• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Tasarımlarında Ceviz Rengi Kullanımı

Geçmiş yıllarda tercih edilen ahşap motifli mutfak tasarımları günümüzde halen tercih edilmektedir. Mutfak dolaplarında ceviz rengi kullanmanın avantajları

Mutfak dolaplarında popüler renkler arasında beyaz, krem ve kahve tonları yer alsa da günümüzde halen geçmişte sık tercih edilen mutfak modelleri arasında yer alan ahşap, ahşap dokulu ve ahşap görünümlü tasarım fikirleri tercih edilebilmektedir. Günümüz teknolojisinde malzeme çeşitliliğinin artması ahşabın yapay yollarla imal edilmesine imkan tanıdığı için ceviz gibi müthiş bir ahşap dokusunu MDFLAM, SUNTALAM, hatta HIGHGLOSS, akrilik ve membran gibi malzeme çeşitlerinde de yakalamak mümkündür.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-2

Ceviz rengi mutfak dolaplarını tercih eden bireyler arasında orta yaş ve yaşlı çiftler olduğu gibi şaşırtıcı olsa da genç çiftler de tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi özellikle geniş alanlı mutfaklarda ceviz rengi mutfak dolapları tercih edildiğinde tokluk ve zerafetin beraberinde geleceğinin görülmesidir. Koyu renklerin genellikle orta yaş ve üzeri bireyler tarafından tercih edileceğinin düşünülmesi tamamen yanlıştır.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-3

Ceviz Rengi Mutfak Avantajları

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-4

Ceviz rengi mutfak dolapları kapaklarında ceviz renginin farklı tonları yer aldığı için aksesuar seçiminde ucu açık bir seçenek sınıfına rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Ceviz rengi mutfak dolapları için mutfağımızda tamamlayıcı aksesuarlar olarak ele alacağımız mutfak eşyalarının, bibloların ve dekorasyonu tamamlamak amacıyla tercih edilecek olan tabloların açık renkli tonlarda tercih edilebilmesi mümkün olduğu gibi koyu renkli ürünler de tercih edilebilmektedir. Bunun nedeni ceviz renginin mutfak dolaplarına aynı çizgide olmasına rağmen farklı tonları katıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-5

Ceviz renginin mutfak dolap tasarımında tercih edilmesi beraberinde spor, modern bir dekorasyonun tercih edileceğini mi yoksa klasik bir modelin tercih edileceği mi sorusunu getirmektedir. Fakat yazımızın başında bahsettiğimiz üzere yapay ve doğal olmak üzere farklı seçenekler ile kullanılabilen mutfak dolaplarındaki cevizin yapay tercih edilmesi durumunda genellikle spor ve tarz modellerin tercih edilmesi gerekliliği tavsiye edilmektedir. Doğal yollarla doğadan temin edilen ceviz rengi veya ceviz kaplama mutfak dolapları için ise daha ağır, avangard tarz klasik mutfaklar tercih edilmelidir.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-6

Ceviz rengi mutfak dolaplarının genellikle büyük alanlarda tercih edilmesi ve ceviz renginin açık renk mutfak dolaplarına oranla daha çok aydınlanma seçeneğine ihtiyaç duyması nedeniyle aydınlatma sistemleri, avizeler güçlü olan modellerden tercih edilmelidir.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-7

Ceviz rengi mutfak dolanı tercih etmenin avantajları arasında krem ve beyaz gibi açık tonlu renklere oranla mutfak dolaplarının temizliğinin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ceviz rengi mutfak tasarımları kirleri, tozları ve parmak izlerini çok belli etmemektedir.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-8

Ceviz rengi mutfak dolaplarının tercih edilmesinin genellikle büyük alanlı mutfaklarda daha şık sonuçlar doğurduğunu söylemiştik. Bu söylediklerimiz ceviz renginin ada mutfak tasarımlarındaki sabit veya tekerlekli tezgahlarda ve büyük mutfaklarda farklı dekorasyon çözümleri sunan ve insnalar tarafından heves edilen bar mutfak tezgahlarında kullanılmasının görsel anlamda bir şölen oluşturacağı anlamına gelmesi doğrudur.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-9

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-10

Ceviz rengi mutfak dolaplarında görsel algıyı daha da derinlere itebilmek amacıyla mutfak tavanlarında ceviz rengi tercih edilebilmektedir. Fakat ceviz renginin tavanlarda hoş duracağını söylüyor olmamız kesinlikle tüm duvarların ceviz rengiyle bezenmesi anlamına gelmemelidir. Son olarak doğal ahşap kullanımının sağlık açısından çok avantajlı olduğu unutulmamalıdır.

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-11

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-12

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-13

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-14

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-15

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-16

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-17

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-18

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-19

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-20

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-21

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-22

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-23

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-24

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-25

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-26

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-27

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-28

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-29

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-30

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-31

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-32

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-33

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-34

ceviz-rengi-mutfak-dolaplari-35

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...