• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Parlak Mutfak Tasarımları ile Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Lake mutfak dekorasyonu yapmak isteyen kişilerin düz renk ya da iki rengi harmanlaması gerekir. Ayriyeten dolap aralarına kullanılacak taşlar da önemlidir.

Lake Mutfak Tasarımları

Geleneksel olan mutfak tarzının tamamen dışında kalan lake mutfak tasarımları estetik, canlı tarzları ve görsel güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Lake mutfak dolapları zaman geçtikçe birçok insanın mutfaklarında yerini almaya başlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde lake mutfak dolapları ve dolap kapakları istenilen parlaklık ve matlık ile üretilebilmektedir. Lake kapak modelleri farklı renklerde de üretilebildiğinden kaynaklı olarak ev hanımlarının ilgisini çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir.
lake-mutfak-15
lake-mutfak-2
Mutfak tasarımcılarının renkli olan beyaz, mavi, pembe gibi birçok rengi hayata geçirmesini sağlayan lake mutfak dolaplarını hayata geçirmesini sağlayan lakeler temizliği ile dikkat çekmektedir. Lake nasıl temizlenir sorusunun cevabı duru su bile olabilir. Renkleri ve modelleri ile dikkat çeken lake mutfak dolabı fiyatları açısından uygun bir skalaya sahiptir. Lake masası, dolabı ve kapakları mdf hammaddesinin yüzey kısmının istenilen renklere kaplanması ve parlaklığa getirilmesi oluşturulur. Lake mutfak dolap modelleri parlak olmasından kaynaklı olarak ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile mutfaklara aydınlatılmasına katkı sağlayan modeller gün ışığından yararlanmaya da katkı sağlamaktadır.
lake-mutfak-3
lake-mutfak-4
Beyaz lake mutfak dolabı kapakları estetiği ve sadeliği bir arada sunar. Beyaz mutfakların aydınlatılması açısından da birebirdir. Sadece beyaz ile dekore etmek istemeyen kişilerin ise kesinlikle alt dolaplarında ya da belli başlı kapaklarda farklı renkler tercih etmesi gerekir. Beyaz lake mutfak dolabı modelleri her türlü renk ile kombine edilebilir. Hatta birkaç tane uyumlu rengin birleştirilmesi ile ortaya oldukça şık olan tasarımlar çıkabilir.
lake-mutfak-5
lake-mutfak-6
lake-mutfak-7
Aykırılıkları seviyorsanız kesinlikle parlak yüzeylere sahip olan lake mutfak dolabı kapak modelleri arasından tercih yapmalısınız. Canlı ve pastel renklere sahip olan mutfak dolabı modelleri estetik ve şık görüntülerin oluşmasına olanak sağlar. Canlı ve pastel renklerin birleşmesi ile ortaya çıkartılan tasarımlarda aydınlatma önem taşır. Özellikle LED aydınlatmalar mutfakları renkli hale getirmek adına birebirdir.

lake-mutfak-8
lake-mutfak-9
lake-mutfak-10
Mutfak dolabı lake konusunda farklı renklerin bir arada kullanılması estetik tasarımların ortaya çıkmasına olanak sağlar. Özellikle pastel olan renklerde gri, metal ve çeliklerin kullanılması gerekir. Parlak lake mutfak dolaplarına yine parlak çelik ve metal ürünler yakışır. Mutfak dolabı kulplarında, çekmecelerde, raflarda, aspiratörlerde, avizelerde, sandalyelerde ve masalarda kullanılacak olan metal aksamlar şıklığı en üst düzeye çıkartmaya sağlayacaktır. Düz renk lake mutfak kapak modelleri mat tercih edilecekse mutfak masası beyaz lake arasından parlak tercih edilmelidir. Bu aydınlatmaya yardımcı olacak olan en büyük etkendir.

lake-mutfak-2
lake-mutfak-12
lake-mutfak-13
Lake dolap renkleri seçimi yapıldıktan sonra mutfak arası taşları tercihinde dikkat edilmelidir. Örneğin saks mavisi lake mutfak dolapları tercih edilecekse ara taşı olarak siyah tercih edilebilir. Siyah ara taşı dolap renklerinin daha çok ortaya çıkmasına olanak sağlar.

lake-mutfak-14
lake-mutfak-15
lake-mutfak-16
lake-mutfak-17
Lake mutfak dolapları konusunda düz desensiz dolap kapakları tercih edilmişse ara taşlar ve zemin taşları desenli model tercih edilebilir. Görselliğin ve laka mutfak dolap kapaklarının göze çarpmasına olanak sağlayacak olan bir unsurdur. Tabii ki desenli olan ara taşları ile avizelerin verdiği ışık büyük önem taşır. Avizelerin sarkıt olması ve birden fazla olması ortamın aydınlık olmasına olanak sağlarken parlaklığında ortaya çıkmasına olanak sağlar.

lake-mutfak-18
lake-mutfak-19
lake-mutfak-20
İki renkli lake mutfak dolapları konusunda üst beyaz alt kısım dolaplar renkli seçilebilir. Bunun tasarımı desteklemek adına ara taşlar ve mutfak tezgâhı kesinlikle açık renk tercih edilmelidir.

lake-mutfak-21
lake-mutfak-22
lake-mutfak-23
lake-mutfak-24
lake-mutfak-25
lake-mutfak-26
lake-mutfak-27
lake-mutfak-28
lake-mutfak-29
lake-mutfak-30
lake-mutfak-31
lake-mutfak-32
lake-mutfak-33
lake-mutfak-34
lake-mutfak-35
lake-mutfak-36
lake-mutfak-37
lake-mutfak-38
lake-mutfak-39
lake-mutfak-40

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...