• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklar İçin Kullanım Detayları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Mutfak kiler dolapları tamamen mutfaklarda bulunan ölü alanların değerlendirilmesi ile ortaya çıkartılmalıdır. Tüm ihtiyaçları detaylı şekilde karşılamalıdır.

İçerik
 1. Mutfak Kiler Dolap Düzenleme
 2. Mutfak Düzeni Kurmada Gerekli Olan Detaylar
 3. Adım Adım Mutfak Kiler Düzeni
 4. Mutfak Kiler Fiyatları

1Mutfak Kiler Dolap Düzenleme

Mutfak kiler dolapları mutfak mobilyaları içinde bulunan en fonksiyonel çözümleri sunmaktadır. Kiler dolapları modelleri ve fonksiyonelleri açısından yemek pişirme ve mutfakta yapılacak olan diğer işler açısından kolay ve basit yolları sunmaktadır. Mutfak kilerleri raylı sistemleri, raflı modelleri ve dar alanlara yerleştirilen modelleri ile depolama alanları oluşturmaktadır. Mutfaklarınızda var olan boş alanlara yerleştirilecek olan mutfak kileri çeşitleri ve aksesuarları baharatlarınızı, konservelerinizi ve diğer ürünlerinizi saklama ve depolama konusunda hizmet verecek şekilde tasarlanmalıdır. Ölü alanların hepsi ölçüleri alınarak düzgün tasarımlar ile mutfak kiler modellerine dönüştürülebilir. Çekmeceler, dolap yanında kalan dar boşluklar, mutfak dolabı arka kısımları tezgâh altları belli başlı aksesuarların takılması ile mutfak kilerine dönüştürebilir. Mutfaklarınızda ayrı bir dolap bulunuyorsa mutfak kiler dolapları kapsamında bunu en doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir. Kiler içi için kullanılacak olan kompakt ürünler sayesinde yapılacak olan yerleştirme ile kısa sürede masa üstünde ve tezgâh üstünde bulunan yığılmadan kurtulabilirsiniz.  Mutfak kiler dolabı modelleri özellikle Öztiryakiler ve ikea gibi markalarda satılmaktadır. Bu markalar küçücük bir kavanozun bile yerleşebileceği kiler tasarımı yapmaktadır.

mutfakta-kiler-dolaplari-2

mutfakta-kiler-dolaplari-3

mutfakta-kiler-dolaplari-4

mutfakta-kiler-dolaplari-5

mutfakta-kiler-dolaplari-6

mutfakta-kiler-dolaplari-7

mutfakta-kiler-dolaplari-8

mutfakta-kiler-dolaplari-9

mutfakta-kiler-dolaplari-9

mutfakta-kiler-dolaplari-11

mutfakta-kiler-dolaplari-12

mutfakta-kiler-dolaplari-13

2Mutfak Düzeni Kurmada Gerekli Olan Detaylar

Mutfak kiler modelleri konusunda en çok kilerde saklanacak olan ürünler ve malzemeler belirlenmelidir. Aylık bazda ortalama olar kaç tane kutu ve yiyecek saklanacağı bilinmelidir. İhtiyacınız olan malzemeler belirlemesi yapıldıktan sonra rafların ya da çekmecelerin düzenlenmesi yapılmalıdır. Mutfak kiler dolapları konusunda atıl bölüm ve alanlar oluşturmanız gerekmektedir. Bu alanlar ve bölümler kiler içinde kullanılan ekipmanlar ile oluşturulur. Makarnaları, şişeleri, kavanozları, bakliyatları ve konserveleri düzenli bir biçimde, kolayca alınabilecek biçimde düzene sokmalısınız. Mutfak kiler sistemleri mutlaka ayarlanabilir şekilde olmalıdır. Yani raflar hareket etme mekanizmasına sahip olmalıdır. Hareket etme özelliği sayesinde raflarda ya da çekmecelerde kullanılacak olan şişelerin ve kutuların boyutlarını kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tel raf modelleri şişelerin ve konserve kutuların saklanması adına oldukça ideal bir depolama alanı sunacaktır. Mutfak kiler dolabı modelleri konusunda dikkat edilecek diğer bir noktada direkt olarak güneş ışığından ve nemden uzak kalmasıdır. Sağlık ve hijyen tamamen gıdaların düzgün depolanması ile alakalı bir durumdur. Düzeni seviyorsanız ve mutfaklarınızda pratiklik arıyorsanız mutfak kiler dolap modelleri kullanımı yapmalısınız.

mutfakta-kiler-dolaplari-14

mutfakta-kiler-dolaplari-15

mutfakta-kiler-dolaplari-16

mutfakta-kiler-dolaplari-17

mutfakta-kiler-dolaplari-18

mutfakta-kiler-dolaplari-19

mutfakta-kiler-dolaplari-20

mutfakta-kiler-dolaplari-21

mutfakta-kiler-dolaplari-22

mutfakta-kiler-dolaplari-23

mutfakta-kiler-dolaplari-24

mutfakta-kiler-dolaplari-25

mutfakta-kiler-dolaplari-26

mutfakta-kiler-dolaplari-27

mutfakta-kiler-dolaplari-28

mutfakta-kiler-dolaplari-29

mutfakta-kiler-dolaplari-30

mutfakta-kiler-dolaplari-31

Mutfak kiler modelleri konusunda geniş bir alan sadece depolama için kullanılacaksa üst raflara ulaşmak adına kesinlikle merdiven ya da sandalye kullanımı yapmanız gerekir.  Bu ürünleri ahşap olarak seçmeniz mutfaklara uyum sağlayacaktır. Bu alanlarda hasır sepetler ve raflar oynama özelliğine sahip olmalıdır. Kolay ve basit şekilde ürünleri alma olanağı sunmalıdır.

3Adım Adım Mutfak Kiler Düzeni

 • Mutfak kiler dolabı modellerine koyulacak olan malzemelerin tümü tezgâh üzerine alınır.
 • Malzemelerin tamamı elden geçirilir ve kullanım süresi geçmiş olan ve bozulmuş olan ürünler çöpe atılır. Yerine koyulacak olan ürünler alışveriş listesine eklenmelidir.
 • Mutfak kiler dolabı rafları, kapakları ve çekmeceleri temizlenir. İstenirse raflara örtü ve çekmecelere örtü serilir.
 • Mutfak kiler dolabı modelleri içinde saklanacak olan ürünler için malzemeler plastik cam ve paslanmaz olan çelik kaplara yerleştirilir.
 • Malzemelerin benzer olanları kenara ayrılır ve kategorilendirilir. Bu kategoriler dâhilinde raflara ve çekmecelere yerleştirme işlemleri yapılır.
 • Mutfak kiler dolabı modellerine yerleştirilecek olan ürünler tekrardan gözden geçirilir. Burada önemli olan malzemelerin kullanım sıklığına göre yerleştirilmesidir. En sık kullanılan malzemeler göz hizasına yerleştirilir.
 • Kafanızda hazırladığınız planlarınız tam anlamı ile oturduğunda tezgâh üzerinde bulunan tüm malzemeler mutfak kiler dolapları içine kolay ve basit kullanım sunacak şekilde yerleştirilir.
 • Önemli olan kiler kullanımında sizlerin en kadar rahat ettiğiniz ve ürünlere ne kadar kolay şekilde ulaştığınızdır.

4Mutfak Kiler Fiyatları

mutfakta-kiler-dolaplari-32

mutfakta-kiler-dolaplari-33

mutfakta-kiler-dolaplari-34

mutfakta-kiler-dolaplari-35

mutfakta-kiler-dolaplari-36

mutfakta-kiler-dolaplari-37

mutfakta-kiler-dolaplari-38

mutfakta-kiler-dolaplari-39

Mutfak kiler dolabı fiyatları tasarımlarına, kullanılacak olan detaylarına ve istenilen özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Özel tasarım olarak yapılacak olan modeller pahalı bütçelerin ödenmesine sebep olabilir. Hazır satılan ürünler daha uygun fiyatlara alınabilir. Önemli olan mutfaklarda var olan ölü alanların kilere çevrilmesidir. Bunun içinde özel tasarım gerekebilir. Mutfaklarda bulunan geniş ve boş alanlara yapılacak olan kapı ve duvarlar ile kolay şekilde kiler yaratılabilir. İlk başta mutfak kiler dolabı fiyatları ve tasarlanması yüksek fiyatlara mal olsa da uzun vadede bu tasarımın çokta pahalı olmadığını anlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...