• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Krem Renginde Mutfak Dekore Etmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Krem rengi mutfak dolapları dahilinde farklı renkler ile kombinasyon yapmak gerekir. Seçilecek olan renk bu dekorasyonda önemlidir.

Krem Rengi Mutfakları

Mutfak dekorasyonu ve mutfak dolapları konusunda her renge uyan krem rengidir. Krem rengi mutfak modellerinde ikinci bir rengi rahatlıkla kaldırabilmektedir. Kremin hangi rengini seçerseniz seçin beyaz gibi tüm renkler ile kolay şekilde uyum sağlamaktadır. Krem mutfak dolapları genelde modern olan çizgiler ile tercih edilir. Krem mutfak dolapları tercih edilirken dikkat edilmesi gerekeli olan en önemli detay mutfağın aydınlatması ve alanın büyüklüğüdür. Ayriyeten krem rengi mutfak modelleri tek başına kullanılacaksa kesinlikle LED ve spot ışık kullanımı yapılmalıdır.

krem-mutfak-dolaplari-2

Krem mutfak dolapları sadeliği ve şıklığı ile ön plana çıkar. Bu şıklığı ortaya çıkartmak adına kesinlikle parlak kapaklar, kırçıllı kremler ve ankastre ürünler tercih edilmelidir.

krem-mutfak-dolaplari-3

Krem rengi mutfak tasarımında klasik olan çizgilerin dışına çıkmak istemeyen kişilerin ahşap ile uyum sağlaması gerekir.

krem-mutfak-dolaplari-4

Açık krem ile beyaz uyumu tartışılmaz güzellikler sunmaktadır. Bu iki rengin uyumu ne sıcak ne de soğukluk sunar. Özellikle beyaz ve bejin yoğunluğu ile döşenmiş olan mutfaklarda mor, yeşil, mürdüm, kırmızı renkli yastıklar, minderler ve perdeler kullanılmalıdır.

 

Krem mutfak dolaplarında soğuk bir izlenim oluşturmamak için düz krem yerine kesinlikle bej paletinde bulunan tonların kullanılması gerekmektedir. Karamel, buğday ve şeftali sıcak olan bej palet renkleridir.

krem-mutfak-dolaplari-6

Mutfak içinde kullanılacak olan tekstil ürünleri, tavan ve zemin döşemeleri kesinlikle aydınlatmaya yönelik olmalıdır. Krem mutfak dolapları ve krem mutfak iç mekânı karanlık ise sıcak tonların aydınlığı ile aydınlatılmalıdır. Küçük mutfak alanları için ışık tonlarının ayarlanmasının yapılması ve avizelerin alanın büyüklüğüne göre seçilmesi şarttır.

krem-mutfak-dolaplari-7

Krem mutfak dolapları ve kremin yoğun olduğu mutfaklarda cansız, tozlu, düzeni bulunmayan avize seçimlerinin yapılmaması gerekir.

krem-mutfak-dolaplari-8

krem-mutfak-dolaplari-9

krem-mutfak-dolaplari-10

Krem ile nane, lavanta, gri, kırmızı, mavi, turkuaz, mor, venge, koyu kahverengi, parlak sarı, altın, yeşil harmanlanmalı ve dekore edilmelidir. Sandalyelerde, masalarda, duvarlarda, krem mutfak dolapları kapsamında kapaklarında bu renkler kullanılabilir. Ayriyeten obje ve aksesuar seçimlerinde kesinlikle krem renginin içinde kendini belli edecek olan parlak ve sıcak renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

krem-mutfak-dolaplari-11kler

Krem mutfak dolapları tasarımında tamamlayıcı renkler kullanılmalıdır.

sıcak Şeftali,  sıcak bej, sarı, siyah ve turkuaz da krem mutfak tasarımları dâhilinde şık ve sıcak duracaktır.

krem-mutfak-dolaplari-13

Parlak olan lila, gri, koyu pembe, kırmızı, zümrüt yeşili, mavi serin olan krem rengi ile kolay tasarlanmasından dolayı iç mekâna dinamiklik ve enerji katacak olan etkenlerdir.

krem-mutfak-dolaplari-14

krem-mutfak-dolaplari-15

Krem rengi mutfak dolapları konusunda seçim yaparken doğal olan birleşenlere dikkat edilmesi gerekir. Yeşil ve doğal olan ahşap ile harmanlanacak olan krem dolapların kesinlikle doğallığını kaybetmemesi şarttır. krem-mutfak-dolaplari-16

Krem rengi mutfak dolapları kapsamında gösterişsiz, klasik ve daha sesiz bir iç mekân yaratmak isteyen kişilerin avize seçimleri de buna göre olmalıdır. Klasik ve bir imparatorluk avizesi kadar güzel olması gerekir.

krem-mutfak-dolaplari-17

Krem mutfak tasarımlarında daha modern olan çizgilerden hoşlanıyorsanız kırmızı, beyaz, siyah, gri, Hi- Tech ile harmanlama yapmalısınız.

krem-mutfak-dolaplari-18

krem-mutfak-dolaplari-19

krem-mutfak-dolaplari-20

krem-mutfak-dolaplari-21

krem-mutfak-dolaplari-22

Daha spor görüntüler yakalamak isteyen kişilerin havlu, peçete, perde, sandalye, minder, aksesuar, mutfak aletleri ve mobilyalarında farklı renklerin oluşması gerekir. Bu renklerin iç mekâna atılması daha belirgin bir ortam yaratacak ve daha dinamik bir iç mekân sağlayacaktır.

krem-mutfak-dolaplari-23

Krem mutfak dolapları ile kullanılacak olan beyaz kombinasyonu iç mekânın oldukça ferah olmasına olanak sağlayacaktır ama bu tasarımda önemli olan kullanılacak olan aksesuarların renkli olmasıdır.

krem-mutfak-dolaplari-24

krem-mutfak-dolaplari-25

krem-mutfak-dolaplari-26

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...