• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

En Güzel Mutfak Tasarımları

Başarılı dekorasyon örnekleriyle oluşturulan mutfaklar daima ilgi görür ve birbirinden güzel tasarımlar ile desteklendiğinde uzun süreli kullanım sunar.

Güzel Mutfak Tasarımları

Mutfak, insanların vazgeçilmez olan mekânlarıdır. Mutfaklarında değişiklik yapmayı isteyenler için hazırlanan mutfak tasarımları ve başarılı dekorasyon modelleri sizlere yeni bir mutfak için güzel ve gösterişli fikirler verecektir. Bu yüzden tercih edilecek mutfak tasarımı konusu noktasında oldukça hassas, dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Çünkü başarılı dekorasyonlar bu noktada mutfağın modern ve şık bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır.

mutfak-tasarim-2

mutfak-tasarim-3

mutfak-tasarim-4

mutfak-tasarim-5

Tercih edilen sezonun modern tasarım modelleri klasik mutfak ortamına sahip bir ortamda kullanılır ise hem zevksiz bir tasarım ortaya çıkar hem de göz yorar. Bu sebepten dolayı klasik ve modern tarzın iç içe girdiği bu dekorasyon fazlası ile kötü bir hal alacaktır.

mutfak-tasarim-6

mutfak-tasarim-7

mutfak-tasarim-8

Mutfak tasarımları ve başarılı dekorasyonlar, gittikçe artan inşaat sektörüne paralel olarak çok zengin bir tasarım yelpazesine sahiptir. Bu tasarımlar içerisinde özellikle açık mutfak modelleri oldukça göz kamaştırıcı örnekler ile karşımıza çıkmaktadır.

mutfak-tasarim-9

mutfak-tasarim-10

Son dekorasyon modelleri ve gelişen teknoloji sayesinde açık mutfak modelleri, bilindiği gibi oturma odasına eklemlenerek dizayn edilmiş bir mutfak dekorasyonundan oluşur. Böylelikle tıkış tıkış ve daracık bir mutfak yerine geniş ve ferah bir alan ortaya çıkmaktadır. Bu tarz mutfak modelleri, adından da anlaşıldığı üzere açık olduğundan dolayı ve genellikle oturma odası veya salona dahil olduğundan ötürü dekorasyonu üzerinde biraz titizlikle durmak gerekmektedir. Yani şu ki bu tarz mutfak modellerine en az salonunuz kadar özenli ve dikkatli davranmanız gerekebilir. Nasıl ki salonlarımıza misafirlerimizi ağırladığımız alan olduğu için özen gösteriyor isek, açık mutfağın tasarımı konusunda da kafa yormamız gerekecektir.

mutfak-tasarim-11

mutfak-tasarim-12

mutfak-tasarim-13

mutfak-tasarim-14

Açık mutfak tasarımları, mesela sönük, dikkat çekmeyen bir oturma odasını göz alıcı hale getirebildiği gibi onu daha beter duruma da sokabilir. Bu sebeple açık mutfak modelinin tasarımına karar verir iken dekorasyonun bütününü de göz önünde bulundurmalıyız. Şunu unutmayın ki açık mutfak modelleri, salonlarınızı tamamlayacak bir konuma sahiptir. Yani mutfak dolabından, kulplarından tutun da tezgahına kadar özenle ve dikkatle seçmek gerekmektedir. Aksi takdirde salon ortamında sırıtan, kötü duran bir mutfağınız olacaktır. Fakat gerekli özen gösterilir ise çok da endişelenmeye gerek yok. Çünkü piyasada her model mutfak dolabından, her renk tezgâha kadar bin bir çeşit seçenek bulunmaktadır.

mutfak-tasarim-15

mutfak-tasarim-16

mutfak-tasarim-17

mutfak-tasarim-18

mutfak-tasarim-19

Bu modern mutfak tasarımları, eski gelenekleri bir kenara bırakıp, yeni yapılan konutlarda mimari ile daha çok karşımıza çıkmaktadır. Amerikan mutfak modelleri, küçük alanlara sahip daireler için en ideal mutfak tipidir. Bu model ile sahip olunan küçük mutfak alanını daha modern bir dekorasyon ile süsleyebilir ve daha alanı daha verimli kullanabilirsiniz.

mutfak-tasarim-20

mutfak-tasarim-21

mutfak-tasarim-22

mutfak-tasarim-23

Küçük evlerin en fazla sorunu olan kalın duvarların kapladığı alanlardan da bu mutfak modelleri ile kurtulabilirsiniz. Eğer evlerinizde küçük mutfak dekorasyonları tasarlamayı düşünüyor iseniz, siz de Amerikan tipi mutfak modellerini seçerek bunu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz mutfakların başka bir avantajlı tarafı ise, zamandan tasarruf sağlanması ve servis kolaylığının olmasıdır. Ayrıca yemek masası kullanmak istemiyorsanız da mutfak adası kullanarak mutfak ile diğer kullanım arasında bir duvar işlevi görmesini sağlayabilirsiniz. Ve de bunu yanına eklediğiniz sandalyeler ile yemek masası olarak da kullanabilirsiniz.

mutfak-tasarim-24

mutfak-tasarim-25

mutfak-tasarim-26

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...