• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Rengarenk Mutfak Dekorasyonu İle Alakalı Detaylı Örnekler

Rengarenk mutfaklar konusunda renklerin uyumuna dikkat edilmek gerekir. Hatta zıt olan renkler bu konuda yardımcı olur.

Renkli Mutfak Tasarım Örnekleri

Rengârenk mutfaklar sağlık açısından ve insan ruhu açısından oldukça önemli olan detayları içinde gizler.  Rengârenk mutfak eşyaları ve mutfak dolapları konfor, mükemmellik, rahatlık, iyi bir ruh hali, güzel sindirim, samimiyet, istek, arzu gibi detayların oluşmasına olanak sağlamaktadır. Renklerin başarılı olan kombinasyonun var olduğu mutfaklar gerçek bir sanat eseri olarak insan karşısına çıkmaktadır. Rengârenk mutfaklar ortaya çıkartmak isteyenlerin ilk olarak belli başlı detayları belirlemesi gerekir. Bunlar;

  • Mutfak tasarımı için seçilecek olan renk faktörleri
  • Mutfakların iç kombinasyonun kullanılacak olan renk faktörleri
  • Renklerin başarılı şekilde kombinasyonu sağlama ve uygulamadır.

rengarenk-mutfaklar-2

Mutfak dekorasyonu konusunda çalışan tasarımcılar renklerin karşımı ile çalışmanın etkili bir araç olduğunu bilir. Renklerin doğru kullanımı en doğru yaklaşımı bizlere sunar. Rengârenk mutfaklar ile sıcak ve soğuk, karanlık ve aydınlık ortamlar yaratmak mümkündür. Rengârenk olan mutfaklar küçük olan iç mekânları vurgulamak adına da fazlasıyla kullanılır ama küçük olan mekânlarda sıklıkla pastel olan tonlar tercih edilir. Büyük olan alanlarda ise daha parlak olan rengârenk mutfak tasarımları tercih edilmektedir.

rengarenk-mutfaklar-3

Rengârenk mutfaklar da kullanılacak olan siyah, beyaz ve gri uyumu akromatik olan görüntülerin ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır. Bu tarz mutfaklarda renkli olan sandalye, masa ya da tablo tercihi edilmelidir. Siyah, beyaz ve gri uyumu için santraç görüntüsü ya da döşeme tasarımı tercih edilebilir ama bu tasarımlarda da kesinlikle göz alıcı ve parlak olan renkler ile vurgu yapılır. Matlık ve parlaklığının zıt uyumunun sunulduğu ortamlar hazırlanmalıdır.

rengarenk-mutfaklar-3

rengarenk-mutfaklar-5

Rengârenk mutfaklar konusunda ahşap kullanımı klasik olan geleneğin devamını sağlamak adına kullanılır. Hem klasik hem de renkli alanların zıtlığı ile tasarım yapmak da oldukça konforlu ve şık ortamlar yaratır.

rengarenk-mutfaklar-6

Rengârenk mutfaklar konusunda turuncu renk kullanımı için bu rengin açık ve koyu olan tüm tonları kullanılmalıdır. Ayrıca turuncu mutfak dekorasyonunda beyaz kullanımı ortamın aydınlatılmasına olanak sağlar.

rengarenk-mutfaklar-7

rengarenk-mutfaklar-8

Rengârenk mutfaklar konusunda ilginç ve farklı alanlar yaratmak istiyorsanız fonksiyonel bölgeler, geometrik olan mutfak mobilyaları tercih edilmelidir.

rengarenk-mutfaklar-9

Rengârenk mutfak dolapları konusunda iki ya da daha fazla rengin birleşimini kullanmak adına bitişik çalışmalar yapmak gerekir. Bu konuda bazı renkleri vurgulamak gerekebilir. Bu tarz tasarımlar rahatlatıcı ve uyumlu bir atmosferin yaratılmasına olanak sağlar.

im001791 im001793

Rengârenk mutfak dolapları konusunda zıt olan renklerin kullanılması gerekebilir. Bu dengeli bir iç mekân için farklı bir kontrastın oluşmasına olanak sağlar. Zıtlık doğru şekilde kullanıldığında etkileyici, şık ve farklı ortamların yaratılmasına olanak sağlar.

Renk uyumu

Renk uyumu

Rengârenk mutfaklar ortaya çıkartmak adına renk tekerleğinin kullanılması en doğru seçim olacaktır. Birbiri ile uyumlu olan 3 renk bu renk tekerleğinden seçilebilir.

rengarenk-mutfaklar-12

Rengârenk mutfaklar konusunda sarı, fuşya, ahşap, yeşil, beyaz, mavi ve metal uyumu oldukça spor ve neşeli bir alanın yaratılmasına olanak sağlayacaktır.

rengarenk-mutfaklar-13

rengarenk-mutfaklar-14

rengarenk-mutfaklar-15

rengarenk-mutfaklar-16

rengarenk-mutfaklar-17

rengarenk-mutfaklar-18

rengarenk-mutfaklar-19

rengarenk-mutfaklar-20

rengarenk-mutfaklar-21

rengarenk-mutfaklar-22

im001792

rengarenk-mutfaklar-24

im001794

rengarenk-mutfaklar-26

rengarenk-mutfaklar-27

rengarenk-mutfaklar-28

rengarenk-mutfaklar-29

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...