• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mürdüm Beyaz Rengi Farklı Mutfak Dolabı Modelleri

Çok farklı ton seçenekleri olan mürdüm ve sık tercih edilen renklerin başında gelen beyaz rengin mutfak dolaplarında kullanımının sağladığı avantajlar

Mutfaklarda değişik tasarımların anahtarı farklı renkleri tercih etmekle elde edilmektedir. Beyaz, krem gibi çok tercih edilen mutfak renklerinden sonra günümüzde geçmişe nazaran çok değişik gelen renklerin tercih edilebilirliği artmıştır. Farklı olarak ele alabileceğimiz ve günümüzde sık tercih edilmeye başlanan renkler arasında mürdüm rengi gelmektedir. Farklı tonları olan ve malzemenin cinsine göre, imalatı yapan firmanın renk çeşitlerine göre tonlarında farklılıklar görülebilmektedir. Mürdüm renk mutfak seçiminde önemli olan tonunun dahi eşyalarınızla, mutfağınızla uyumlu olacak şekilde seçilmesidir. Mürdüm ismen çok kullanılan bir renk olsa da bazen akılda canlanması zor olduğu için ilgili görselde tam olarak rengin kendisini ve tonlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

im001756

Mürdüm renk tek başına tercih edilebileceği gibi yanında farklı renk kombinyasyonları tercih edilerek de farklı tasarım konseptleri oluşturularak mutfaklarda havalı görüntüler oluşturulabilmektedir. Mürdüm rengin mutfaklarda uyum içerisinde sık kullanıldığı renklerin başında beyaz renk seçeneği gelmektedir. Beyaz ve mürdüm mutfaklar farklı konseptler oluşturularak tercih edildiğinde mürdem beyaz mutfak dolabı seçenekleri haliyle artmaktadır.

im001758
mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-3
im001760
mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-5
mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-6
mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-7

İçerik
  1. Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı Kullanım Detayları
  2. Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı Aksesuar Uyumu

1Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı Kullanım Detayları

im001759

  • Mürdüm ton olarak çok seçeneği olan bir renk olmasına rağmen her tonu beyaz ve krem renk seçeneklerine göre koyu düşmektedir. Koyu renk seçeneklerinin küçük mutfak alanlarında kullanılması tavsiye edilmemektedir. 7 metre kareden daha yüksek alanlı mutfaklarda mürdüm ve beyaz mutfak dolabı tercih edilmesi dekorasyon için başarılı bir seçim olacaktır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-9

  • Mürdüm beyaz mutfak modellerinin tercih edilmesi durumunda mürdüm rengin tonlaması nedeniyle mutfak aydınlatmalarına yeterince özen gösterilmelidir. Aydınlatmanı yetersiz olduğu durumlarda mutfak led aydınlatma veya mutfak spot aydınlatma seçenekleri değerlendirilebilir. Bunlar mutfağın aydınlatmasına olumlu anlamda etki sağlayabileceği gibi mürdüm beyaz mutfak dolabı modelleri için tasarım avantajı sağlayacaktır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-10

  • Mürdüm beyaz mutfak dolapları modelleri özellikle geniş alana sahip mutfaklarda ada mutfak ve mutfak bar tezgahı modelleri için de tercih edilebilmektedir. Örneğin ada mutfak ve mutfak bar tezgahı modüllerinin mürdüm olması ana mutfak dolap kapaklarının ise beyaz tercih edilmesi tasarım ahenginin yakalanmasına olanak tanıyacaktır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-11

  • Mürdüm beyaz konseptinin kullanılarak oluşturulacağı mutfak modellerinde modern çizgiyi yansıtan tasarımlar tercih edilebileceği gibi görsel anlamda hiç kopukluk olmadan country tarz, avangard modellerin seçimi de yapılabilmektedir.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-12

  • Beyaz mürdüm mutfak dolaplarını geniş alanlı mutfaklarda daha içten, daha sıcak yaşayabilmek amacıyla ilgili renkler mutfak dolaplarından arta kalan duvarlarda tercih edilebilir. Fakat çok geniş alanlara sahip değilseniz boş duvarların tamamında mürdüm rengi tercih etmeniz mutfakta basık bir havanın hakim olmasına neden olacağı için tavsiye edilmemektedir.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-13

2Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı Aksesuar Uyumu

Mürdüm rengin patlıcan tonlarında koyu bir renk olması ve tarz oluşturulabilmesi açısından sade ve sakin bir renk olan beyaz rengin yanında tercih edilmesi aksesuar seçiminde seçeneklerimizi bir hayli arttırmatkadır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-14

Mürdüm beyaz mutfak modellerinde mürdüm ve beyaz rengin mutfakta kullanım oranına ve kullanım yerlerine göre ( alt ve üst dolaplarda tercih edilmeleri durumu ) önümüze çok sayıda mutfak tezgahı seçeneği gelmektedir. Mürdüm beyaz mutfak dolabı modelleri için aksesuar uyumu sağlamak adına tercih edilecek olan mutfak tezgahında görsel ahengin haricinde sonrası için kullanım kolaylıkları da iyi araştırılmalı ve tercihte etken olmalıdır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-15

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-16

Geniş bir alana sahip olan mutfaklarda beyaz mürdüm mutfak dolapları tercih edildiğinde tasarıma yemek masası veya oturma masası dahil edildiğinde sandalye, koltuk veya tabure seçenekleri içerisinde mürdüm renk detayların kullanılması şıklığı tamamlayacaktır.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-17

Mutfak arası iki dolabın arasında kalan tezgah arası bölümde mürdüm mutfak arası fayans veya mürdüm renk tezgah arası cam tercih edilebilmektedir. Mürdüm olarak tercih edilecek tezgah arası camların temizliği hanımları zorlasa da mutfak dolaplarına katmış olduğu dekorasyon artıları nedeniyle bu zorluk sineye çekilebilmektedir.

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-18

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-19

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-20

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-21

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-22

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-23

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-24

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-25

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-26

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-27

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-28

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-29

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-30

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-31

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-32

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-33

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-34

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-35

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-36

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-37

im001761

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-39

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-40

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-41

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-42

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-43

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-44

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-45

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-46

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-47

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-48

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-49

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-50

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-51

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-52

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-53
mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-54

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-55

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-56

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-57

mudum-beyaz-mutfak-dekorasyonu-58

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...