• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklarda Pembe Renk Kullanmak İçin Pratik Öneriler

Pembe mutfak dolapları ve dekorasyonu çocukluk çağından itibaren bayanların ilgisini çeken renklerin başında , farklı mutfak dekorasyon önerileriyle tercih edilmesinin detaylandırılması

Kız çocuklarına en sevdikleri renk sorulduğunda şüphesiz büyük çoğunluğu pembe cevabını verecektir. Kadınlardaki pembe tutkusu ilerleyen yaşlarda da devam edebildiği için tasarım konusunda ucu çok açık olan mutfaklarda pembe mutfak dolapları tercih etmeleri normal karşılanmaktadır.

pembe-mutfak-2

Bayanlardan pembe tutkusu devam edenler mutlaka evlerinde pembe detaylara yer vermeyi tercih etmektedirler. Bu tercihler seçilen aksesuarlarla, duvarlarda pembe detaylara yer verilmesiyle, aydınlatma sistemlerinde pembe ürünler tercih edilmesiyle oluşturulmaktadır.

pembe-mutfak-3

Pembe renkler ton açısından incelendiğinde çok farklı tonlara sahip olan pembelerle karşılaşabiliriz. pembenin bu kadar fazla tonunun olması özellikle pembe mutfak dolapları tercih edecek olan hanımlar için çok farklı seçeneklerin oluşmasına neden olmaktadır. Kullanılan malzemelerin cinsi, kullanılan malzemelerin markası dahi pembe mutfak dolapları açısından farklı renk tonlarının dolayısıyla tasarımların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

pembe-mutfak-4

İçerik
 1. Pembe Mutfak Kullanım Avantajları
 2. Pembe Mutfaklarda Aksesuar Tercihi

1Pembe Mutfak Kullanım Avantajları

pembe-mutfak-4

İlgili görselde sadece bir bez parçası pembe renk olarak tercih edilmiştir. Bu kadar ufak bir detayın bile görsele ne kadar şirinlik kattığı ortadadır. Bu nedenle pembe mutfak dediğimizde aklımıza sadece mutfak dolapları gelmemelidir. Pembe mutfaktan kastımız pembe mutfak aletleri, pembe mutfak gereçleri, pembe mutfak halısı, pembe mutfak robotu, pembe mutfak perdesi, permbe mutfak tezgahı ve pembe mutfak avizesi, pembe yer seramikleri dahil komple seçenekler gelmelidir.

pembe-mutfak-6

Pembe mutfak dolapları modelleri bayanların pembeyi çok sevmelerine rağmen tercih sıralamasında üst sıralarda yer almamaktadır. Bunun nedeni genel anlamda aykırı veya daha doğrusu farklı bir renk olması nedeniyle bir süre sonra sıkılma ihtimalinin düşünülmesi ve misafir olarak gelenlerin yadırgama ihtimalleridir. Fakat mutfak gereçleri içerisinde özellikle pembe rengi seviyorsanız mutlaka pembe detaylara yer vermelisiniz.

pembe-mutfak-7

2Pembe Mutfaklarda Aksesuar Tercihi

pembe-mutfak-8

 •  Pembe renklerin beyazla karıştırılması her zaman için uyumlu sonuçlar doğurmaktadır. Örneğin beyaz kapaklı bir mutfak dolabı tercih ettiğinizde pembe elektronik eşyalar kullanmayı tercih ederek kendinizi şımartabilirsiniz.

pembe-mutfak-9

 • Mutfak dolaplarında direkt olarak pembe tercih edilemiyor olsa da mutfaktaki aydınlatma ürünlerinde pembe renklerin tercih edilmesi mümkündür. Genellikle yatak odalarında kullanmaya alıştığımız pembe aydınlatma aksesuarlarının mutfakta şık durduğu doğrudur.

pembe-mutfak-10

 • Pembe mutfaklarda aksesuar uyumunun pembenin çok ton seçeneğinin olması nedeniyle kolay olduğunu söylemiştik. Fakat her pembe tonu her mutfak dekorasyonuyla maalesef uyumlu olamıyor. Örneğin country tarzı mutfak modellerindeyse gönlünüz açık pembe veya şeker pembe olarak adlandırılan pembe tonundan mutfak dolap kapaklarını tercih etmelisiniz. Farklı malzeme çeşitlerine ve farklı markalara göre değişen pembe mutfak dolabı kapak tonlarının olduğunu söylemiştik. Fakat farklı tonlarda alma şansınız olmasına rağmen aklınızdak, hayalinizdeki tonu bulamıyorsanız lake pembe mutfak dolapları tercih etmelisiniz. Lake boyama yöntemiyle istenilen ton renk elde edilebilecektir.

pembe-mutfak-11

 • Pembe mutfak oluşturabilmek için değerlendirebileceğiniz ve aksesuar olarak tanımlayabileceğimiz bir ürün de duvar boyasıdır. Duvar boyaları da farklı tonlarda firmalar tarafından satılmakta, istenildiğinde içine beyaz rengi katılarak daha açık tonlarda pembe elde edilebilmektedir. Pembe detaylara sahip bir mutfak dolabıysa hayaliniz duvarlarda pembe renk boyayı tercih edebilirsiniz. Fakat mutfak dolaplarının haricinde kalan tüm duvarları pembeye boyamak çok açık bir pembe tercih edilmiyorsa zaman içerisinde gözlerin yorulmasına neden olup, basık bir hava oluşturacağından dolayı duvarların bir kısmının pembe renk boyanması tercih edilmelidir.

pembe-mutfak-12

 • Mutfaklarda tercih edilecek buzdolabı gibi elektronik ürünlerde geçtiğimiz yıllarda firmalar tarafından pembe renk sçeenekleri üretilip satılmaya başlanmıştır.

pembe-mutfak-13

 • Özellikle dijital ortamda e-ticaret yapan firmaların sayfaları ziyaret edildiğinde pembe mutfak aksesuarları konusunda fazlasıyla çeşit olduğu göze çarpacaktır.

pembe-mutfak-14

 • Mutfaklarda pembe detay oluşturabilmek amacıyla pembe mutfak masası tercih edilebileceği gibi, pembe mutfak masa örtüleriyle de yakın bir konsept oluşturulabilir.

pembe-mutfak-15

pembe-mutfak-16

pembe-mutfak-17

pembe-mutfak-18

pembe-mutfak-19

pembe-mutfak-20

pembe-mutfak-21

pembe-mutfak-22

pembe-mutfak-23

pembe-mutfak-24

pembe-mutfak-25

pembe-mutfak-26

pembe-mutfak-27

pembe-mutfak-28

pembe-mutfak-29

pembe-mutfak-30

pembe-mutfak-31

pembe-mutfak-32

pembe-mutfak-33

pembe-mutfak-34

pembe-mutfak-35

pembe-mutfak-36

pembe-mutfak-37

pembe-mutfak-38

pembe-mutfak-39

pembe-mutfak-40

pembe-mutfak-41

pembe-mutfak-42

pembe-mutfak-43

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...