• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Ahşap Masa Modelleri Nasıl Kullanılır ve Nasıl Seçilir?

Ahşap mutfak masası seçiminde masanın nerede kullanılacağı ve alanın büyüklüğü baz alınmalıdır.

Ahşap Mutfak Masaları

Ev dekorasyonu ve mutfak dekorasyonu konusunda kullanılacak eşyaların kullanımın kolay, pratik ve her şey ile uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle mutfaklarda ve yemek alanlarında kullanılan ahşap mutfak masaları ve sandalye takımları uzun süreli kullanılacağından dolayı konforlu şekilde vakit geçirilebilecek olan özelliklere sahip olmalıdır. Ahşap mutfak masası ve sandalye modelleri hangi amaçlar doğrultusunda kullanılacağı büyük bir önem taşır. Hangi amaçlar için daha sık kullanılacağı ve kullanılacak olan ahşap masa takımı ne düzeyde yer kaplayacağı göz önüne alınmalıdır.

ahsap-mutfak-masasi-2

ahsap-mutfak-masasi-3

ahsap-mutfak-masasi-4

ahsap-mutfak-masasi-5

ahsap-mutfak-masasi-6.pagespeed.ce.QUqh2kUbJW.jpg

Ahşap mutfak masa takımı satın almadan ve kullanmadan önce mutfakta mı kullanılacak, salonda mı kullanılacak yoksa yemek odasında mı kullanılacak sorularına yanıt bulmanız gerekir. Bu kararın verilmesi aşamasında evinizin büyüklüğü de büyük bir öneme sahiptir. Ahşap mutfak masa sandalye seçiminde evlerin büyüklüğü, evde kaç kişi yaşadığı ve ne sıklıkta misafir ağırlandığı da önemli olan detaylar arasında yer alır.

ahsap-mutfak-masasi-7

ahsap-mutfak-masasi-8

ahsap-mutfak-masasi-9

ahsap-mutfak-masasi-10

Ahşap mutfak masası konusunda en doğru tercihin yapılması için kullanılacak olan masa tipinin kullanım alanına uygun olması gerekir. Örneğin;  sık misafir gelen ve kalabalık olan aileler ile açılıp kapanabilen ahşap masa tercih edilirken, eşyaların çok olduğu evlerde cam ama ayakları ahşap olan masalar tercih edilmelidir. Ahşabın rengi mutfak dolapları ve zemin döşemesi ile de uyumlu bir ahenk yakalamalıdır.

ahsap-mutfak-masasi-11

ahsap-mutfak-masasi-12

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5jhHKGjj-o9h-D5DEDpx-4859NdWloJ7A1JkH5XEVwj6QJkx6_g

ahsap-mutfak-masasi-13

ahsap-mutfak-masasi-14

ahsap-mutfak-masasi-15

ahsap-mutfak-masasi-16

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSTER52lPU8R09bmHZGNW07l_e5LIbY92K1aCz-p95Hf-CDwOKu

Ahşap mutfak masası modelleri salona yerleştirilecekse odada fazla yer kaplamamasına özen gösterilmelidir. Salonda genelde cam kenarları masa ve sandalyeler için oldukça uygun olan bölgelerdir. Ahşap mutfak masası modelleri mutfaklarda kullanılacaksa daha sportif ve pratik olan modeller içinden seçim yapılmalıdır. Hem yemek masası hem de mutfakta çalışma tezgâhı olarak kullanılabilen modeller tercih edilmelidir. Mutfaklarda büyük olan sandalye modellerinin yerine ahşap olan ve masa altına koyulabilen tabure modelleri tercih edilmelidir. Küçük alanlarda tabure dışında katlanma özelliğine sahip olan sandalye modelleri de kullanılabilir.

ahsap-mutfak-masasi-17

ahsap-mutfak-masasi-18

ahsap-mutfak-masasi-19

ahsap-mutfak-masasi-20

ahsap-mutfak-masasi-21

ahsap-mutfak-masasi-22

ahsap-mutfak-masasi-23

ahsap-mutfak-masasi-24

Kullanılacak olan ahşap mutfak masası modelleri genelde özel davetler ve misafirler için kullanılacaksa genişleme özelliği bulunan masa modellerinin kullanılması gerekir. Bu tarz masa modelleri normal zamanda yer kaplamaz. Özel olan davetlerde birçok misafiri aynı masa etrafında toplayabilir. Ahşap mutfak masa modelleri en güzel modern olan sandalye modelleri ile kombine edilebilir.  Bu şekilde kombine ile ortaya çıkan zıtlık hoş bir havanın oluşmasına katkı sağlar. Masa seçiminde rahat bir servis yapabilmek ve etrafta oluşacak olan trafiği düşünerek hareket etmek gerekir. Ahşap mutfak masa modelleri salonda kullanılacaksa duvara, koltuklara ve konsola 55 santimetre uzakta olması gerekir. Düz hatlara sahip olan modern ahşap masaları cam kenarları için uygun olacaktır. Yemek masaları dekoratif olan aksesuarlar ve çiçekler ile süslenebilir. Ahşap mutfak masası modellerinin yer aldığı duvarlarda tablo, klasik duvar aplikleri de kullanılabilir. Önemli olan masa, mobilya, salon ve mutfak içinde uyumlu olan ürünlerin kullanılmasıdır. Aksesuar seçimi moden olan ürünler içinden seçilebilir.

ahsap-mutfak-masasi-25

ahsap-mutfak-masasi-26?itok=ubm-lRHg

ahsap-mutfak-masasi-27

ahsap-mutfak-masasi-28

ahsap-mutfak-masasi-5

ahsap-mutfak-masasi-30

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...