• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mürdüm Mutfak Dekorasyonu – En şık 50 Model

Mürdüm mutfak dekorasyonu konusunda ahşap ve metal içerikli olan unsurların kullanılması gerekir. Çünkü bu renge en çok bunlar yakışır.

Mürdüm Rengi Mutfak Dekorasyonu

Mor yani mürdüm mutfak modelleri farklı güzellikleri ve çekici tarafları ile mutfakları güzelleştirirler. Mutfağa gizem ve büyülü bir hava katmak isteyen kişilerin mürdüm rengi mutfak modelleri arasından tercih yapması gerekir. Meditasyon anlamında sıklıkla kullanılan mürdün rengi psikologlara göre duygusal açıdan insanı dengelemekte ve performansını en üst düzeye çıkartmaktadır. Ayrıca mor yani mürdüm rengi iştahı azaltır ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

-2

-3

-4

Mürdüm mutfak tasarlamak için birçok noktanın dikkatli şekilde incelenmesi ve birçok detaya da dikkat etmek gerekir.  Bu detaylar arasında;

Mürdüm mutfak genelde yaygın olarak kullanılmaz. Salonlarda ya da oturma odalarında tercih edilen renkler arasında yer alır. Tasarımcıların son dönemde mürdüm masaları ve mürdüm mutfak dolabı modellerini tasarlamalarından sonra bu tarz mutfaklarda tercih edilmeye başlanmıştır. Mor renk yorgunluğu, depresyonu ve ilgisizliği tamamen ortadan kaldırır.

-5

-6

Mürdüm rengi mutfak dolapları modelleri parlak ve su bazlı yüzeylere sahip bir tasarım ile karşımıza çıkar. Silinmesi kolay olan yüzeyler en önemli olan özelliği kir tutmamasıdır. Renk karakterize bir renk olduğu için mutfakların modern bir tarza sahip olmasına olanak sağlar.

-6

-8

Mürdüm mutfak ile siyah renkli zemin seramikleri ve krem mobilyalar uyum sağlayacaktır. Siyah zeminli olan mürdüm mutfak modellerinde sıcak ve soğuk renklere dikkat etmek gerekir. Sıcak renkler; ametist ve böğürtlen tonlarından oluşur. İnsanlara hassasiyet ve tazelik sunmaktadır. Soğuk renkler;  patlıcan moru, kırmızı- mor, mavi- mor ve menekşeden oluşur. Mor rengi tonları dikkate alınarak mürdüm rengi mutfak dolapları seçilmelidir. Renkli bir tasarım ortaya çıkartacağım derken beklenmedik ve uyumsuz mutfaklar yaratmak sıkıcı bir durum haline gelir.

-8

-10

Mürdüm rengi mutfaklarda siyah dolap tasarımları kullanılacaksa perdeleri, aksesuarları ve cam kısmı ferahlık yaratacak şekilde dizayn edilmelidir. Bu mutfağın rahat, şık ve can sıkıcı olmasını engeller.

-11

Kullanılacak olan aydınlatmaların yemek masası üzerinde olması ve ortamı tam anlamı ile aydınlatması gerekmektedir. Aydınlatması düzgün olan mutfaklar rahat bir iç ortamın oluşmasını sağlar.

-12

Mor rengin soğuk ve donmuş olan tonları da mürdüm mutfak dolapları modelleri kapsamında kullanılabilir. Araya ise yine morun sıcak renklerinden oluşan yastıklar ve küçük mutfak aletleri serpiştirilmelidir. Mürdüm mutfak için özellikle metalik tonlar tamamlayıcı unsurların içindedir.

-13

Büyük mutfaklarda ve yemek odası ile birleşik olan mutfaklarda mor rengin hem sıcak hem de soğuk tonlarını beraber harmanlamak gerekir. Bu tarz büyük alanlarda mobilyaların gri ve açık renkli olmasına dikkat edilmelidir. Morun sıcak tonları ise böyle mekânlarda patlama etkisi yaratacak kadar güzel ve şık durur.

-14

Mürdüm rengi mutfak kapsamında renkli bir ortam istiyorsanız zeytin tonları ve hardal tonları ile kombinasyon yapmanız gerekir. Kırmızı renk samimiyeti ve duygusallığı doğrurken mor renk sizin hassas yönünüzü ortaya çıkartacak. Mürdüm rengi mutfak dolapları modelleri içinde en koyu olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Burada önemli olan aksesuarların kırmızı ile hardal tonlarında olmasıdır.

-15

Soğuk tonda olan leylak rengi duvarlar ile kullanılacak olan siyah mutfak dolapları kare alanlar için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Romantizm severler, sesiz ve sakin bir aile yaşantısına düşkün olanlar için açık renkli mürdüm mutfaklar ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca siyah mutfak dolap kapaklarındaki ayrıntılarda siyah koyuluğunu tamamen ortadan kaldırmıştır.

-16

-17

Mutfak dolabı mürdüm rengi kapsamında zeminlerin ve rafların ahşap ile kombinasyonu ya da mutfak dolaplarının krem rengi olarak tasarlanması ve duvarların morun tonları ile boyanması oldukça yumuşak, ferah ve romantik bir ortam ortaya çıkartacaktır.

-18

-19

Mürdüm mutfak modellerinde kullanılacak olan çelik renkli armatürler, sandalyeler ve mutfak içi kullanım ürünleri mükemmel bir iç mekânın oluşması için gereklidir.

-20

-21

Metal renkli olan ürünler ve ankastre takımlar mutfakların vazgeçilmez unsurları içinde yer alır. Ayrıca bu tarz dekorasyon tasarımları modernliğe adım atmaktır.

-22

Mürdüm mutfak dekorasyonunda farklı renklerin kombinasyonu ve daha spor bir ortam yaratmak için sarının tonları seçilmelidir. Kullanılacak olan aydınlatmalar ise bu tarz dekorasyonda büyük ölçüde önemlidir.

-23

Soluk renklere sahip olan limon sarısı duvar rengi mürdüm rengi mutfak dolapları şaşırtıcı bir renk cümbüşünün yaşanmasını sağlar. Ayrıca sıcak bir iç ortam oluşmasına bir örnektir.

-24

-25

Renkli, şık, şaşırtıcı ve cıvıl cıvıl ortamlar için gerekli olan renk kombinasyonlarıdır.

-26

Mürdüm mutfak modellerinde tesisat, tavan dekoru, duvar boyası seçimlerinde dikkatli olmak gerekir. Sadece mor rengi kullanmak amaç olmamalıdır. Önemli olan detaylardan bir tanesi de mobilya tasarımlarıdır.

-27

Siyah mürdüm mutfak dolabı modelleri ile en çok yakışan kombinasyonu sunar.

-28

Tavanın, zeminin ve duvarlarında mutfak dolapları ile uyumlu olması önemlidir. Mor renk ile sadece beyaz kullanmak yerine yeşilin tonlarını, sarının tonlarını ve ahşabın tonlarını kullanarak uyum yakalanmalıdır.

-29

Ahşabın şıklığına ve kahvenin açık tonlarına uyum sağlayacak olan en güzel renk morun tonlarıdır. Yukarıda bulunan mutfak tasarımı ahşap ile mürdüm mutfak modellerine gösterilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir.

-30

Kullanılacak olan mobilya parçaları, çelik ve dekoratif olan öğeler mutfaklarda oluşan baskılı atmosferin tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

-31

-32

Özellikle mutfak dekorasyonunda yemek masalarında kullanılacak olan mor renkli çiçekler samimiyeti sağlayacak olan unsurlar içinde yer alır. Mürdüm mutfak dekorasyonunda kullanılacak olan perdelerin düz olması, bej ve vizon tarzındaki renklere sahip olması uygun olacaktır. Mutfaklarda kullanılacak olan masa örtüleri, tabak altlıkları masaya renk kaymalıdır. Mat ve donuk olan renklerden bu anlamda kaçınmak gerekir. Bu konuda yardımcı olacak en büyük unsurlar tekstil ürünleri olur. Tekstil ürünleri için turuncu, sarı, mor, pembe ve yeşil gibi renklerin tonları arasından tercih yapılması uygun olacaktır.

-33

-34

Mürdüm rengi mutfak dekorasyonu konusunda ciddi şekilde karar almak gerekmektedir. Dekorasyona başlamadan önce artısı ve eksisini tam anlamı ile düşünmek gerekir. Ortaya çıkabilecek olan tüm sonuçları tam anlamı ile değerlendirmek ve mürdüm mutfak dolapları konusunda detaylı araştırma yapmak gerekir. Mor mutfak tasarımları bir başyapıt olabilecek kadar güzel ve şık görünüm sergiler. Doğru renkler ile kombine edilmesi, doğru zemin döşemesi ile kullanılması ve doğru aksesuar ile kullanılması gerekir. Ayrıca mürdüm mutfak modellerini tamamlayacak olan en güzel aksesuarlar metal ve çelik olan aksesuarlardır. Çelik görünümlü mutfak eşyaları, armatürler, çelik sandalyeler, meyve sepetleri buna örnek olabilir. Bu tarz mutfaklarda çiçek kullanımı yapmak gerekir. 2 saksı fesleğen en güzel dekorasyon ürünü olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...