• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Kırmızı Beyaz Mutfak Dolapları Seçiminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Kırmızı ve beyaz rengin kombinasyonuyla oluşturulan mutfak dolaplarındaki tasarım detayları hakkında bilgiler

Mutfak dolaplarının tasarlanmasında beyaz ve siyah rengin tercih edilmesi nasıl görsel anlamda kusursuz bir his yaratıyorsa kırmızı ve beyaz renk tercih edilmesi de aynı duyguyu yaşatmaktadır. Farklı ve yaratıcı tasarımlar elde etmek için tercih edilen zıt renklerin seçimi sonuç odaklı ele aldığımızda görsel bütünlük sağlamaktadır. Kırmızı beyaz mutfak dolapları retro tarz modellerde tercih edilebileceği gibi modern çizgi tasarımlarında da tercih edilebilmektedir.

Kırmızı Beyaz Mutfaklarda Uyum Sağlamak

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-2

Mutfak dolaplarında sadece kırmızı ve beyaz renklerin tercih edilmesi uyum sağlamak açısından yeterli değildir. Uyumun sağlanabilmesi için çeşitli püf noktalarına riayet edilmesi gerekmektedir. Mutfak dolaplarında kırmızı tercihi asi bir tarz oluştururken karşıt renk beyaz ise sadeliği, dinginliği ifade etmektedir. Kırmızı ve beyazın mutfak tasarımlarında uyum sağlaması için parçalı şekilde değil de eşit miktarlarda tercih edilmesi daha şık görüntünün oluşmasına neden olacaktır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-3

Kırmızı ve beyazın karşıtlığından yararlanabilmek amacıyla oluşturulacak olan tasarımlarda sadece beyaz dolapların kullanılmasından sonra mutfak ara tezgahında kırmızı detaylardan faydalanılabilir. Beyaz mutfak dolaplarının tezgah arası bölümlerinde kırmızı detaylı fayanslar tercih edilebileceği gibi kırmızı renk güncel dekorasyon ürünleri arasında sayabileceğimiz cam malzemelerin tercihi de mümkündür.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-4

Mutfak dolapları kırmızı beyaz için uyum sağlayabilmek adına klasik tarz mutfak tasarımlarının tercih edilmesi de mümkündür. Kırmızı rengin koyuluğundan oluşabilecek karanlık ve basit ortamı minimize edebilmek amacıyla büyük mutfaklarda tercih edilmesi gereken kırmızı tonlarında alanın da avantajıyla birlikte eskitme, country tarz İngiliz mutfak tasarım detayları kullanılabilir.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-5

Mutfak dolaplarının kapaklarının beyaz tercih edilmesi durumunda beyaz kırmızı mutfak modelleri oluşturabilmek amacıyla atılacak olan adımlardan bir tanesi duvarların kırmızı boyayla veya kırmızı duvar kağıtlarıyla dekore edilmesidir. Duvarlarda kırmızı detayların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta duvarların tamamının bu renkle dekorasyonunun tercih edilmesi durumunda yeterli aydınlatmanın da sağlanamaması halinde çok basık bir havanın oluşacağıdır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-6

Çok geniş alanlı mutfaklara sahip mutfak dolaplarında beyaz ve kırmızının birbirinden farklı alanlarda dolayısıyla konseptlerde tercih edilmesi mutfağın geneline bakıldığında farklı tasarım biçimlerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-7

Mutfaklarda kırmızı beyaz uyumunu yakalamak amacıyla yapılan uygulamalar arasında direkt olarak beyazın dolaplarda tercih edilmesinin yanında yer karosu olarak veya mutfak masası olarak kırmızı renk tercih edilebilmektedir. Alanın büyük olması durumunda her ikisi için de kırmızı renk tercih edebileceğiniz gibi küçük alanlarda kırmızı renk kullanmak istediğiniz durumlarda kesinlikle yer karasu olarak kırmızı renkten uzak durmalısınız. Alanda basık bir hava yaratacağı için zaten küçük olan alanın daha da küçük gözükmesine neden olacaktır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-8

Kırmızı beyaz konsept oluşturmak amacıyla ada mutfak tarzı uygulanacak modüllerde özellikle beyaz tezgah seçenekleri değerlendirilebilir. Tezgahın beyaz tercih edilmesi sonrasında mutfak dolap kapaklarının kırmızı seçilmesi kırmızı beyaz uyumunu sağlayacaktır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-9

Firmalar tarafından güncel imalat yöntemleri incelendiğinde iddialı renkli kapakların içinde dahi farklı renklerin, desenlerin, 3d modellerin tercih edilebildiği görülmektedir. Bu desenler ve 3d modeller kişinin isteğine göre özel olarak tasarlanabileceği gibi seri üretim yapılan ürünlerden de tercih edilebilmektedir. İlgili görselde seri üretim yapılan bir kırmızı kapak modelinde beyaz motiflerin yer aldığını ve beyaz detayların ayrıca mutfak masası sandalyelerinde de tercih edildiği görülmektedir.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-10

Mutfak dolabı tasarımlarında oval keskin dönüşleri yapılması farklı alanlarda çok güzel sonuçlar vermektedir. Oval modüllerin imalat aşaması düz modüllere göre zor olsa da hazır kapak yapan firmaların oval modüller için farklı çözümleri bulunmaktadır. Kırmızı mutfak dolapları için farklı tonlarda oval mutfak kapakları son derece uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Geçmiş yıllarda yere göre değil de modüllere göre mutfakların yapıldığı dönemin geçmişte kaldığını artık yere göre modüllerin imalatının birebir mutfaklara göre kolaylıkla şekillenebildiği tasarım aşamasında unutulmamalıdır.

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-11

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-12

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-13

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-14

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-15

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-16

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-17

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-18

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-19

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-20

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-21

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-22

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-23

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-24

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-25

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-26

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-27

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-28

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-29

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-30

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-31

kirmizi-beyaz-mitfak-dekorasyonu-32

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...