• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklarda İngiliz Tarzını Yansıtacak Olan Önemli Bilgiler

İngiliz tarzı mutfak modellerinde kullanılacak olan aksesuarlar ve detaylar en önemli unusurlardır. Bunlar kullanılmadığında dekorasyon tamamlanmaz.

İngiliz Tarzında Mutfak Tasarlama

İngiliz tarzı mutfak modelleri kişileri kendi evinde hissettirecek olan dekorasyon tarzını yansıtmaktadır. Doğal, sıcak, çiçekli ve rahat malzemeler ile tasarlanmış olan İngiliz tarzı mutfak modelleri kapsamında istediğiniz rahatlığı bulabilirsiniz. İngiliz tarzı mutfak tasarımı ve mutfak aletleri denildiğinde kendinizi bir kır evinde hissedebilirsiniz. Bu tarz mutfakları şehir merkezindeki evinizde bile dekore etseniz içine farklı bir rahatlık verecektir. İngiliz tarzı mutfak modelleri konusunda belli başlı detaylara ve özelliklere dikkat etmek gerekir. Bu detaylar;

 • İngiliz tarzında mutfak dolapları ve mutfak modelleri muhafazakârlığını korumalıdır. Samimiyeti üzerinde taşımalıdır.
 • İngiliz tarzında dekore edilecek olan mutfak modellerinde derin ve sıcak renkler kullanılmalıdır. Kahverengi, beji kırmızı, hardal, pişmiş toprak, borda ve yeşil sıcak ve derin renkler için örnek olabilir.
 • İngiliz tarzında dekore edilecek olan mutfak modellerinde çiçek desenleri, şeritler, duvar kâğıtları, döşemelikler ve havluluklar kullanılmalıdır.

ingiliz-tarzi-mutfak-2

ingiliz-tarzi-mutfak-3

ingiliz-tarzi-mutfak-4

ingiliz-tarzi-mutfak-5

İngiliz tarzı mutfak modelleri konusunda kullanılacak olan masa örtüsü, döşemeler, mobilyalar, perdeler karakterize özelliklere sahip olmalıdır. Modern bir iç uyumun oluşması şarttır.

ingiliz-tarzi-mutfak-6

ingiliz-tarzi-mutfak-7

İngiliz mutfak dolapları konusunda zeminlerde ahşap olan kaplamalar kullanılmalıdır. Ahşap zemin döşemeleri dokulu ve laminat döşeme olmalıdır. Ahşap zemin kullanmak istemeyen kişilerin ise kesinlikle küçük seramik döşemelerini tercih etmesi gerekir. Bu döşemeler dama şeklinde olabilir.

ingiliz-tarzi-mutfak-8

İngiliz tarzı mutfak dolabı dâhilinde uygun olan bir aksesuarda duvar kaplamalarıdır. İç mekân büyük ve geniş ise ahşap olan duvar kaplamaları tercih edilebilir. Ayrıca bu tarz kaplamalarda duvar boyalarının mat olması gerekir.

ingiliz-tarzi-mutfak-9

İngiliz tarzı mutfak dolabı arası yaşları Londra Metrosunda kullanılmış olan kiremit taşları tarzında kullanılmalıdır. Bu taşların modernleştirilmiş halleri dekorasyon konusunda sizlere yardımcı olacak olan unsurlardır.

ingiliz-tarzi-mutfak-10

ingiliz-tarzi-mutfak-11

İngiliz tarzındaki mutfak dekorasyonunu küçük olan iç mekânlarda yaratmak için dikey çizgili, küçük çiçekli olan duvar kâğıdı seçimleri yapılmalıdır. Yapılacak olan seçimlerde ve kullanılan olan İngiliz tarzı mutfak aletleri konusundan küçük objeler seçilmeli ve sıcak tonlar kullanılmalıdır.

ingiliz-tarzi-mutfak-12

ingiliz-tarzi-mutfak-13

İngiliz tarzında mutfak eşyaları isimleri ve modelleri konusunda beyaz büyük bir önem taşımaktadır. Beyazın sadeliği mobilyalarda kullanılırken duvarlarda doygun olan duvar kâğıtları kullanılmalıdır.

ingiliz-tarzi-mutfak-14

ingiliz-tarzi-mutfak-15

ingiliz-tarzi-mutfak-16

ingiliz-tarzi-mutfak-17

ingiliz-tarzi-mutfak-18

ingiliz-tarzi-mutfak-19

İngiliz tarzında mutfak modelleri dekorasyonun yapılacağı mutfak alanlarında tavanlar alçak ise kesinlikle duvarlarda çizgili olan duvar kâğıtları kullanılmalıdır. Bu çizgiler alanın geniş ve rahat olmasına olanak sağlar.

ingiliz-tarzi-mutfak-20

İngiliz mutfak eşyaları, koltukları, yemek için hazırlanan bölümde kullanılan kanepeler, sandalyeler ve tablolar ahşap düzene uygun olmalıdır. Kullanılacak olan mutfak dolaplarında cam ayrıntıların kullanılması gerekmektedir.

ingiliz-tarzi-mutfak-21

ingiliz-tarzi-mutfak-22

ingiliz-tarzi-mutfak-21

İngiliz tarzı mutfak dekorasyonu aslında bir nevi country tarzı dekorasyona da benzemektedir. Burada önemli olan klasik ve geleneksel olan modellerin dışında kalmadan tasarım sağlamaktır. Eski dönemlerden kalma mutfak masaları ve sandalyeleri mutfaklarda tam anlamı ile İngiliz tarzını yansıtacak olan öğeler içinde yer alır.

ingiliz-tarzi-mutfak-24

ingiliz-tarzi-mutfak-25

ingiliz-tarzi-mutfak-26

İngiliz tarzı mutfak modelleri konusunda uyum sağlayacak olan bir diğer dekorasyon şekli de retto ile birleştirilmesidir. Retto tarzındaki ekipmanlar ile birleşecek olan İngiliz tarzı ortama konfor, sıcaklık, uyum ve sıcaklık katacaktır.

ingiliz-tarzi-mutfak-27

ingiliz-tarzi-mutfak-28

ingiliz-tarzi-mutfak-29

İngiliz tarzı mutfak modelleri konusunda kullanılacak olan aydınlatmalar önemlidir. Parlak, samimi, sıcak, beyaz olan ışıklandırma yapılamlıdır. Şamdan görünümlü olan avize ve lambalar, eski dönemlerde kullanılan ahırlardaki lambalar, çiçek dekorlu lambalar ve ahşap avizeler İngiliz mutfakların tarzına uygundur.

ingiliz-tarzi-mutfak-30

ingiliz-tarzi-mutfak-31

ingiliz-tarzi-mutfak-32

ingiliz-tarzi-mutfak-33

ingiliz-tarzi-mutfak-34

ingiliz-tarzi-mutfak-35

İngiliz mutfak tarzı konusunda perdeler önemli olan nitelikler arasında yer alır. Bu tarza en uygun olan perde modeli kalın ve katlamalı olan modellerdir. Pratik olan perdeler ve doğal olan kumaşlar modern mutfak dekorasyonuna uygun olacaktır.

ingiliz-tarzi-mutfak-36

ingiliz-tarzi-mutfak-37

ingiliz-tarzi-mutfak-38

ingiliz-tarzi-mutfak-39

ingiliz-tarzi-mutfak-40

ingiliz-tarzi-mutfak-41

ingiliz-tarzi-mutfak-42

ingiliz-tarzi-mutfak-43

ingiliz-tarzi-mutfak-44

ingiliz-tarzi-mutfak-45

ingiliz-tarzi-mutfak-46

ingiliz-tarzi-mutfak-47

ingiliz-tarzi-mutfak-48

İngiliz tarzı mutfak dekorasyonunda en önemli olan unsur aksesuarların doğru kullanılmasıdır. Bu aksesuarlar içinde;

 • Beş çayı partisi fincanları
 • Küçük olan köpek ve at objeleri
 • Raflarda ve duvarlarda kullanılacak olan plaklar
 • Renkli Fincen ve kavanozlar
 • Klasik saatler
 • Kırmızı telefon kulübesi
 • Küçük İngiliz otobüs ve metro objeleri
 • Küçük duvarlarda kullanılabilecek olan renkli fayanslar
 • 60’lı yıllardan kalma İngiliz müzisyenlerin görüntüleri

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...