• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Kırmızı Halı İle Yapılan Mutfak Dekorasyonları Nasıl Yapılması Gerekmektedir?

Mutfaklarda kırmızı halı kullanmak için genel dekorasyona dikkat etmek gerekir. Özellikle mutfak dolapları, aksesuar ve diğer ürünler ile halınında uyum içinde olması dekorasyonu tamamlar.

İçerik
  1. Kırmızı Halıları ile Mutfak Dekorasyonu Nasıl Oluşturulur?
  2. Kırmızı Halılar İle Mutfak Dekoru Örnekleri
  3. Yüksek Kontrastlı Görünümler İçin

1Kırmızı Halıları ile Mutfak Dekorasyonu Nasıl Oluşturulur?

resim-5017

Mutfakların zeminleri kolaylıkla silinme özelliğine sahip olan, asitli, yağlı ya da yiyeceklerin dökülmesi sonucunda bozulmayan, leke tutmayan malzemeler ile döşenmelidir. Yer döşemeleri de üzerine koyulacak olan halı ile uyum içinde olmalıdır. Halılar mutfaklara dekorasyon anlamında stil katan ve hoş gözükmesini sağlayan bir yapıya sahiptir. Mutfak halılarının seçimlerinde kiri az gösteren, kir tutmayan, yıkanma özelliği olan ve mutfak ile uyumlu olan halıları seçmek gerekir. Ayrıca kaymaz özelliğinin de olması gerekmektedir. Çünkü mutfak sık şekilde hareket edilen bir mekandır. Bundan dolayı da size pratik kullanım sağlamalıdır. Kırmızı halılar ile yapılacak olan mutfak dekorasyonunda birçok noktaya ve detaya dikkat etmek gerekir. Bu detaylara dikkat edildiği zaman hoş, kullanımı sevilecek, zarif, spor, klasik ve heyecanlı mekanlar yaratılabilir. Bu mekanları yaratmak adına mutfak dolapları, kullanılan aksesuarlar, halılar ve diğer detayların hepsinin bir bütün olarak düşülmesi gerekmektedir. Özellikle mutfaklara canlılık katacak olan halıların seçilmesi ve dekore edilmesinde tüm inceliklere dikkat edilmesi hoş ve ayrıntıya önem verilmiş bir mutfak ortaya çıkartır.

resim-5018

resim-5019

resim-5020

resim-5021

2Kırmızı Halılar İle Mutfak Dekoru Örnekleri

Yaşam enerjinizi evin her köşesine yansıtmak sizin tarzınız ise muhakkak kırmızı rengi kullanmalısınız. Mutfağa enerji katacak olan en önemli aksesuar halıdır. Bu halılar düz ya da desenli fark etmeden mutfağın genel dekorasyonuna göre seçilmelidir. Zaten dolaplar desenli ise düz halılar seçilmeli, dolap oldukça sade ise desenli halılar tercih edilmelidir. Burada amaç yaşam enerjinizi mutfağa katmak olduğu için halının renginin canlı olmasına dikkat edilmelidir.

resim-5022

resim-5023

resim-5024

Mutfaklarda halıyı masa altına sermek görünüm açısından doğru bir hareket olacaktır.  Mutfak halısının tüm zemini kaplamaması gerekir. Altta bulunan karolar ya da laminatların halıyı belirginleştirme özelliğinden yararlanılmalıdır. Mutfakta tezgah başına çok fazla iş yapıldığı için özellikle tezgah önüne serilen yolluklar oldukça kullanışlı ve şık bir görünüm sağlar. Halı kullanmayı sevmeyen kişilerde bu mekanlar için yolluk tercih edebilir.

resim-5025

Yolluklarınız eski dönemden kalma izlere sahipse mutfaklarınızın da ahşap görünümlü olması en güzel dekorasyon örneğini ortaya çıkartır. Özellikle ahşap tercih edenler eskitilmiş olan ürünleri tercih ettiğinde uyumlu mekanlara sahip olur.

resim-5026

3Yüksek Kontrastlı Görünümler İçin

Mutfak gibi sık kullanılan mekanlarda yüksek kontrastlı görünüm elde etmek kolaydır. Bu sayede yaratıcı ve modern bir dekorasyonda meydana getirilir. Zeminde kullanılacak olan kırmızı halıların etkisini aksesuar seçimi, duvar rengi seçimi ve mobilya seçimi belirler. Bunun içinde seçimlerin uyum içinde olmasına dikkat edilmelidir.

resim-5027

resim-5028

resim-5029

Modern ve sade bir görünüm sağlamak istiyorsanız gri aksesuarlar, gri dolaplar, cam aksesuarlar kullanmalısınız. Kırmızının tüm ihtişamını da meydana çıkartır. Gri ve kırmızın içine koyulacak olan ahşap renkler grinin koyuluğunu dengede tutacak olan en önemli detaydır.

resim-5030

resim-5031

resim-5032

resim-5033

resim-5034

resim-5035

resim-5036

Tümü ile açık renkli olan mutfaklar için dikkat çeken bir detay istiyorsanız kırmızı halı üstüne düşen görevi tam anlamı ile yerine getirir. Bu halılar mutfağa girildiğinde ilk olarak göze çarpan aksesuar olacaktır.

resim-5037

resim-5038

resim-5039

Kırmızı ile komşu olan renkler içinde sarı ve turuncu yer alır. Bundan dolayı bu renkleri kolaylıkla bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca koyu kahverengiye uyumlu olan tonları da kullanmanız mümkündür. Koyu mekanlarda açık renkli sandalyeler, açık renkli minderler ve açık renkli duvarlar tercih edilmelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...