• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklar İçin Avize Seçimi İle Alakalı Detalaylar

Mutfak avizeleri konusunda masa üstünde kullanılacak olan avize modellerinde masa, zemin ve tavan aralıklarına dikkat edilmelidir.

Mutfak Avize Seçimleri

Mutfak avizeleri mutfakları cennet haline getiren çözümler sunmaktadır. Mutfakların aydınlanılmasına olanak sağlayan bu ürünler pişirme süreçlerine, insanların yemek hazırlamasına, rahatlamasına, konforuna ve mutfak aletlerini kullanmasına olanak sağlamaktadır.

mutfak-avizeleri-2

mutfak-avizeleri-3

Mutfak avizesi modelleri bu alanın kalbini oluşturmaktadır ve bu alanı vurgulamak için gerekli olan aksesuarlar içinde yer alır. Mutfak avizeleri konusunda birçok model bulunur. Modern, plastik, metal, kumaş, dantel,  tekli, üçlü çeşitleri bunlardan sadece bazılarıdır. Tasarımcılar 2014, 2015 ve 2015 avize modelleri için hem ucuz fiyatlı hem de oldukça uçuk rakamlar ile birçok model tasarlarlar.

mutfak-avizeleri-4

mutfak-avizeleri-5

mutfak-avizeleri-6

Mutfak avizeleri modelleri disko topu tarzında olabilir. Bu tarz modelleri her daim farklı bir stilin ortaya çıkmasına olanak sağlar. Ayrıca yenilikçi, modern, eğlenceli ve keyif verici bir ışığın yansımasına da olanak sağlamaktadır.

mutfak-avizeleri-7

mutfak-avizeleri-8

mutfak-avizeleri-9

mutfak-avizeleri-10

mutfak-avizeleri-11

Mutfak için avize modelleri konusunda isteklerinizi yerine getirecek olan boyutta, stilde ve tarzda model seçimi yapabilirsiniz. Askılı modeller, kordon ipli modeller, zincirli modeller, plastik modeller, kumaştan yapılmış olan modeller bu isteklere birkaç örnek olabilir. Avize modelleri konusunda en popüler olan ve en dikkat çekici modeller tavan avize modelleridir. Bu tarz modellerde ışık kaynağı oldukça avantajlı şekilde kullanılır.

mutfak-avizeleri-12

Klasik mutfak avize modelleri ışık kaynaklarının farklı şekillerde karşımıza çıktığı modellerden oluşur ve oldukça popülerdir. Sıklıkla tercih edilen klasik mutfak avizeleri mutfakta kullanımın yanı sıra salon ve oturma odalarında da sık şekilde kullanılır.

mutfak-avizeleri-13

mutfak-avizeleri-14

mutfak-avizeleri-15

mutfak-avizeleri-16

mutfak-avizeleri-17

Mutfak avize modellerine karar vermeden önce tarzını, rengini ve modelini belirlemen gerekmektedir. Avize kullanımı ruh halini değiştirecek bir etken olduğu için en doğru seçimin yapılması gerekir.

mutfak-avizeleri-18

Modern olan mutfaklarda kullanılacak olan 2015 mutfak vaize modelleri için minimalist bir tasarım kullanmak gerekir.  rustik tarzda tasarlanmış olan modeller modern mutfaklardaki popülerliği artıracak olan modeller içinde yer alır.

mutfak-avizeleri-19

mutfak-avizeleri-20

mutfak-avizeleri-21

Mutfak avize modelleri konusunda kullanılacak olan çiçek dekorasyonlu modeller, kristaller ile döşenmiş olan farklı modeller ve etnik olarak tasarlanmış olan modeller enteresan dekorasyonun ilk adımıdır.

mutfak-avizeleri-22

Mutfaklarda kullanılacak olan avizelerde teknoloji son damlasına kadar kullanılmalıdır. Klasik formlarda tasarlanmış olan avize modellerinde artık teknoloji kullanılır.

mutfak-avizeleri-23

Mutfak avize modelleri dahilinde DIY projesi gibi duran avize modelleri ortamın şık, farklı ve güzel bir hal almasına olanak sağlar. Bu tarz modeller vurgu yapmak adına da kullanışlıdır.

mutfak-avizeleri-24

mutfak-avizeleri-25

mutfak-avizeleri-26

Mutfak avize modelleri konusunda farklı stiller, farklı dokular ve geometrik olan desenler mutfak temasına uygun şekilde seçilmelidir. Modern tarzda ve geniş bir mutfak alanınız bulunuyorsa sarkıt olan dörtlü ya da beşli avize modelleri tercih edilebilir.

mutfak-avizeleri-27

Modern ve spor olan mutfak tasarımlarında yine modern ve farklı tasarımları olan modeller kullanılmalıdır.

mutfak-avizeleri-28

Mermer olan bir tezgah, paslanmaz çelik bir sıhhi tesisat ile asılı fener bir avize modeli oldukça şık olacaktır.

mutfak-avizeleri-29

Klasik olan avize modelleri evrensel olan mutfak avize modelleri içinde yer alır. Bundan dolayı birçok kişinin tercihidir.

mutfak-avizeleri-30

Çin kağıt fenerler ve ferforje abajur modelleri ülkelere göre popülerlik gösterir.

mutfak-avizeleri-31

Mutfak avize modelleri konusunda kumaş, kağıt, cam gibi ürünlerin kullanıldığı modellerin tercih edilmesi için mutfak alanının geniş olması gerekir. bu tarz modeller genelde yemek masası üstünde kullanılmalıdır.

mutfak-avizeleri-32

Yapılan doğru aydınlatma mutfaklarda sıcak bir atmosfer ve iyi bir ruh hali yansıtır. Mutfak avizeleri konusunda tavan ile zemin seviyesine, yemek masası ile tavan seviyesine dikkat etmek gerekir.

mutfak-avizeleri-33

Özgün tasarımlara sahip olan cam küre modeller geleneksel gibi gözükse de genelde ilginçtir. Farklı bir tarzın oluşmasına olanak sağlar.

mutfak-avizeleri-34

mutfak-avizeleri-35

Spor ve nostaljik olan görüntüler ile mutfağınızı tamamlamak için seçilecek olan modeller arasında spor tarzda taşlı modeller, klasik tarzda ise mumlu olan avize modelleri kullanılabilir.

mutfak-avizeleri-36

Mutfak avize çeşitleri konusunda yemek masası aydınlatma konusunda tasarım olan modeller en iyi çözümdür.

mutfak-avizeleri-37

Mutfak masası üstünde kullanılacak olan mutfak avize çeşitleri hoş bir atmosferin yaratılmasına olanak sağlar.

mutfak-avizeleri-38

mutfak-avizeleri-39

mutfak-avizeleri-40

mutfak-avizeleri-41

mutfak-avizeleri-42

Karmaşık ve büyük ölçekli olan avize modelleri asılı formlar şeklinde kullanılmalıdır.

mutfak-avizeleri-43

mutfak-avizeleri-44

mutfak-avizeleri-45

mutfak-avizeleri-46

Parlak, sıra dışı, gri ve farklı tasarımlara sahip olan avize modelleri yine farklı tasarımlara sahip olan mutfaklarda kullanılmalıdır.

mutfak-avizeleri-47

Küçük olan yemek masaları üzerinde kullanılacak olan mutfak avize çeşitleri küçük olarak tercih edilmelidir.

mutfak-avizeleri-48

mutfak-avizeleri-49

mutfak-avizeleri-50

mutfak-avizeleri-51

Avize konusunda tasarım yapan tasarımcılar artık tülden bile avize yapmaktadır. Tasarımcılara göre farklı olan modeller insanların kişilikleri ve ruh halleri ile alakalı olan detaylar vermektedir.

mutfak-avizeleri-52

mutfak-avizeleri-53

mutfak-avizeleri-54

mutfak-avizeleri-55

mutfak-avizeleri-56

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...