• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Turuncu Mutfaklarda Dekorasyon Önerileri ve Detayları

Turuncu mutfak dekorasyonu konusunda renklerin uyumu ve aksesuarların seçimi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. En güzel modelleri sizlere sunuyoruz.

Turuncu rengi İle Mutfak Dekorasyonu

 

turuncu-mutfak-dekorasyonu-2

Turuncu renk renklerin terapisi konusunda en etkili olan renklerden bir tanesidir. Depresyon dâhil olmak üzere melankoli, ilgisizlik, sinirlilik ve tembellik konusunda oldukça etkilidir. Ruhunuzu şarj etmek isterseniz kesinlikle renkler arasından turuncuyu evinizin bir köşesinde kullanmalısınız. Özellikle parlak turuncu mutfak modelleri ruhunuzu dinamikliğe kavuşturmanın en güzel yoludur. Turuncu güneşin rengidir, iyimserlik sunar, beyni uyarır, neşe verir ve insan ruhunda yaratıcılık uyandırır. Turuncu renk her daim insanlığın, neşenin ve mutluluğun ortaya çıkmasına olanak sağlar. Ayrıca insanların içinde neşe ve cıvıltı oluşturan renklerin başında gelmektedir. Saddece mutfaklarda değil evlerin, ofislerin ve diğer yaşam alanlarının her köşesinde kullanılabilir. Bunun için illa mobilyaların turuncu olmasına gerek yoktur. Kullanılacak olan aksesuar seçimlerinde turuncu renk tercih edilmelidir. Turuncu kan akımının hızlanmasına olanak sağlar ve insanların hareketlenmesi olanak sağlar. Bu artısı ile kilo verme konusunda yardımcı olan renklerin içinde yer alır. Turuncu mutfak modelleri için kesinlikle belli başlı detaylara dikkat etmek gerekir. Gerekli tüm detayları yazı içinde bulmanız mümkündür.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-3

turuncu-mutfak-dekorasyonu-4

turuncu-mutfak-dekorasyonu-5

Turuncu dekorasyon ve turuncuya uygun şekilde tasarlanmış olan mutfaklar libidonun artmasına olanak sağlar. Turuncu mutfak dolabı, turuncu fayans modelleri ve mutfak dekorasyonu özellikle kasvet çöktüren sonbahar ve kış akşamlarında neşelenmeye olanak sağlayacaktır. Turuncu mutfak modelleri sıcaklık ve ışığın odaya yayılmasına da katkı sağlayacaktır.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-6

turuncu-mutfak-dekorasyonu-7

turuncu-mutfak-dekorasyonu-8

Turuncu şekilde tasarlanacak olan mutfaklarda görsellik aktif hale gelir. Özellikle diğer renklerin karışıklığını ortadan kaldırır ve iç mekâna coşku sağlar.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-9

Turuncu mutfak dolabı konusunda tüm hepsinde bu rengi kullanmak yerine belli bölgelerinde parlak modellerini seçmek resmen resime zoom yapma özelliği taşır. Özellikle beyaz ve turuncu ile kombinasyon sağlamak hoş mekânların yaratılmasına olanak sağlar.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-10

Küçük mutfaklara sahip olan kişilerin turuncu dekorasyon konusunda duvarları kullanması gerekir. Küçük mutfağı olan kişilerin ayrıca aksesuarlarda turuncu rengi kullanması gerekir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-11

Geniş alana sahip olan mutfaklarda ve tezgâhları orta kısımda bulunan mutfaklarda tezgâh dolaplarında ve üst mutfak dolaplarında turuncu kullanılmalıdır. Bu tarz mutfak dekorasyonun ortam siyah, beyaz ve gri tonları ile kombinlenebilir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-12

Siyahın baskın olduğu mutfaklarda kesinlikle duvarlarda turuncu fayans ve turuncu duvar kullanımı uygun olacaktır. Bu detay ortama sıcaklık katarken, aydınlanmasına da olanak sağlar.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-13

turuncu-mutfak-dekorasyonu-14

Turuncu dekorasyon konusunda aydınlatma, aksesuar, masa, sandalye gibi aksesuarlarda turuncu rengin cazibesini kullanmanız gerekir. Özellikle beyaz ile kombin edilecek olan mutfak dekorasyonunda zemin döşemesinde kullanılacak olan turuncu renk ortama cazibe katacaktır. Beyazın yoğun olduğu mutfaklarda fırın bölgesinin turuncu ile aydınlatılması şıklık, dinamiklik ve eğlence katacaktır.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-15

Turuncu dekorasyon konusunda en çok kullanılan ve en çok yakışan renk ahşap tonlarıdır. Asa ve sandalyelerde kullanılacak olan ahşap turuncuya en çok yakışan renklerden bir tanesidir. Ahşap turuncu rengi aktivite eden ve vurgulayan bir renktir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-16

Beyaz ile turuncunun kombinasyonu klasik olan tasarıları sunar. Beyaz zemin üstüne kullanılacak olan turuncu mutfak dolapları görsel açıdan hacimsel görüntüler sunar. Beyaz ile yapılacak olan tasarımlarda sessiz olan turuncu tonların seçilmesi gerekir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-17

Turuncu, mavi ve nane renginin kombinasyonunda belli başlı detaylara dikkat etmek gerekir. Turuncu, nane ile mavi uyumu soğuk dengelerin ortadan kalkmasına ve ahenkli bir uyumun yakalanmasına olanak sağlar. Bu uyumda aksesuarlarda turuncu kullanmak oldukça uygun olacaktır.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-18

Turuncu mutfak modelleri ile ağacın uyumu tartışılamaz. Turuncu mutfak modellerinde ahşap arka zeminde, masada, yer döşemelerinde kullanılmalıdır. Ahşap ve turuncuda sıcak tonların seçilmesi önemlidir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-19

Turuncu ve yeşil uyumu her zaman gri ve metalik renkler ile harmanlanmalıdır. Bu dekorasyonda kesinlikle turuncunun sıcak tonları seçilmeli ve açık yeşiller kullanmalıdır.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-20

Turuncu ve siyah ile dekore edilecek olan mutfak modellerinde siyah yoğunluğunun içinden kendini gösterecek olan turuncu kullanılmalıdır. Ayrıca mutfak dolaplarının kulplarında ve diğer aksesuarlarda turuncu renk seçilmelidir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-21

Açık olan yani salon ve mutfak bir olan alanlarda gri tonlarının kullanılması gerekmektedir. Ayrıca bu tarz mekânlarda kesinlikle aydınlatma önem taşır.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-22

Turuncu ve metalik zarif olan görüntülerin ortaya çıkmasına olanak sağlar. Turuncu mutfak modelleri konusunda metalik renklerin ve aksesuarların kullanılması gerekir.

turuncu-mutfak-dekorasyonu-23

turuncu-mutfak-dekorasyonu-24

turuncu-mutfak-dekorasyonu-25

turuncu-mutfak-dekorasyonu-26

turuncu-mutfak-dekorasyonu-27

turuncu-mutfak-dekorasyonu-28

turuncu-mutfak-dekorasyonu-29

turuncu-mutfak-dekorasyonu-30

turuncu-mutfak-dekorasyonu-31

turuncu-mutfak-dekorasyonu-32

turuncu-mutfak-dekorasyonu-33

turuncu-mutfak-dekorasyonu-34

turuncu-mutfak-dekorasyonu-35

turuncu-mutfak-dekorasyonu-36

turuncu-mutfak-dekorasyonu-37

turuncu-mutfak-dekorasyonu-38

turuncu-mutfak-dekorasyonu-39

turuncu-mutfak-dekorasyonu-40

turuncu-mutfak-dekorasyonu-41

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...