• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Dolaplarının Renklerinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Mutfak dolaplarının renklerini seçerken genel dekorasyona ve kendinizi rahat ettirecek renkleri dikkate almak gerekir. Bu sayede daha mutlu şekilde yaşam sürdürmek mümkündür.

İçerik
  1. Mutfak Dolaplarının Renkleri Seçerken Nasıl Davranılması Gerekir?
  2. Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

1Mutfak Dolaplarının Renkleri Seçerken Nasıl Davranılması Gerekir?

Mutfak mobilya seçiminde geleneksel olan malzeme ahşaptır. Ahşap malzemelerde eski dönemden bu yana standart renkler ve modellerin kullanımı yapılır. Ancak modern tarzda mutfak modellerinde mutfak dolaplarında renk bütünlüğü ve modelleri oldukça değerlidir. Rengin mutfağa uygun olması gerekir. Bu sayede mutfak dolabı renkleri, tezgâhı, duvar, kapakları ve mutfak boyası ne renk olmalı tarzındaki sorulara en uygun çözümler getirilir. Kullanılan olan renklerin tonları malzemenin yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Kompleks dokular ışık ile gölgelerin oyunlarını zenginleştirir, renklere derinlik verir ve renklerin yoğunluğunu azaltır. Mutfak ne renk olmalı kapsamında feng shui renkleri de tercih edilir. Feng shui karmaşık ve soluk renklerin yok olmasını sağlar. Karanlık olan alanlar tam aksine bir görüntüye sahip olarak anlamlı hale gelir. Mutfak ne renk olmalı fengshui kapsamında parlak yoğun renkler ahşap ile aslında dost olmayan renklerdir. Bundan dolayı yapılacak olan mutfak dolabı renk seçiminde feng shui katalogu yardımı alınmalıdır.

Mutfak mobilyalarınızda yoğun renklerin kullanımı yaptıysanız dekorasyonun geri kalan kısmında renklere dikkate almalısınız. Duvar kâğıdı, perde, mutfak dolapları, tavan, zemin, duvar boyası daha açık renkli tercih edilmelidir.

2Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfaklarda tasarım yapmak ve dekorasyon yapmak oldukça önemlidir ve detay isteyen özellikleri dikkate almak gerekir.  Mutfakların genel dekorasyonu dolapları, duvarları, zeminleri ve diğer detayları etkiler. Mutfak dolabı da alanın genel dekorasyonunu etkileyen en önemli eşyadır. İster feng shui ister farklı tarzda mutfak dolabı rengi seçimi yapın, önemli olan karakterize bir dekorasyon yapılmasıdır. Mutfak dolapları ve mutfağın genel dekorasyonu konusunda aşağıdaki renk seçimleri sık tercih edilenlerdir. Ayrıca bu renkler mutfaklarda rahat, kolay, konforlu, modern ve aydınlık alanlar yaratır.

Beyaz Renk Seçimi

resim-5238

resim-5239

Beyaz mutfak dolabı rengi seçimlerinde klasik, Hollanda, Provence, Feng Shui, Vintağe tarzında modelleri tercih edilebilir. Bu tarzın seçimleri kesinlikle kişilerin istek ve arzularına bağlıdır. Beyaz duvar, zemin, dolap ve diğer alanlar arasına mutlaka renk katacak ürünler koyulmalıdır.

Kırmızı

resim-5240

resim-5241

Kırmızı renk mutfaklarda favori bir renktir ve ileri teknoloji tarzında bir görünü ile karşımıza çıkar. Bu renk oldukça sıcak bir renktir. Soğuk ve sıcak tonları ile dikkat çeker. Kırmızı dolaplar siyah, beyaz ile kullanılabilir. Bu üçlünün kombin edilmesi de oldukça popülerdir.

resim-5242

Turuncu

resim-5243

Turuncu renk özellikle feng shui kapsamında sık şekilde kullanılan bir renktir. Bu renk beyaz, siyah ve krem tonunda olan eşyalar ile kullanılmalıdır. Ayrıca dolaplarda turuncu renk kullanımı yapılacaksa tüm dolap kapakları turuncu olmamalıdır. Alt ya da üst kapaklarda beyaz veya yeşil gibi farklı renkleri tercih etmek gerekir.

Yeşil

Yeşil renk insanlara mutluluk veren renkler içinde yer alır. Özellikle fıstık yeşili tonları mutfaklara yakışan en güzel tondur. Yeşil her daim aydınlık olması adına beyaz ile kombine edilmelidir. Beyaz yeşil rengin tamamen ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...