• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklarda Parlak Dolapların Kullanımı ve Temizlenmesi

Parlak mutfak dolapları modelleri ortama en düzgün şekildeıığın yansımasını sağlamaktadır. Bu dolapların temizliğinde kullanılacak olan deterjanlar önemlidir.

Parlak Mutfak Dolapları

Parlak, şık, güzel, trendy ve çok popüler olan parlak mutfak dolapları modelleri içinden her zevke uygun olan çeşitleri bulmak mümkündür. Mutfaklar kadınların bir nevi gurur penceresi olarak kullandıkları bölgelerdir. Mutfak dolabı, kapakları ve raflarının kullanışlı olması önemlidir. Çünkü mutfaklar kadınların neredeyse tüm gün malzeme ürettikleri ve kendilerini deşarj ettikleri alanlardır. Parlak mutfak dolabı modelleri görsel açıdan şık bir atmosferi ortaya çıkartır. Özellikle ışığı doğru şekilde yansıttığı için ortamın aydınlık ve ferah bir alana dönüşmesine olanak sağlar. Her renk parlak mutfak dolabı tasarımı olduğundan koyu renkli modeller bile daha parlak ve daha aydınlık durmaktadır. Parlak mutfak dolapları için üretilmiş olan özel spreyler yardımı ile üstünde oluşabilecek olan çizik ya da farklı sıkıntılardan kurtulmak kolay bir hal alır. Parlak mutfak dolabı modelleri su baskınlarına karşı dayanıklı şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle parmak izi bırakmayan modellerin seçilmesi temizliği konusunda da kolaylık sağlamaktadır. Parmak izi bırakan modellerin kullanımında ise nemli bir bez sizin içinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü nemli bezle parlak mutfak dolaplarının temizliğini yapmak kolay ve basittir.

parlak-mutfak-dolaplari-2

parlak-mutfak-dolaplari-3

parlak-mutfak-dolaplari-4

parlak-mutfak-dolaplari-5

parlak-mutfak-dolaplari-6

Parlak mutfak dolapları konusunda PVC ve MDF malzemeleri vakum aracılığı ile kaplama niteliği bulunmaktadır. Bu malzemeler parlak mutfak dolapları fiyatları konusunda etkilidir. PVC kaplama ile yapılan mutfak dolapları modellerinden uzak durmak gerekir. Güneş ışını ve ısıya karşı dayanıklı olmayan ürünlerdir. MDF’nin üzerine yapılan kaliteli kaplamalar; rengin doygunluğunu ve derinliğini arttırır. Çevresel açısından güvenliği tamdır, hiçbir şekilde var olan parlaklığını kaybetmez, neme karşı fazlasıyla dayanıklıdır, oluşabilecek olan çizikler cila ile kolay bir şekilde dolapların üzerinden kaldırılabilir.

parlak-mutfak-dolaplari-7

Parlak mutfak dolapları modellerini güneş gelen cephede kullanmak gerekir. güneş ışınlarının ortamı aydınlatmasını ve tam anlamı ile ortamın parlamasını sağlayacaktır. Zarif bir mutfak oluşturmak isterseniz iki renge sahip olan parlak mutfak dolabı seçimlerini tercih etmelisiniz. Parlak mutfak dolapları konusunda özellikle beyaz, gr, yeşil, kahverengi, siyah, kırmızı fazlasıyla tercih edilen renkler arasında yer alır.

Parlak mutfak dolapları ile alakalı olarak bazı bakım önerilerine dikkat etmek gerekir. Bu öneriler içinde;

  • Parlak olan alanların silimi içim anti-statik olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir.
  • Bal mumu içerikli olan ve parlatmaya yarayan cilalar parlak mutfak dolapları modellerinin korunmasına olanak sağlar. Bu cilalar kaplama tutmaya da yardımcı olacaktır.
  • Parlak mutfak dolaplarının sürekli olarak güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Mutfak camlarında var olan perdeler mutfak dolaplarını koruma konusunda yeterli olacaktır.
  • Parlak mutfak dolapları temizliği için aşındırıcı parçacıklara sahip olan temizleyiciler, asitli ürünler ve katı olan temizlik maddeleri kullanılmamalıdır.
  • Microfiber özelliğe sahip olan bezlerin yardımı ile mutfak dolabı yüzeylerinin silinmesi ve gerekli temizliğinin yapılması gerekmektedir.
  • Nemli olan mutfaklarda parlak mutfak dolaplarının yüzey kısımları daha silinmesi gerekir. Bundan dolayı mutfaklarınızı gün içinde havalandırmalısınız.
  • Parlak mutfak dolaplarına uygun olan malzemelerden tezgâh yapılmışsa bu tezgâhlarda kesinlikle sıcak olan tencere, tava ve bardak kullanımı yapılmamalıdır. Önemli olan tezgâhın dış yüzeyini korumaktır. Parlak mutfak dolaplarının silinmesinde olduğu gibi tezgâhlarında da kullanılacak olan deterjan önemlidir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...