• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Büyük Mutfak Modelleri ve uygun Dekorasyon örnekleri

Büyük mutfakların dekorasyonun nasıl yapılması gerektiği hakkında bir takım bilgilere yer vermeye çalıştık.

Mutfak, ilk çağdan bu yane yemek pişirilen bölge olarak kullanılmaktadır. İnsanlar zamanla ve gelişen modern çağa ayak uydurmak için mutfak içerisine çeşitli araç ve gereçler koymaya başladı. Mutfak içerisine koyulan araç ve gereçler ile çeşitli faaliyetler burada yürütülmeye başlandı. Mutfak bölgesinin boyutuna göre çeşitli amaçlar ile kullanabilirsiniz.

Mutfak içerisinde kullandığınız malzemelere göre çeşitli şekilde sınıflandırılmaktadır. Birinci sınıf mutfak, lüks mutfak ve ahşap mutfak vb. sınıflandırmaları bulunmaktadır. Mutfak sınıflandırmaları yanı sıra mutfak modelleri bulunmaktadır. Amerikan mutfak, açık mutfak, büyük mutfak ve ada mutfak vb. modelleri çoğaltılmaktadır. Mutfağınızı hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak çeşitli şekillerde keyfinize göre tasarlayabilirsiniz.

-2

-3

İçerik
  1. Büyük Mutfaklar
  2. Büyük Mutfak Dekorasyonu

1Büyük Mutfaklar

Mutfaklar bahsettiğimiz üzere çeşitli şekillerde sınıflandırılmaktadır. Büyük mutfakları sizlerle enine ve boyuna incelemeye çalışacağız. Evinizde mutfağınızı keyfinize göre tasarlayabilir ve eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Büyük tarz mutfaklar düşündüğünüz zaman alanınızın yeterli olması en önemli noktalar arasında gelmelidir. Mutfağınızı tasarlamaya başladığınız zaman alanın doğru kullanılması gerekecektir.

-4

Mutfak masası, dolapları, ankastre eşyalar ve ekstra sizin ekleyeceğiniz aksesuarlar sayesinde göze şık gelecektir. Mutfak içerisine yerleştireceğiniz eşyaların birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Birkaç parçanın eksik ve uyumsuz olması bütün görselliği bozacaktır.-5

2Büyük Mutfak Dekorasyonu

Büyük mutfaklar tasarlanması keyifli olduğu kadar yerleştirilmesi kolay değildir. Mutfak içerisinde kullanacağınız eşyalar büyük olacağı için eşyaların zarar görüp görmemesine dikkat etmelisiniz.

-6

  • Mutfak Dolapları : Mutfaklar artık yaşam alanı olarak kullanıldığı için geniş ve ferah olmalıdır. Büyük mutfak dolapları ile duvar arasında renk uyumu yanı sıra montajına dikkat edilmelidir. Evinizin duvarlarına zarar vermeden mutfak dolaplarınızı yerleştirmelisiniz. Mutfak dolaplarının renk seçiminde ise artık koyu renkler kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Daha açık renk tonlarını kullandığınız zaman size farklı bir hava katacaktır. Açık ve uyumlu renkler sayesinde daha motivasyonuzun yüksek olmasını sağlayacaksınız. Mutfak dolapları eşyalarınızı saklamak için sizleri bekliyor. Büyük mutfak dolaplarınızın içlerini nasıl dolduracağınızı merak ediyoruz.

-7

  • Mutfak Masaları : Gün içerisinde mutfak masalarını sık sık kullanacağız. Genellikle ev hanımları günün büyük bir kısmını mutfak içerisinde bulunan masa ile birlikte geçiriyorlar. Bu yüzden mutfak masalarının seçiminde dikkatli olmalısınız. Şık ve gösterişli büyük mutfak masaları seçmeye özen göstermelisiniz. Sürekli olarak kullanacağınız için rahat ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Büyük mutfaklar için mutfak masasının küçüçük olmasını elbette tavsiye etmiyoruz. Büyük mutfak masası alacağınız zaman ölçüleri ve mutfak içerisinde koyacağınız bölgenin önemi fazladır. Mutfağınızın dikdörtgen ve kare durumuna göre mutfak masası seçmelisiniz. Büyük mutfaklar için dikdörtgen veya kare mutfak masaları daha kullanışlıdır. Mutfak içerisinde kullanacağınız aksesuarlar ile renk uyumu olmasına özen gösterin.

-8

-8

  • Ankastre Parçalar : Büyük mutfak içerisinde kullanacağınız beyaz eşyaların konumu çok önemlidir. Mutfağınızın uyumunu sağlamak için beyaz eşyaları genellikle ankastre kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ankastre olarak tercih ettiğiniz zaman daha lüks ve modern gözükecektir. Mutfaklarınızı bu sayede daha yaşanılabilir bir alan haline getirebileceksiniz.

-10

-11

Tercihinizi büyük mutfak olarak tercih ettiğiniz zaman sizler için gereken püf noktaları paylaştık. Mutfağınızı keyfinize göre tasarladıktan sonra isteğinize göre kullanabilirsiniz. Büyük mutfakların son yıllarda moda olduğunu bilmenizi isteriz.-12

-13

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...