• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

2016 Yılı Granit Mutfak Tezgahları Renkleri ve Modelleri

Granit mutfak tezgahlarının kullanım alanları ve tercih edilme sebeplerini inceledik. Son yıllarda granit mermer tezgahların trend olmasının nedenleri yazdık.

İçerik
  1. Granit Mutfaklara olan ilgi neden artıyor ?
  2. Granit mutfak renk çeşitleri
  3. Beyaz Renk Granit Mutfak Tezgahı
  4. Granit Mutfak Tezgahları Fiyatları
  5. Mutfak Tezgahı Granit Modelleri
  6. Granit Mutfak Döşemesi Sağlıklı mı ?

1Granit Mutfaklara olan ilgi neden artıyor ?

Evinizde mutfakların son derece şık ve pahalı tasarımlardan dizayn edilmesini istiyorsanız granit mutfak tezgahı modelleri bu alanda sizlerin en çok işine yarayacak modeller olacaktır. Granit mutfak tezgahları Günümüzde en çok tercih edilen hem dayanıklılık Hem temizlik hem de tasarım açısından tam not alan mutfak tezgahları arasında gösterilmektedir.

Kolay bir şekilde Temizlik yapalım net isteyen birçok ev hanımı mutfak tezgahı granit malzemelerden tercih etmeye Özen gösteriyorlar. Granitin son derece pahalı bir madde olması beraberinde kullanımının oldukça kolay ve tasarımının şık olması en bilinen özellikleri arasındadır. Granit  olarak oluşturulan mutfak cephelerinin rutubet  karşısında son derece dayanıklı olması ve oluşabilecek kirlenmelere karşı çok rahat bir şekilde temizlenebiliyor olması diğer önemli avantajlarındandır.

granit-mutfak-tezgahi-2

Mutfaklarda granit tasarımların gerçekleştirilmesi mutfak cephesini çok daha ferah bir görüntüye kavuştururken beraberinde ev hanımları içinde oldukça kullanışlı bir ortam oluşturmaktadır. Özellikle granitin çok kolay temizlenebilen bir malzeme olması ve üzerinde yağı kirpik gibi kötü kokular bırakabilecek Rutubet unsuru maddelerin bulunmaması kullanan kişilerin mutlu eden konuların başında gelmektedir.

granit-mutfak-tezgahi-3

2Granit mutfak renk çeşitleri

Granit mutfak renkleri oldukça geniş bir çerçeve içerisinde incelenebilir. Son derece geniş bir yelpazeye sahip olmasının altında yatan temel sebep granitin vermeli midir Yapı şeklinde oluşturulmasından kaynaklanıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen renkler kahverengi, yeşil, açık gri, kırmızı tonları ve siyah renkleridir. Granitin son yıllarda mutfaklarda bu kadar sık yaygınlaşmasının altında yatan temel sebep kullanımının basit olmasının yanı sıra renklerinin seçenekleri sayesinde mutfakta istediğiniz gibi bir atmosfer oluşturabilme imkanı sunmasından kaynaklanıyor.

granit-mutfak-tezgahi-4

Aynı zamanda bu kadar yoğun bir şekilde kullanılmasına bir diğer sebebi granit mutfak tezgahı modellerinin son derece geniş bir perspektife sahip olmasıdır. Birbirinden farklı binlerce model granit üzerinde işlenerek mutfaklarda cepheleri süslemeye devam ediyor. Granitin bir çok çeşide sahip olmasında altında yatan temel sebep ise işlenebilmesi oldukça basit bir madde olmasından kaynaklanmaktadır.

granit-mutfak-tezgahi-2

Özellikle Amerika’da Avrupa’da Amerikan tipi mutfakların büyük bir bölümünde granit hammaddesi kullanılarak işletilmiş mutfak tasarımları sıklıkla görülmektedir. Yurtdışında bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan temel sebep granit mutfak yapısının son derece sağlıklı ve kolay kullanışlı olmasından kaynaklanıyor.

granit-mutfak-tezgahi-6

3Beyaz Renk Granit Mutfak Tezgahı

Yurtdışında ve ülkemizde en çok tercih edilen renklerin bir diğeri de beyaz granit mutfak tezgahlarıdır. Beyaz rengin iç açıcı ve insanı rahatlatan etkisini kullanmak isteyen ve aynı zamanda granit mutfağın avantajlarından faydalanmak isteyen çok sayıda kullanıcı son yıllarda beyaz granit mutfak tezgahı kullanmaya başladı.

granit-mutfak-tezgahi-7

Granitin bu kadar sık kullanılan bir hammadde olması kendi evinde kullanmak isteyen insanlar için fiyat sorusunu akıllara getiriyor. Mutfak tezgahı granit yaptırmak isteyen kişiler fiyatı üzerinden bir çalışma gerçekleştirmek istediklerinde ortaya bir çok etken çıkacaktır. Mutfağınızın boyutu kullanacağınız hammaddenin miktarı ve kaplayacağı alan gibi tüm unsurlar göz önünde bulundurularak mutfak tezgahı granit fiyatları hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olunabilir.

granit-mutfak-tezgahi-8

Ülkemizde ve dünyada kullanılan belli başlı sabit fiyat çalışmaları olsa da granit mutfak tezgahı metre fiyatları bölgesel ve ülkesel alanda değişiklikler gösterebilir. Amerika’da metrekaresini 300 dolar ve üzerinde yapılabilecek en Türkiye’de daha yüksek fiyatlara bulabilme durumu ile karşılaşabilir. Söylenilen rakam tamamen bir ortalama rakam almaktadır ve çalışma yapacağınız firmanın kullanacağı hammadde oranlarına göre oldukça değişiklik gösterebilir.

granit-mutfak-tezgahi-9

4Granit Mutfak Tezgahları Fiyatları

Tüm dünyada son 10 yıl içerisinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başlanan mutfak granit tezgahlar özellikle yeni yapılan inşaatlarda çokça tercih ediliyor. Kullanılan hammaddenin başlangıç aşamasındaki toplu alımlarda miktarının düşük olması inşaatları gerçekleştiren firmaların müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmeleri için mutfak tezgahları kullanmasını sağlamaktadır.

granit-mutfak-tezgahi-10

Granit mutfakların birçok avantajı buluyor. Avantajlarının başında kolay kullanım ve rahat temizlik gibi kullanışlılığı ile alakalı artı yönlerinin yanında mutfak granit tezgah renkleri açısından oldukça geniş bir çeşide sahip olması bu alanda tasarım açısından da önemli bir artı oluşturmaktadır. Mutfak içerisinde günün büyük bir bölümünü geçiren özellikle ev hanımları granit mutfak tezgahlarının birbirinden farklı renk ve seçeneklere sahip olmasını tercih sebebi olarak sunuyorlar.

granit-mutfak-tezgahi-11

 

Mutfak tezgahını kullanan kadınlar bu alanda granit hammadde istediklerinde kolay temizlik gibi esas kullanışlılığı ile alakalı özelliklerden ötürü tercih gerçekleştirmektedirler. Mutfak tezgahının granit mermer üzerinden gerçekleştirilebiliyor olması, mutfak içerisinde çalışma gerçekleştirirken çok daha rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz adına sizlere uygun ortamı hazırlamaktadır.

granit-mutfak-tezgahi-12

5Mutfak Tezgahı Granit Modelleri

Mutfak tezgahı granit katlı bir mermer üzerinden yaptırmak istiyorsanız bu alanda gerçekleştireceğiniz fiyat çalışmasını oldukça sıkı tutmanızı tavsiye etmekteyiz. Granit mermerlerde fiyatları bölgelere göre değişiklik gösteren bildiği için çalışma yapacağınız dekorasyon firmasının sizlere verdiği fiyatları internet üzerinden de araştırmanızda büyük bir fayda olacaktır. Ülkemizde ve dünyada ortalama Metrekare başına 250 doların istendiği granit kaplamalar malzemenin kalitesinin artması gibi durumlarda daha da yukarı fiyatlara çıkabiliyor.

granit-mutfak-tezgahi-13

Granit mermer sağlık açısından da incelendiği zaman oldukça kullanışlı bir ham madde olmaktadır. Herhangi bir çift Asya’da yağ gibi zararlı maddeyi üzerinde bulundurulması son derece güç olduğundan ötürü hem kolay temizlenebilir hem de herhangi bir hastalığa ortam oluşturmaz. Rutubet gibi etkenlerin özel indirim oluşmasını engelleyen bir yapı içerisinde bulunan granit aynı zamanda son derece şık bir görünüm sağlamaktadır. Granit mutfak tezgahı modellerinin bu alanda oldukça geniş bir çeşide sahip olması kullanıcıların tercih gerçekleştirirken daha rahat karar vermelerini sağlamaktadır..

granit-mutfak-tezgahi-14

6Granit Mutfak Döşemesi Sağlıklı mı ?

Bir evin görüntüsünü etkileyen en önemli Odaların başında gelen mutfak bölümü granit ile kaplı olan bir tezgah sahipse son derece iç açıcı bir atmosfer oluşturmaktadır. Çalışan kadınlar için de mutfakta iş yapmayı kolay hale getiren ve son derece temizlenmesi kolay olan granit mutfak taş ülkemizde son 5 yıl içerisinde oldukça büyük ilgi görmektedir. Granit mutfak tezgahlarının bu kadar yoğun ilgi görmesinin temel sebeplerinin başında ekonomik olması kolay temizlenebiliyor olması ve hastalıklara karşı insan sağlığını koruyacak bir ham madde içermesinden ortaya çıkıyor.

granit-mutfak-tezgahi-15

Mutfakta kullanılmış olan granit tezgahlar günümüzde sizlerin daha sağlıklı bir atmosfer içerisinde birbirinden farklı tasarım modellerini kullanarak harika bir mutfak yaratmasına imkan sağlamaktadır. Bu yoğun ilgi ve alaka gören mutfak tezgahı granit seçeneklerini sizlerle internet üzerinden detaylı bir şekilde değerlendirerek doğru mutfak tasarımına kendiniz için gerçekleştirebilirsiniz.

granit-mutfak-tezgahi-16

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...