• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Laminat Ürünlerden Mutfak Tezgahı Kullanım Detayları

Laminat mutfak tezgah modellerini kullanma aşamasında neme, suya ve sıcaklıklara dikkat etmek gerekir.

Laminat Mutfak Tezgahı

Laminat mutfak tezgâh modelleri şık görünümlü, ekonomik ve temizliği kolay olan tezgâh üstü malzemelerinden bir tanesidir. Şık olmasından ve fiyat açısından uygun olmasından kaynaklı olarak insanlar tarafından sık şekilde tercih edilir. Piyasada lam inat mutfak tezgâh renkleri, deneleri ve bitirme seçenekleri bulunur. Ayrıca doğal taş görünümüne sahip olan ve ahşap görünümlü laminat mutfak tehzgah modelleri, mutfak dolapları kapak modelleri de bulmak mümkündür. Laminat reçineleri emebilecek olan kâğıtların üretim esnasındaki farklılıklarına göre dizilerek, basın ve sıcaklığın etkisi ile preslenmeden elde edilen yüzey kaplaması için kullanılan malzemedir.

im001795

Cila tabakası HDF ve kâğıt tabakasından meydana gelir. Laminat malzeme çok yönlü olan bir malzemedir. Bundan kaynaklı olarak da hem klasik hem de modern stillere uygundur. Fiyat açısından uygun olarak satılan laminat ürünlerin yıpranan ve aşınan bölgelerinin düzeltilmesi imkânsızdır. Bu sebepten dolayı kullanımı aşamasından dikkatli olmak gerekir.

laminat-mutfak-dekorasyonu-2

laminat-mutfak-dekorasyonu-3

Mutfak laminat tezgâh modelleri ve laminat mutfak dolapları modelleri birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikler içinde;

 • Laminat mutfak tezgâh modelleri geleneksel, klasik, çağdaş ve modern konudaki dekorasyon stillerinin tamamına kolay ve rahat şekilde uyarlanabilir.
 • Mutfak laminat modelleri estetik açıdan kullanım kolaylığına sahiptir.
 • Laminat mutfak tezgâh modellerinin kullanımı kolaydır.
 • Laminat mutfak tezgâh modellerinin temizliği kolaydır.
 • Laminat mutfak tezgâh modellerinin hepsi hijyeniktir.
 • Laminat mutfak tezgâh renkleri ve modelleri fiyat açısından ekonomiktir.
 • Bu model mutfak tezgâhları neme karşı dayanıklılık sağlar ama uzun süreli suya karşı dayanıklı değildir.
 • Laminat mutfak tezgâh modelleri sıyrılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklılık sağlamaz. Üstü kesme tahtası niyetine kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Üstüne sıcak olan malzemelerin bırakılmaması gerekir. Yüksek sıcaklıklara dayanan bir malzeme değildir.
 • Laminat mutfak tezgâhı konusunda kabartmalı olan yüzeylerin temizlenmesi oldukça zor ve yorucudur.
 • Oluşan hasarlar sonucunda tamir edilmesi ve eski haline döndürülmesi mümkün değildir.

laminat-mutfak-dekorasyonu-4

laminat-mutfak-dekorasyonu-5

Mutfak tezgâhı ve dolap kaplaması konusunda sık şekilde kullanılan laminat ürünlerin kullanım aşamasında mermer, granit ve diğer ürünlere oran ile daha dikkatli olmak gerekmektedir. Dikkatli ve kurallarına uygun şekilde kullanıldığında laminat mutfak tezgâh modellerinin temizlikleri de oldukça kolaydır. Bu tarz tezgâhların temizliği için gerekli olan malzemeler; kuru bez, mutfak bezi, sprey temizleyici, şarjlı el süpürgesi ve eldivendir. Temizleme işlemine başlamak için ilk olarak şarjlı el süpürgesi ile mutfak tezgâhı temizlenmelidir. Şarjlı süpürgesi mevcut olmayan kişiler bu işlemi kuru bez ile silerek yapabilir. Silme işleminin bitmesinden sonra sprey temizleyici tüm yüzeye sıkılır. Yaklaşık olarak 5 dakika sonra kuru bez yardımı ile tüm tezgâh silinir. Laminat mutfak tezgâh modellerinin üzerinde su kalması ve nemli şekilde kalmasına kesinlikle izin verilmemelidir. Üzerinde kalan su ve nem zaman içinde laminat malzemenin aralarından sızar hem mutfağın hem de tezgâhın zarar görmesine sebep olur. laminat mutfak tezgâh modelleri konusunda zararlı olan diğer bir etken de sıcak olan tencerelerdir. Ocaktan alınan tencerenin kesinlikle laminat tezgâh üzerine konulmaması gerekir. Yapılacak olan bu uygulama laminat tezgâhların üzerinde iz kalmasına sebep olur ve bu iz yapılacak temizleme işlemleri ile de ortadan kalkmaz.

laminat-mutfak-dekorasyonu-6

laminat-mutfak-dekorasyonu-7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...