• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Modern Mutfak Perde Modelleri ve Mutfak Perde Dekorasyonları

Günümüzün vazgeçilmez aksesuarları olan mutfak perde modelleri pek çok alışkanlığınızı değiştiriyor ve mutfaklarınıza çok güzel bir hava katmaya devam ediyor.

İçerik
  1. Modern Mutfak Perde Modelleri
  2. Mutfak Perde Dekorasyonları

1Modern Mutfak Perde Modelleri

Mutfak dekorasyonu için mutfak perdesi modelleri neredeyse ilk kural niteliğindedir. Mutfak perde modelleri ve mutfaklara uygun perde dekorasyonları, genellikle beyaz ve krem gibi renklerden oluşmasının yanı sıra, sarı, yeşil, kırmızı gibi renkler ile de mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı bir etkiye sahip. Bu yılın mutfak perde modelleri ve mutfağa uygun perde dekorasyonlarının arasında yine her zaman olduğu gibi ilk sırada jaluzi perdeler ve stor perde gelmektedir. Stor ve jaluzi perdelerden sonra sırası ile yarım boy desenli perdeler, cam boyu katlanır tül perdeler ve zebra perdeler gelmektedir.

mutfak-perdesi-2

mutfak-perdesi-3

mutfak-perdesi-4

mutfak-perdesi-5

mutfak-perdesi-6

Stor perdelerin ve jaluzi perdelerin mutfak dekorasyonlarında en çok kullanılan perde olmasının en mühim sebebi kullanım kolaylığı ve mutfağı daha dekoratif göstermesi, kolay kapanıp açılmasıdır. Salonlardan, odalardan, ofislerden farklı olarak mutfak için de perde seçerken daha titiz davranmak gerekir. Mutfaklar diğer odalara göre daha hava alması gereken ve daha fazla ışık alması gereken yerlerdir. Mutfakta kalın perde kullanılamayacağından dolayı rahatsız edici güneşe sahip evlerde ve çok camlı evlerde güneşlik kullanılabilir.

mutfak-perdesi-7

mutfak-perdesi-8

mutfak-perdesi-9

2Mutfak Perde Dekorasyonları

Mutfağa uygun perdelerin kolay yıkanması gerekmektedir. Alüminyum katlamalı jaluzi perdeler veya ahşap jaluziler, sentetik dokumalı stor perdeler tercih edilebilmektedir. Mutfak bölgesinin daha modern ve daha havadar görünmesini sağlayan jaluzi perdeler, aynı zamanda musluk altında 5 dakika gibi kısa bir sürede temizlenebilmektedir. Mikro jaluzi perdelerin ortalama metre kare fiyatı 30-50 tl iken, ahşap jaluzi perdelerin ortalama metre kare fiyatı 100-150 tl civarındadır. Eğer mutfaklarınız için kumaş perde tercih edecek iseniz, açık ve kısa renkler mutlaka ilk tercihleriniz arasında yerini almalıdır.

mutfak-perdesi-10

mutfak-perdesi-11

mutfak-perdesi-12

mutfak-perdesi-13

mutfak-perdesi-14

mutfak-perdesi-15

Bu sezonun modern perde modelleri içerisinde koltuk takımları, salon takımları ve mobilyaya uygun klasik perde figürlerinin yanında dediğimiz gibi jaluzi perde ve stor perdeler de tercih edilebilmektedir. Bu çeşitler içerisinden olan jaluzi perde modelleri dikey perde modellerine benzerliği ile dikkat çekmektedir. Ama en büyük farkı ise jaluzi perdelerin geniş ve sabit bir görünüme sahip olmasıdır. Bu yılın modern perde modellerinde eğer farklı bir görsellik tercih etmek istiyorsanız, geniş olan pencerelerinizde bu jaluzi perde modellerini deneyebilirsiniz.

mutfak-perdesi-16

mutfak-perdesi-17

mutfak-perdesi-18

mutfak-perdesi-19

Modern perde modelleri içerisinde stor perdelerde tabii ki yerini korumaya devam etmektedir. Yine bu perdeler de, İskandinav ülkelerinden çıkıp dünyaya kadar uzanmıştır. Modern perde modellerine bakarken renk tonları da önemlidir. Mutfağın halısına, mutfak tezgahına ve dolaplarına, mutfak parkesine bakarak uygun bir seçim yapılmalıdır. Bu konuda sizlere tavsiyemiz mutfak dolapları ile aynı renk yapılmaması, renkleri farklı fakat içerisindeki renk tonları ile uyumlu uygulamanızdır. Şunu unutmayın ki mutfakta veya herhangi bir mekandaki perde seçiminiz, tüm mekanın farklı görünmesini sağlayan en büyük parçalardan biridir. Mutfakta, mutfak dolaplarında, salonda kullanılan mobilya veya benzeri salon ürünleri arasında çok önemli bir konuma sahip olan perdeler günümüz şartlarında da ev hanımlarının gözlerini kamaştıracak cinsten bir yapıya sahiptir. Tüm odalarda olduğu gibi mutfak dekorasyonunda da vazgeçilmez olan perdelerdir.

mutfak-perdesi-20

mutfak-perdesi-21

mutfak-perdesi-22

Perde seçerken, dekorasyon tarzı belirlendikten sonra bu model ve tarza uygun seçimler yapılmalıdır. Örneğin klasik bir mutfakta balon perdeler kullanılabilir. Yine aynı şekilde modern mutfak şekillerinde de mekanizmalı perdeler, ip perde modelleri veya japon perde uygulanabilir.

mutfak-perdesi-23

mutfak-perdesi-24

mutfak-perdesi-25

Bu yüzden tercih edilecek perde konusu noktasında oldukça hassas, dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Çünkü perdeler bu noktada mutfağın modern ve şık bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Tercih edilen sezonun modern perde modelleri klasik mutfak ortamına sahip bir ortamda kullanılır ise hem zevksiz bir tasarım ortaya çıkar hem de göz yorar. Bu sebepten dolayı klasik ve modern tarzın iç içe girdiği bu dekorasyon fazlası ile kötü bir hal alacaktır. Bunun için mutlaka ama mutlaka mutfak, salon ürünleri ve mobilya ürünleri seçeceğiniz sezonun modern trend perde modellerini gözden geçirmeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

mutfak-perdesi-26

mutfak-perdesi-27

mutfak-perdesi-28

mutfak-perdesi-29

mutfak-perdesi-30

Bu model ve tarzlarla beraber Taç perde, Brillant perde, Pierre cardin perde, Linens perde gibi markaların yanı sıra özel tasarım mutfak perde modelleri içerisinden de tercihlerinizi yapabilirsiniz. Siz kıymetli mühim müşteriler için bu göz alıcı mutfak tasarım ve dekorasyonlarını umarız sizde bizim kadar beğenirsiniz. Her geçtiğimiz sene perde model ve tarzlarına bir yenisi daha eklenmeye devam etmektedir. Bu yıl da sezonun trendlerini yansıtacak olan modern mutfak perde modelleri, kalitesi ve duruşuyla diğer yılları geride bırakmaktadır. Bu konuda ülkemizde de pek çok kaliteli markalar mevcuttur.

mutfak-perdesi-31

mutfak-perdesi-32

mutfak-perdesi-33

mutfak-perdesi-34

mutfak-perdesi-35

mutfak-perdesi-36

 

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...