• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Kahverengi Mutfaklar İçin Gereken Dekorasyon Fikirleri

Kahverengi mutfak modellerin özellikle kahvenin açık tonları ve metal olan aksesuarlar kullanılmalıdır.

Kahverengi Mutfak Dekorasyonu

Kahve hayatımızdaki en keyif verici içeceklerin içinde yer alır. Kahve hem renk hem de tat itibari ile insanları canlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Bundan kaynaklı olarak da mobilya ve dekorasyon konusunda kahverengi ve tonları fazlasıyla kullanılır. Özellikle mutfakta kahve tonları ve sütlü kahve mutfak tezgâhı ve dolapları fazlasıyla tercih edilir. Küçük ya da büyük kahverengi mutfak modelleri birçok insanın hayatında yer almaktadır. Bu dekorasyonda kahverengi mutfak dolapları beyaz mı, yoksa başka renkle mi tasarlanmalı bu detayları bilmek gerekir.

kahve-rengi-mutfak-2

Mutfaklar yaşamımızda en sık kullandığımız iç mekânların içinde yer alır. Bundan dolayı da kahverengi ile kullanılacak olan renklerinde uyumlu olması gerekmektedir. Sütlü kahve mutfak dolapları ile kullanılacak olan koyu mor bir renk mutfağın canlanmasına ve sabit olan görüntüsünün tamamen dışarı çıkmasına olanak sağlar.

kahve-rengi-mutfak-3

Mutfaklarda tamamen kahve tonları kullanmak isteyen kişilerin kahverengi mutfak konusunda kesinlikle tonlarını kullanması gerekir. Koyu kahverengi mutfak dolapları modelleri kullanılmışsa dolapların kenarları ve alt kısımlarında sütlü kahve tonları kullanılmalıdır. Bu tarz dekorasyonlarda ahşabı ön plana çıkartmak önemli olduğu için perde konusunda da ahşap jaluziler kullanılır. Ayrıca ahşabın ön planda olduğu mutfaklarda kesinlikle metal kombinasyonu kullanılmalıdır.

kahve-rengi-mutfak-4

Koyu kahverengi mutfak dolabı modelleri kullanılacaksa kesinlikle kahverengi mutfak tezgâhı konusunda yapılacak olan seçimde dikkatli olmak gerekir. Kahve ile harmanlanmış olan kırçıllı mutfak tezgâhları ve ara taşları mutfağın koyu görüntüsünün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu tarz dekorasyonlar genelde daha klasik olan tasarımlardır. Bu dekorasyon şeklinde ankastre ürünler kullanılmalı ve aksesuar seçimi için kesinlikle bakır olan ürünler tercih edilmelidir. Bakır ürünler klasik tarzın devamlılığını sürdürecek olan etki yaratırlar.

kahve-rengi-mutfak-5

Kahverengi mutfak dekorasyonda tavan ve duvar boya rengi de önemlidir. Koyu kahve dolapların dinamikliğini ve şıklığını ortaya çıkartacak olan renklerden bir tanesi de sütlü latte rengidir. Dolapları ve iç mekânı renklendirmek için dolapların süpürgeliklerini açık kahve tonlarında kullanabilir, sarı, turuncu ve yeşil gibi renklere sahip olan aksesuarlardan seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu tarz mekânlarda aydınlatma için kesinlikle güçlü bir ışık yayımı yapan avizelerin seçilmesi ortamın ferah olmasına yardımcı olur.

kahve-rengi-mutfak-6

Büyük kahverengi mutfak modellerinde ışıklandırma önemlidir. Uzun sarkıt lambalar kullanılması gereken en önemli unsurlar içinde yer alır. Yemek masasının üstünde ise kesinlikle aydınlatma olması gerekmektedir.

kahve-rengi-mutfak-7

Küçük mutfaklarda kahverengi mutfak dolapları alt kısımda koyu şekilde kullanılmışsa üst kısımda kesinlikle açık tonlar kullanılmalıdır. Ayrıca mutfakta kullanılacak olan tekstil ürünlerinin beyaz, turuncu ve bejden oluşması küçük mutfakların aydınlık, ferah ve şık bir hal almasına olanak sağlar. Küçük iç mekânlarda duvarları hareketlendirmek adına duvar kâğıdı kullanımı yapılabilir. Bunun için seçilecek olan renk ve desen önemlidir. Rengin cırt olmaması ve desenin abartı boyutlarda büyük olmaması önemlidir. Masa seçiminin cam olması alanın boğulmamasını sağlar.

kahve-rengi-mutfak-8

Kahverengi mutfak dolabı modelleri açısından en şık tasarım siyah camlar, metal detaylar ile harmanlanmış olan mutfaklardır. Özellikle parlak siyah mutfak dolapları ile dekore edilen mutfaklar oldukça şık görüntülerin ortaya çıkmasına olanak sağlar. Siyah mutfak dolapları ve kahverengi mutfak dolapları kesinlikle metal çizgiler ve metal dolap kulpları ile tasarlanmalıdır. Ankastre ürünler bu tarz mutfakların vazgeçilmez olan ürünleri içinde yer alır. Bu tasarım şeklinde mutfaklarda bulunan metal beyaz eşyalar mutfak dolabı kapak renklerine göre kaplanabilir. Bu kaplama bütünlüğün bozulmaması açısından önemlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...