• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Tasarımlarında Bej Rengi Mutfak Dolapları Tercih Etmek

Mutfak dolaplarında sık kullanılan renklerin başında gelen beyazdan sonra renkler arasında sıralama yapıldığında ilk üçe girecek olan bej rengi mutfak dolapları

İçerik
  1. Bej rengi rekorasyonu
  2. Bej Mutfak Kullanım Avantajları
  3. Bej Mutfak Dolap Temizliği

1Bej rengi rekorasyonu

Mutfak tasarımlarında günümüz dekorasyon şartlarını ve firmaların mutfak mobilyaları konusunda imalatını gerçekleştirdiği malzemelerin renk seçenekleri ele alındığında çok farklı renk seçeneklerine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Mutfak dolapalrında renk seçimleri çok fazla kritere göre belirleniyor olsa da genel kullanılan ve tabir-i caizse evrensel renkler olarak sıralayabileceğimiz, modası kolaylıkla geçmeyecek renklerin tercih edilmesi geneli yansıtmaktadır. Modası uzun vadede geçmeyecek olan renklerin arasında bej rengi gelmektedir. Bej renk olarak tek bir kelimeden oluşuyor olsa da renk tonları bakımından çok farklı seçeneklerde bej renklerinin olduğunu söyleyemek yanlış olmayacaktır.

Görselde yer alan renk tonlamalarının hepsi bej rengi olarak geçmektedir. Bu rengin tonlarına farklı malzeme üreticisi firmaların renk kartelalarından ulaşmak mümkündür. Seri üretim malzemelerle imalatı gerçekleştirilen bej renk tonlarından daha farklı tonları özel üretim yöntemleri sayesinde mutfak dolaplarınızda kullanabilirsiniz. Bej rengi mutfak dolapları için ilgili görseldekinin haricinde tonlama oluşturabilirsiniz. Bej rengi mutfak dolapları kullanılarak bej mutfak dolapları için kendi tonunuzu lake boyama yöntemi sayesinde kolaylıkla elde edebilirsiniz.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-2

Bej rengi mutfak dolapları mutfak tasarım detayları bakımından incelendiğinde günümüzde ve geçmişte üretilen her mutfak mobilyası tasarımıyla kusursuz bir bütünlükte sergilendiğini söyleyebiliriz. Modern çizgiye sahip bir mutfak tasarımında bej mutfak modelleri kullanılabileceği gibi avangard, ingiliz mutfak tasarımlarında da bej rengin ahenginden yararlanmak doğru bir seçim olacaktır.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-3

2Bej Mutfak Kullanım Avantajları

bej-rengi-mutfak-dolaplari-4

  • Yazımızın en başında mutfak dolabı renk seçiminin çok önemli olduğunu ve bunun bir çok kriter ele alınarak seçilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Bej mutfak dolapları haricinde farklı bir görsel zevk sağlayan sedef bej mutfak dolabı dekorasyon tercihini de ele alarak bahsedecek olursak mutfakların evin geneliyle uyumlu olmasının gerekliliği seçilmiş olan rengin tüm ayrıntılarla kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyor olmasıyla elde edileceği çok doğrudur.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-5

bej-rengi-mutfak-dolaplari-6

  • Bej rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde bu rengin tonuna çok yakın aksesuarlar tercih edilebileceği gibi zıt renklerin tercih edilmesi de mümkündür. Bej rengine yakın renk seçeneği olan beyaz detayların mutfak dolaplarında kullanılması kadar zıt renk olan siyah detayların kullanılması da dekorasyon anlamında şık görüntülerin elde edilmesine olanak sağlayacaktır.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-7

  • Bej rengi mutfak dolapları küçük alanlı mutfaklarda dahi görsel anlamda derinlik oluşturacağı için alanda psikolojik anlamda genişlik hissi uyandıracaktır. Günümüz mimarisinde mutfakların büyük çoğunluğunun dar alanlardan oluştuğu düşünüldüğünde bej rengi mutfak tercihinin ne kadar sıklıkla gerçekleştirildiğini tahmin etmek zor olmayacaktır.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-7

  • Bej rengi mutfak dolapları tercih edildiği mutfak alanı küçük olsa dahi ton açısından ferahlık verdiği için aydınlatma konusunda büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olmayacaktır. Özellikle güneş ışıklarından yararlanılan bir mutfakta bej rengi mutfak dolaplarının tercih edilmesi ortamın boğuk bir atmosfere sahip olmasının önüne geçecektir. Bej rengi mutfak tercihlerinde aydınlatma açısından büyük sıkıntılar yaşanmıyor olsa da ilgili mutfağın tasarım detaylarına göre büyük avizelerin tercih edilmesi mümkündür. Burada tamamen görsel kaygılar ele alınarak seçim gerçekleştirilmelidir.

3Bej Mutfak Dolap Temizliği

bej-rengi-mutfak-dolaplari-9

bej-rengi-mutfak-dolaplari-10

Bej mutfak dolaplarının temizliği lila, mürdüm gibi iddialı renklerle hatta sadeliği nedeniyle sık tercih edilen beyaz ve parlak beyaz mutfak modelleriyle kıyaslandığında çok daha kolaydır. Bunun nedenleri arasında bej rengin kiri, parmak izini beyaz, parlak beyaz, mürdüm ve lila gibi renklere göre çok daha az belli etmesi yer almaktadır.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-11

Özellikle beyaz ve parlak beyaz mutfak modellerinde yaşanan zamana bağlı olarak ortaya çıkan dolap kapaklarında sararma durumu bej rengi mutfak dolapları kapaklarında diğerlerine göre çok daha az yaşanmaktadır. Direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalan dolap kapakları pratik yöntemler uygulanmadığı taktirde ne yapılırsa yapılsın zamana bağlı olarak sararsa da bej rengi mutfak dolaplarında bu sararma rengin tonuna bağlı olarak ya az fark edilecek ya da hiç belli olmayacaktır. Her duurmda dolap kapaklarının sararmasını önlemek amacıyla çeşitli yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

bej-rengi-mutfak-dolaplari-12

bej-rengi-mutfak-dolaplari-13

bej-rengi-mutfak-dolaplari-14

bej-rengi-mutfak-dolaplari-15

bej-rengi-mutfak-dolaplari-16

bej-rengi-mutfak-dolaplari-17

bej-rengi-mutfak-dolaplari-18

bej-rengi-mutfak-dolaplari-19

bej-rengi-mutfak-dolaplari-20

bej-rengi-mutfak-dolaplari-21

bej-rengi-mutfak-dolaplari-22

bej-rengi-mutfak-dolaplari-23

bej-rengi-mutfak-dolaplari-24

bej-rengi-mutfak-dolaplari-25

bej-rengi-mutfak-dolaplari-26

bej-rengi-mutfak-dolaplari-27

bej-rengi-mutfak-dolaplari-28

bej-rengi-mutfak-dolaplari-29

bej-rengi-mutfak-dolaplari-30

bej-rengi-mutfak-dolaplari-31

bej-rengi-mutfak-dolaplari-32

bej-rengi-mutfak-dolaplari-33

bej-rengi-mutfak-dolaplari-34

bej-rengi-mutfak-dolaplari-35

bej-rengi-mutfak-dolaplari-36

bej-rengi-mutfak-dolaplari-37

bej-rengi-mutfak-dolaplari-38

bej-rengi-mutfak-dolaplari-39

bej-rengi-mutfak-dolaplari-40

bej-rengi-mutfak-dolaplari-41

bej-rengi-mutfak-dolaplari-42

bej-rengi-mutfak-dolaplari-43

bej-rengi-mutfak-dolaplari-44

bej-rengi-mutfak-dolaplari-45

bej-rengi-mutfak-dolaplari-46

bej-rengi-mutfak-dolaplari-47

bej-rengi-mutfak-dolaplari-48

bej-rengi-mutfak-dolaplari-49

bej-rengi-mutfak-dolaplari-50

bej-rengi-mutfak-dolaplari-51

bej-rengi-mutfak-dolaplari-52

bej-rengi-mutfak-dolaplari-53

bej-rengi-mutfak-dolaplari-54

bej-rengi-mutfak-dolaplari-55

bej-rengi-mutfak-dolaplari-56

bej-rengi-mutfak-dolaplari-57

bej-rengi-mutfak-dolaplari-58

bej-rengi-mutfak-dolaplari-59

bej-rengi-mutfak-dolaplari-60

bej-rengi-mutfak-dolaplari-61

bej-rengi-mutfak-dolaplari-62

bej-rengi-mutfak-dolaplari-63

bej-rengi-mutfak-dolaplari-64

bej-rengi-mutfak-dolaplari-65

bej-rengi-mutfak-dolaplari-66

bej-rengi-mutfak-dolaplari-67

bej-rengi-mutfak-dolaplari-68

bej-rengi-mutfak-dolaplari-69

bej-rengi-mutfak-dolaplari-70

bej-rengi-mutfak-dolaplari-71

bej-rengi-mutfak-dolaplari-72

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...