar ve evlerde dekorasyon için kullanılan objeler zihinsel aktivitelerin çalışmasına, iletişim sağlanmasına, iyimserliğin oluşmasına, neşenin sağlanmasına ve sohbetin oluşmasına olanak sağlamaktadır. Sarı renkli dolapların ve mobilyaların kullanımı insanları korkutsa da aslından en doğru şekilde tasarlandığında şık ve uyumlu görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Sarı mutfak modelleri için belli başlı detaylara dikkat etmek ve ayrıntıları bilek gerekir. Bu detaylar arasında;

Sarı ev dekorasyonunda ve mutfak ile alakalı olan modelleri konusunda büyük gözükme olanağı bulunur. Bu büyük görüntüyü ortadan kaldırmak adına limon sarısı rengi duvar kâğıtları ve duvar boyaları tavanları yüksek göstermek adına gereklidir.

sari-mutfak-dekorasyonu-2

sari-mutfak-dekorasyonu-3

sari-mutfak-dekorasyonu-4

sari-mutfak-dekorasyonu-4

sari-mutfak-dekorasyonu-6

Sarı mutfak dolapları ile kullanılacak olan küçük mutfak aksesuarları ve aletleri gereklidir. Eğer beyaz bir mutfak içinde sarı kullanmak isterseniz bu konudaki tercihiniz perdeler, sandalyeler, asa örtüsü gibi ürünler adına olmalıdır. Yemek odası ve mutfak kullanım alanları bir arada olan iç mekânlarda kesinlikle duvarları hareketlendirecek olan leopar desenli kâğıtlar kullanılır. Leopar deseni siyah ve beyazın uyumu ile kullanılmalıdır.

sari-mutfak-dekorasyonu-7

sari-mutfak-dekorasyonu-8

sari-mutfak-dekorasyonu-9

Parlak ve zengin bir sarı mutfak alanı yaratmak için kanarya sarısı, limon sarısı kireç sarısı kullanılır. Özellikle bu tarz alanlarda duvar kâğıdına vurgu yapmak gerekir.

sari-mutfak-dekorasyonu-10

sari-mutfak-dekorasyonu-11

Sarı mutfak dolapları insanın içine sıcaklık doğuracak olan bir renktir. Bu sıcaklığın oluşması adına kuzeye bakan pencere kısımlarına ve karanlık olan mutfaklarda altın sarısı kullanımı yapılabilir.

sari-mutfak-dekorasyonu-12

Aileniz ile birlikte sıcak olan ortamları yaratmak adına kesinlikle sarı detaylı mutfak alanları yaratmanız gerekir. Sarıya boyanmış olan petekler ve borular küçük bir detay gibi gözükse de hayatınıza neşe katabilir.

sari-mutfak-dekorasyonu-13

Mutfaklarda klasik tarzı seven kişiler şeftali, keten, krem, açık sarı, kum sarısı, zeytin sarısı, hardal sarı ev dekorasyonu tercih edebilir. Bu renkler klasik stile uygun olan sesiz renklerdir.

sari-mutfak-dekorasyonu-14

sari-mutfak-dekorasyonu-15

sari-mutfak-dekorasyonu-16

sari-mutfak-dekorasyonu-17

sari-mutfak-dekorasyonu-18

sari-mutfak-dekorasyonu-19

sari-mutfak-dekorasyonu-20

sari-mutfak-dekorasyonu-21

sari-mutfak-dekorasyonu-22

sari-mutfak-dekorasyonu-23

sari-mutfak-dekorasyonu-24

Sarı ve beyaz beraberliğinin kombinasyonu çok yönlü bir tasarım sağlamaktadır. Sarı mutfak modelleri sıcaklığı dengeler, parlaklık etkisi yaratır, serinlik etkisi verir ve kişilerin tazelenmesine olanak sağlar.  Beyaz ve sarı ile kombinasyon yapılacak en güzel detay ahşaptır. Ahşap zeminler, ahşap duvar süsleri, ahşap asalar, ahşap tezgâhlar kullanılması gereken detaylar arasında yer alır.

sari-mutfak-dekorasyonu-25

sari-mutfak-dekorasyonu-26

sari-mutfak-dekorasyonu-27

sari-mutfak-dekorasyonu-28

sari-mutfak-dekorasyonu-29

sari-mutfak-dekorasyonu-30

sari-mutfak-dekorasyonu-31

Altın sarısı mutfak dolapları ve sarı mutfak dolapları ile uyum sağlayan en etkili renk gridir. Bu ikilinin birlikteliği klasik ve modern tasarımları ortaya çıkartır. Özellikle açık gri tonlarını kullanmak daha iyi harmanlanmaya olanak sağlar. Koyu gri tonları ise genelde duvar boyalarında ve kâğıtlarında kullanılmalıdır. Gri ve sarı şeklinde dekore edilecek olan mutfaklarda metal ve çelik olan ürünlerin kullanılması gerekir.

sari-mutfak-dekorasyonu-32

sari-mutfak-dekorasyonu-33

sari-mutfak-dekorasyonu-34

sari-mutfak-dekorasyonu-35

sari-mutfak-dekorasyonu-36

sari-mutfak-dekorasyonu-37

sari-mutfak-dekorasyonu-37

sari-mutfak-dekorasyonu-39

Siyah mutfak dolapları ya da sarı mutfak dolapları bir arada kullanılacaksa kesinlikle geniş alanlar seçilmelidir. Büyük mutfak alanları sarı ile siyahın uyumunun tam anlamı ile ortaya çıkmasına olanak sağlar. Siyah yoğunluğunun ortadan kaldırılması için beyaz kesinlikle kullanılması gerekir. Küçük mekânlarda siyah daha yoğun kullanılacaksa beyaz zeminler, sarı detaylı aksesuarlar, beyaz tavanlar tercih edilir.

sari-mutfak-dekorasyonu-40

sari-mutfak-dekorasyonu-41

sari-mutfak-dekorasyonu-42

sari-mutfak-dekorasyonu-43

sari-mutfak-dekorasyonu-44

Gökyüzü rengi mavi ile sarı mutfak dekorasyonu çılgın, neşeli, dinamik ve hoş ortamların oluşmasına olanak sağlar. Mavi kullanımı sarı mutfak dekorasyonu konusunda perdelerde, duvar süslerinde, mutfak aletlerinde, masalarda, örtülerde, ara taşlarda, avizelerde, mutfak dolaplarının alt kısımlarında kullanılmalıdır. Ayrıca mutfak dolaplarında kullanılacak olan mavinin parlak olması gerekir.

sari-mutfak-dekorasyonu-45

sari-mutfak-dekorasyonu-46

sari-mutfak-dekorasyonu-47

Pembe ile sarı mutfak dekorasyonu genç yaşamı temsil eder. Özellikle lila, mor, mine çiçeği, siklamen çiçeği kullanılabilir. Pembe yoğunluğu olan mutfaklarda ise sarı objeler kullanılmalıdır ve bu objelerin parlak ve belirgin olması şarttır.

sari-mutfak-dekorasyonu-48

sari-mutfak-dekorasyonu-49

sari-mutfak-dekorasyonu-50

sari-mutfak-dekorasyonu-51

sari-mutfak-dekorasyonu-52

sari-mutfak-dekorasyonu-53

sari-mutfak-dekorasyonu-54

Sarı mutfak dekorasyonunda en çok yeri olan renk yeşildir. Yeşil sarı ve turuncu kombinasyonu şık, uyumlu ve neşeli olan mutfakları yaratır. Yeşil ve sarı uyumu ile hem klasik tarzda hem de spor tarzda iç mekânlar ortaya çıkartmak mümkündür. Buna örnek ararsanız yukarıda bulunan resimlere bakabilirsiniz.

sari-mutfak-dekorasyonu-55

sari-mutfak-dekorasyonu-56

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...