• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Spor Salon Dekorasyonu Tasarımlarının Nasıl Olması Gerekmektedir?

Spor salon tasarımları konusunda dikkat edilecek olan en önemli nokta alanın büyüklüğü ve küçüklüğüdür. Bundan sonra eşya alımı ve duvar rengine karar verilir.

İçerik
  1. Spor Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı VE Şık Tasarımlar
  2. Duvar Rengi Seçimi

1Spor Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı VE Şık Tasarımlar

Dikkat çeken ve şık bir salonun tasarımını yapmak için bazı detayları dikkate almak gerekir. Spor salon dekorasyonu için ilk dikkat edilecek olan nokta eşya seçimi ve bu eşyanın en doğru şekilde yerleştirilmesidir. Alınacak olan eşyaların mevcut olan alana göre alınmaması dağınık, huzursuz ve sıkıcı ortamlara neden olur. Mobilyaların, aksesuarların, duvarların, halıların ve diğer eşyaların birbirleri ile uyum içinde olması da oldukça önemli olan bir noktadır. Bunun dışında tüm eşyaların boyut bakımından alana göre tasarlanması da gerekir. Spor salon dekorasyonu örnekleri için atılacak olan adımlarda ilk olarak detaylı araştırma yapılması gerekir. Bu araştırmada odanız için doğru renklerde ve doğru boyutlarda mobilya tercih edilmesi çok önemlidir. Bu seçimin yapılmasından sonra özellikle küçük olan salonlarda yerleştirme yapılması önem arz eder. Doğru yerleştirilmiş olan eşyalar ile ferah ve dikkat çekici bir ortam hazırlamak mümkün hale gelir. Büyük salonlarda ise bu sıkıntı çok fazla sorun olmaz. Alanın geniş olmasından dolayı daha kolay, hızlı, şık, ferah ve hoş ortamlar kolay şekilde yaratılabilir.

resim-5991

resim-5992

resim-5993

resim-5994

Salon dekorasyonlarında spor bir hava yaratmak adına kullanılacak olan pencere ile kapıların seçimlerine de dikkat edilmelidir. Bu demirbaş ürünleri salonun büyüklüğünü göz önüne alarak ve alanı boğmadan istediğiniz renklerde kullanabilirsiniz. Bu sayede mekâna da hoş renkler katar ve cıvıl cıvıl bir alan ortaya çıkartırsınız. Renkli kapı ve pencere kullanımında önemli olan alanın büyüklüğü ve eşyaların büyüklüğüdür. Ayrıca pencerelerde kullanılacak olan perdeler de çok önemlidir. Spor mekânlarda genelde keten, pratik ve renkli perde tercih edilmesi gerekir. Fon kullanımı yapılacaksa kesinlikle kumaşın dokusuna dikkat edilmelidir. Spor bir alana tafta kumaştan yapılan fon kullanılmaz.

2Duvar Rengi Seçimi

Spor salon dekorasyonu örnekleri kapsamında dikkat edilecek diğer bir nokta da duvar renklerinde yapılacak olan seçimlerdir. Duvar rengi seçimleri için alanın metrekare olarak boyutunun baz alınması gerekir. Büyük olan salonlarda çok fazla renk kaygısı yaşanmazken, küçük olan salanlarda renk çok önemlidir. Yani küçük spor salon dekorasyonu için koyu renklerin tercih edilmemesi gerekir. Küçük metre kareye sahip olan alanlarda yeşil, mor, kahverengi gibi renklerin kullanılması odanın olduğundan daha küçük gözükmesine olanak sağlar ve bunaltıcı bir hava yaratır. Bu detaya dikkat ederek renk seçimi yaparsanız daha ferah bir ortama kavuşabilirsiniz. Spor salon dekorasyonu için seçilecek olan duvar renklerinde fildişi, çakıl taşı, buzul yeşili, pudra pembesi ve camgöbeği gibi renklerin tercih edilmesi uygun olur. Duvarların rengini çakıl taşı seçmeniz dâhilinde beyaz, pembe, mor, pudra gibi birçok rengi mobilyalarda ve aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Spor salon dekorasyonu örnekleri konusunda inceleme yaparsanız açık renklerin daha çok tercih edildiğini gözlemeyebilirsiniz. Ayrıca duvar renginde olduğu gibi salon dekorasyon örnekleri içinde dolapları da açık renk kullanmanız gerekir. Dolaplar genelde raf şeklinde tercih edilirek yer daraltması yapılmaz.

resim-5995

resim-5996

resim-5997

resim-5998

resim-5999

resim-6000

Büyük alanlarda ise duvar rengine karar verirken zemin, mobilyalar ve alanın büyüklüğü dikkate alınması gerekir. Son dönemlerde spor salon dekorasyonu konusunda geniş alanlarda açık gri tonları ve beyazın tonları daha sık kullanılmaktadır. Bu renklerin yanı sıra taş duvarlar, ahşap duvarlar da kullanılır. Salonda bulunan tek bir duvar seçilerek ahşap ya da taş malzeme ile kaplanarak salon dekorasyonu tamamlanır. Hem küçük hem de büyük alanlarda duvar boyası dışında duvar kâğıdı kullanımı da yapabilirsiniz. Duvar kâğıtları son dönemlerde popüler şekilde tercih edilmektedir. Farklı desen ve modelleri ile ortama değişik ve modern bir stil katabilirsiniz. Duvar kâğıdı salonun canlanmasına olanak sağlar, eşyaların tasarımını ortaya çıkartır, doğru şekilde ve uyumlu biçimde seçildiği zaman tüm oda ile birlikte mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

resim-6001

resim-6002

resim-6003

resim-6004

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...