• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Modern Mutfak Dolaplarında Krem Rengi Kullanım Detayları

Mutfak dolaplarında beyaz renk en çok tercih edilen renklerden birisidir. Beyaz renkten sonra en çok kullanılan renk krem seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İçerik
  1. Mutfak Tasarımında Krem Renk Tercihi
  2. Mutfaklarda Krem Rengi Avantajları

1Mutfak Tasarımında Krem Renk Tercihi

Mutfak dolaplarında genel günümüz mimarisinin mutfakların alan olarak küçük tutulması nedeniyle ferahlatıcı renkler tercih edilmektedir. En çok ferahlatıcı ve ortamı olduğundna geniş gösteren renk olan beyazın kullanımında yaşanan bazı zorluklar nedeniyle beyaz rengin dışında bu amaca hizmet etmesi için krem rengi mutfak dolapları tercih edilebilmektedir. En çok tercih edilen beyaz rengin özellikle parlak modelinin seçilmesi her ne kadar görsel anlamda kusursuz bir hizmet verse de kullanım açısından bakıldığında özellikle temizlik kısmında bayanlar için sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle tercih edilen krem renk lake mutfak dolapları konusunda bilinmesi gerekenler bulunmaktadır. Yazımızı okuyarak krem renkli mutfak modelleri arasında seçim yaparsanız sonradan neyle karşılacağınızı bildiğiniz için süreç sizin için sıkıntısız geçecektir.

Krem rengin sıcak ve soğuk tonları

Öncelikle krem renginin mutfak dolaplarında farklı tonlarının olabileceğini unutmamak gerekiyor. Farklı mutfak kapak modellerine, markalarına ve malzeme çeşitlerine göre görselde görebileceğiniz krem tonlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Krem renklerinde istediğiniz özel bir ton varsa ve bu ton firmaların ilgili kapak ve malzeme kataloglarında yer almıyorsa bunu elde etmenin en kolay yolu krem lake mutfak dolapları tercih etmek olacaktır. Fakat kaplama mutfak dolaplarının bir altında yer alan maliyete sahip olacak olan krem lake mutfak dolapları bazı bütçeler için fazla gelebilmektedir.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-3

Krem rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde beyaz rengin yakaladığı derinliğe, sadeliğe yakın bir sonuçla karşılaşacağınızı ilgili görsellerden rahatlıkla fark edebilirsiniz. Görsellerde yer alan tezgah seçeneğinde mutfak dolaplarında seçilmiş olan tezgahın yine krem tonlarında tercih edildiğini görüyoruz. Krem rengi mutfak dolabı modellerinde krem rengi mutfak tezgahları seçilebileceği gibi zıt renklerde olan koyu renklerin seçimi de aksesuarlarla tamamlandığında görsel anlamda uyumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Malzemesini ve rengibi seçtiğiniz mutfak dolaplarında krem renginde karar kıldığınızda tezgah malzemesini de karar verirseniz net bir şekilde mutfağınızın kapaklarının tonuna uygun bir ton bulup bulamayacağınız ortaya çıkacaktır.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-4

Krem rengi mutfak tasarımlarında lake ve akrilik malzeme seçiminde parlak olan kapak modellerini tercih edebilirsiniz. Parlak modellerde parmak izi kalma, leke tutma ve koaly çizilebilme gibi durumlar olsa da beyaz renkle kıyaslandığında krem lake mutfak modellerinde bunun biraz daha az yaşanabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-5

Krem rengi mutfak seçimleri mutfak tasarımlarında çok zor olan küçük alanlı mutfakların tasarlanmasında ve şık bir görüntü alınmasında da olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Bazı renklerin özellikle boğucu etki yaratması nedeniyle dar ve küçük alanlarda kullanılmasının pek uygun olmayacağını zaten biliyoruz. Mutfak hem yemek hazırlama alanı hem de oturma ve yemek yeme alanı olarak tasarlanacağı için insanların maksimum düzeyde huzur bulmaları sağlanmalıdır. Krem rengi mutfak modellerinin tercihiyle de bu rahatlıkla sağlanabilmektedir.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-6

2Mutfaklarda Krem Rengi Avantajları

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-7

Krem renkli mutfak modellerinin kullanımı günümüzde sürekli artmaktadır. Krem renkli mutfak tasarımlarının tercih edilme oranının yükselmesindeki en önemli sebep tasarım açısından görsel dengenin kolay kurulabilmesi ve temizlik açısından özellikle hanımlar için beyaz mutfaklara oranla avantaj sağlamasından kaynaklanmaktadır.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-8

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-9

Krem rengi mutfak tasarımları modern tarz, sade mutfak modellerinde tercih edilebileceği gibi görsellerde yer aldığı gibi avangard, klasik, eskitme tarz country mutfak modellerinde tercih edilmesi durumunda da çok şık sonuçlar elde edilmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca beyaz mutfak tasarımlarında hanımların özellikle mutfakların yapılmasından birkaç yıl sonrasında mutfak dolap kapaklarında yaşadıkları sararma gibi olumsuz durumların krem renkli mutfaklarda daha az yaşanıyor veya görsel anlamda kapaklarda sarılığın daha az hissediliyor olması da krem renk mutfak dolaplarının tercih edilmesi açısından avantaj sağlamaktadır.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-10

Krem rengi mutfak dolapları için görsel anlamda bütünlük sağlayabilmek amacıyla aksesuar seçimleri hem önemli hem de diğer koyu renklerle kıyaslandığında çok kolaydır. Krem rengi lake mutfak dolapları için seçilecek aksesuarlar açık tonlu renklerle tamamlanabileceği gibi koyu tonlu renklerle de tamamlanabileceği için geniş bir ürün yelpazesine sahip oluyoruz. Böylece sınırlı seçecek arasında kalarak aksesuar seçiminde kesinlikle zorlanmıyoruz.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-11

Krem rengi mutfak modellerinde aydınlatma seçeneklerinin tamamlanması da kolaylıkla gerçekleştirilir. Aydınlatma araçları mutfak çok karanlık bir alana sahip değilse çok yüksek tutulmasa dahi mutfak kapaklarının açık renge sahip olması nedeniyle yeterli gelmektedir. Bunun haricinde aydınlatmanın ana aydınlatma açık olmasına rağmen yeterli gelmemesi durumunda ledlerle ve spotlarla desteklenmesi mutfak dolaplarında krem rengi tercih edilmesi nedeniyle kolaylıkla sağlanabilmektedir.

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-12

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-13

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-14

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-15

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-16

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-15

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-18

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-19

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-20

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-21

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-22

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-23

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-24

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-25

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-26

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-27

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-26

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-29

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-30

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-31

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-32

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-33

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-34

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-35

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-36

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-37

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-38

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-39

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-40

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-41

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-42

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-43

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-44

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-45

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-46

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-47

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-48

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-49

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-50

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-51

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-52

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-53

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-54

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-55

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-56

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-57

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-58

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-59

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-60

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-61

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-62

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-63

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-64

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-65

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-66

krem-rengi-mutfak-dekorasyonu-67

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...