• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mat Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Detayları Nelerdir?

Mat beyaz mutfak dolapları temel mutfak olarak da kabul görürü. Yanına seçeceğiniz her türlü aksesuar ve mobilya ile uyum sağlar.

Mat Beyaz Mutfaklar

Beyaz mutfak dolapları, country, modern, parlak ve mat renkleri ile son dönemlerin en popüler seçimleri arasında yer almaktadır. Ferah ve aydınlık görünümlerinin yanı sıra dekoratif olan aksesuarlar ile uyum sağlamaktadır. Bu tarz mutfak dolabı modelleri ile küçük dokunuşlar ile değişim yaratmak kolay ve pratiktir. Mat beyaz mutfak dolapları konusunda genelde mebran olan vakum kapaklar daha çok tercih edilmektedir. Bu kapak modelleri uzun süre kullanıma elverişli olan dayanıklı kapaklardır. Parlak olan modellere ile kıyaslandığından daha az dikkat etmek gerekir. Parlak olan ürünlerde ise dikkat etmek oranı daha yüksektir. Mat mutfak dolapları her daim moda olan ve şıklık sunan tasarımlara sahiptir. Ayrıca mat beyaz mutfak dolapları modelleri diğer renkler ile kolay şekilde karıştırılabilir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-2

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-2

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-3

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-4

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-5

Mat beyaz mutfak dolapları küçük alana sahip olan mutfaklar içinde ideal olan bir seçimdir. Beyaz görsel açıdan geniş ve ferah bir ortamın yaratılmasına olanak sağlar. Yani bu tarz modelleri ile geniş alanlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Özellikle küçük alanlarda kullanacağınız beyaz modeller, beyaz zemin kaplaması ve beyaz mobilya seçenekleri ortamın daha geniş görünmesine olanak sağlar. Tabii ki geniş ve büyük mutfaklarda mat beyaz mutfak dolapları modelleri rahat bir şekilde kullanılabilir. Küçük alanlarda önemli olan aksesuar desteğidir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-6

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-7

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-8

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-9

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-10

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-11

Mat beyaz mutfak dolapları sayesinde kullanılan aydınlatma sisteminin ışığının daha güzel yansıtılması sağlanır. Var olan ışığa destek sağlayacak olan mutfak dolapları modelleri ile ahşap karışımı aksesuar ve mobilya kullanımı yapabilirsiniz. Özellikle masa ve sandalyede seçiminde ahşap modellerin seçilmesi ortamında farklılaşması açısından da önemlidir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-12

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-13

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-14

Beyaz mat mebran mutfak dolapları ile siyah aksesuar ve gri aksesuar kullanımı yapılabilir. Mutfakta kullanılacak olan avizeler, halılar, sandalyeler, yazı tahtaları, küçük objeler bu renklerin karışımından olabilir. Siyah ve gri renk aksesuarlar ortama hareket getirecektir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-15

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-16

Mat beyaz mutfak dolapları ile uygun olan diğer aksesuarlar içinde kullanılacak olan avize ve çeşmeler yer alır. Metal ağırlıklı seçilmesi gereken çeşmeler parlak olmalıdır. Bu şekilde zıtlık ile en iyi düzeyde kontrast ortaya çıkacaktır. Ayrıca seçilecek olan avize modelleri mutfağın genişliğine göre sarkıt ve büyük modellerden oluşabilir. Şeffaf olan tasarım avize modelleri beyazın saflığını yansıtmak adına kullanılabilir. Bunun yanı sıra renkli avize modellerinin de kullanımı yapılabilir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-17

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-16

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-19

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-20

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-21

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-22

En iyi renk arasında yer alan beyaz mutfağa her türlü farklı stilin yansıtmasını yapabilir. İleri teknoloji, minimalist, rahat, İskandinav, country ve daha birçok stildeki mutfak modellerini mat beyaz mutfak dolapları ile kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-23

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-24

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-25

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-26

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-27

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-28

Mat beyaz mutfak dolabı ve mutfak modelleri maliyet açısından oldukça uygun olan bütçelerin sunar. Duvarların beyaz olacağı bu tarz mutfaklarda boya masrafı yarıya düşer. Beyaz mutfak modelleri aslında temel mutfak olarak kabul görür. Bundan kaynaklı olarak da kullanılacak olan tekstil ürünleri, avizeler, kapı mobilyaları, masalar, sandalyeler ve diğer ürünler oldukça uygun şekilde temin edilebilir.

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-29

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-30

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-31

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-32

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-33

mat-beyaz-mutfak-dolaplari-34

Beyaz mutfak modellerinde var olan diğer bir ayrıntı da mutfak dolap arasında kalan ve duvarlarda kalan boş alanların vurgulanmasıdır. Bu alanlara ara taşları, duvar kâğıtları ya da renkli duvar boyaları kullanılabilir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...