• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mor İle Mutfak Dekorasyonu Yapmanın İncelikleri

Mor mutfak modelleri konusunda kullanılacak olan morun tonları duygusal dengenbin sağlanmasına ve enerjinin yükselmesine olanak sağlar.

Mutfak Dekorasyonunda Mor Tasarım

Mor mutfak tasarımı benzersiz olan çekiciliği ve güzelliği ile göz doldurur. Mutfaklara büyü ve gizem katan mor tasarımlar meditasyon konusunda da birebirdir. Özellikle meditasyon  yapan kişilerin seanslarında en sık tercih edilen ren mordur. Mor renk psikologlara göre insanlardaki duygusal dengenin düzenlenmesine ve performansının artmasına yardımcı olur. ayrıca mor renğin yatıştırıcı bir özelliği ve iştah azaltıcı bir etkisi bulunur.

mor-mutfak-dolaplari-2

Mor renk kişilerde var olan kaygı, üzüntü, depresyon, saldırganlık ve baskıcı duyguların ortadan kalkması için destek sağlamaktadır.

mor-mutfak-dolaplari-3

Mor mutfak dolapları insanların yeni ve yaratıcı fikirleri ortaya çıkartmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle mor beyaz mutfak dolapları ile kombin edilecek olan iç mekanlarda çicekler kullanılmalıdır.

mor-mutfak-dolaplari-4

Mor mutfak tasarımları nadir görülen tasarımlar içinde yer alsa da son dönemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle ahşap ve metal ile döşenmiş olan mutfaklarda kullanılacak olan mor ve tonları iç açıcı mekanların oluşmasına olanak sağlar. Ahşap ve morun birleştiği mutfaklarda duvarlar, zemin ve tavanın beyaz olması gerekmektedir.

mor-mutfak-dolaplari-5

Mor mutfak modellerinde doygun renkler kullanılmalıdır. Aksi durumlarda hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır. Mor mutfak dolapları ve aksesuarları beyaz ile kombin edildiğinde ortaya hoş ve kalıcı görüntüler çıkacaktır. Mor renkliiç mekanda ankastre davlumbaz, fırın, buzdolabı ve bulaşık makinesi kullanılması ideal bir seçim olacaktır. Bu tarz dekorasyonu beyaz eşyaları ve gereçleri dolap rengine kaplayarak desteklemek gerekir.

mor-mutfak-dolaplari-6

Mor beyaz mutfak dolapları konusunda beyaza ağırlık vermekte hoş ve şık tasarımların oluşmasına olanak sağlayacaktır. Bu tarz tasarımlarda özellikle yemek masası, mutfak halıları ve perdelerin mor tercih edilmelidir. Ayrıca tavanların açık mor tonları ile boyanması morun şehvetini ortaya çıkartacak olan bir destek sağlar. Kullanılacak olan siyah zewmin taşları beyaz ve mor ile aktif bir rol oynayacaktır.

mor-mutfak-dolaplari-7

Mor mutfak tasarımında sıcak ve soğuk renkler kullanılabilir. Sıcak mor tonları arasında ametist ve böğürtlen tonları yer alır. Soğuk olan mor tonları arasında ise menekşe, kırmızı- mor, mavi- mor, patlıcan moru ve lavanta moru yer alır. Bu renkler kesinlikle beyaz, siyah ve gri ile harmanlanmalıdır.

mor-mutfak-dolaplari-8

mor-mutfak-dolaplari-9

Soğuk mor mutfak dolabı modelleri için kesinlikle büyük alanlar tercih edilmelidir. Soğuk renkler küçük alanların daralmasına olanak sağlar, bu da sıkıcı ve ferah olmayan ortamların yaratılması demektir. Büyük alanlarda kullanılacak olan mor tonları sevinci yaşatacak olan ortam hazırlar.

mor-mutfak-dolaplari-10

Küçük mutfaklarda mor mutfak tasarımı yapmak isteyen kişilerin kesinlikle sıcak mor tonlarını kullanması gerekir. sıcak mor tonları festival havası yaratacak olan bir ortam hazırlar. Ayriyeten kişilerin ve gelen misafirlerin ruhlarını yükseltmek için birebirdir.

mor-mutfak-dolaplari-11

Yemek odası ile beraber şekilde kullanılacak olan mor mutfak tasarımları için kesinlikle gri, beyaz ve morun tonları kullanılmalıdır. Ayrıca ahşap ile süslenebilecek olan büyük mutfak alanlarında aydınlatma çok yönlü olmalıdır. Mutfak, yemek alanı ve oturma kısmı ayrı ayrı aydınlatılmalıdır. Büyük alanlarda aydınlatma için kullanılacak olan avize seçimlerinin büyük, gösterişli ve sarkıt şeklinde olması gerekir.

mor-mutfak-dolaplari-12

Mor mutfak dolabı modelleri ile zeytin tonları ve hardal sarısı ile kombin edilebilir. Mor ile kırmızının uyumu ve beraber tasarlanması ortaya samimiyet, duygusallık çıkartır.

mor-mutfak-dolaplari-13

Mor ile siyahın uyumunu yakalamak oldukça zordur ve zor bir karardan oluşur. Siyah ile mor ortaya kararlı, cesur ve yaşamda olduğunu ifade eden bir görüntü çıkartmaktadır. Mor ile siyah kullanılacak alan küçük bir iç mekan ise kesinlikle dolapların desenli olmasına dikkat etmek gerekir.

mor-mutfak-dolaplari-14

mor-mutfak-dolaplari-15

Mor beyaz mutfak dolapları modelleri konusunda beyazı yoğun şekilde kullanacaksanız kesinlikle leylak mor rengini kullanmalısınız. Özellikle beyazın yoğun olduğu alanlarda ara taşlar ve aksesuarlarda mor tonları tercih edilebilir. Ortamın bir nebze de olsa hareketlenmesi için kesinlikle sütlü kahverengi ahşap kullanılması gerekmektedir.

mor-mutfak-dolaplari-16

mor-mutfak-dolaplari-17

mor-mutfak-dolaplari-18

Küçük olan mutfak alanlarında beyaz yoğunlukta dolap kullanılması her daim ideal bir seçim olacaktır. Duvarların mor tonu ile boyanması gerekir.  mor boyanan duvarlar ortamın ısınması olanak sağlar. Bu tarz alanlarda kullanılacak olan çelik ve dekoratif olan parçalar, ayakları ve arka kısımları metal olan parçalar harika görüntülerin ortaya çıkmasına olanak sağlar. Metal bu tarz alanlarda farklı stillerin oluşmasına olanak sağlar.

mor-mutfak-dolaplari-19

mor-mutfak-dolaplari-20

mor-mutfak-dolaplari-21

mor-mutfak-dolaplari-22

mor-mutfak-dolaplari-23

Mor mutfak dekorasyonunda yeşil ve sarı tonlarının kullanılması farklı tasarımların ortaya çıkmasını sağlar ama bu tasarımlarda dikkat edilmesi gereken noktaların arasında ışıklandıra yer almaktadır. iki rengin yoğunluğunun aydınlatılması için kesinlikle ışıklandırmanın en üst düzeyde olması  gerekmektedir. Özellikle sarı  ile morun birleşimi şaşırtıcı düzeyde bir iç mekanın ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

mor-mutfak-dolaplari-24

mor-mutfak-dolaplari-25

Mor mutfak dolabı modelleri için kullanılacak olan zemin, sıhhı tesisat ve mutfak aletlerinin dikkatli şekilde seçilmesi gerekmektedir. Özellikle metal ve çelik ile harmanlanan mutfaklarda turuncular ve kırmızılar ile renk katmak büyük önem taşır. Özellikle masalarda ve aksesuarlarda farklı renkler ile vurgu yapmak gerekir.

mor-mutfak-dolaplari-26

Beyaz or mutfak alanlarında yemek yeme kısımları mutfak alanı ile bitişik ise kesinlikle farklı renkler kullanılmalıdır. Yemek yeme alanları turuncu, yeşil ve sarı ile vurgulanıyorsa mutfak dolaplarının ve tezgahının olduğu kısım mor rengin soğuk tonları ve açık renkleri ile vurgulanmalıdır.

mor-mutfak-dolaplari-27

mor-mutfak-dolaplari-28

Ahşap mor mutfak dekorasyonu konusunda tasarımcıların en sık kullandığı parçalar içinde yer alır. Ahşap yoğunluğunun çok olduğu iç mekanlarda kullanılacak olan mor renkli parçalar görsel bir şölenin oluşmasına olanak sağlar.

mor-mutfak-dolaplari-29

Modern ve lük alanlar yaratmak isteyen kişiler kesinlikle beyaz mor mutfak modellerini tercih etmelidir. Özellikle beyazın yoğun olduğu bu tarz alanlarda morun en koyu renkleri kullanılır.

mor-mutfak-dolaplari-30

mor-mutfak-dolaplari-31

Mor mutfak dekorasyonu tercih eden kişilerin masa örtüsü, sandalye, masa, perde ve diğer tekstil ürünlerinde parlak ve göz alıcı modeller tercih etmesi gerekir. özellikle sade ve mat olan bölümlerde süslü ve yoğun kumaş kullanımı doğru bir seçim olur. tekstil ürünlerinde turuncu, sarı, yeşil ve orun tonları kullanılmalıdır.

mor-mutfak-dolaplari-32

mor-mutfak-dolaplari-33

mor-mutfak-dolaplari-34

mor-mutfak-dolaplari-35

mor-mutfak-dolaplari-36

mor-mutfak-dolaplari-37

mor-mutfak-dolaplari-38

mor-mutfak-dolaplari-39

mor-mutfak-dolaplari-40

mor-mutfak-dolaplari-41

mor-mutfak-dolaplari-42

mor-mutfak-dolaplari-43

mor-mutfak-dolaplari-44

mor-mutfak-dolaplari-45

mor-mutfak-dolaplari-46

mor-mutfak-dolaplari-47

mor-mutfak-dolaplari-48

mor-mutfak-dolaplari-49

mor-mutfak-dolaplari-50

mor-mutfak-dolaplari-50

mor-mutfak-dolaplari-52

mor-mutfak-dolaplari-53

mor-mutfak-dolaplari-54

mor-mutfak-dolaplari-55

mor-mutfak-dolaplari-56

mor-mutfak-dolaplari-57

mor-mutfak-dolaplari-58

mor-mutfak-dolaplari-59

mor-mutfak-dolaplari-603

mor-mutfak-dolaplari-61

mor-mutfak-dolaplari-62

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...