• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Dolaplarında Tercih Edilebilecek Mutfak Cam Panel Çeşitleri

Mutfak dolaplarının tasarımını daha çok ön plana çıkarmak ve modern bir görüntü elde edebilmek amacıyla tercih edilen mutfak cam panelleri modelleri incelemesi

İçerik
  1. Mutfaklarda Tezgah Arası Cam Panel Seçimi
  2. Mutfak Cam Panel Fiyatları

1Mutfaklarda Tezgah Arası Cam Panel Seçimi

Mutfaklarda tezgah arası bölümde fayans yerine cam panel seçimi her ne kadar modern bir görüntü elde etmek amacıyla yerinde bir adım olacak olsa da fayanslardaki işçiliğin o kadar önemli olmayışı durumu cam panellerde geçerli değildir. Her ne kadar fayanslara göre daha kolay işçiliğinin olduğunu düşünüyor olsanızda tezgah arasında cam panel kullanımında işçiliğe bağlı olabilecek hatalar daha net bir şekilde gözükmektedir.

Cam panel ve fayans kullanımı arasında zaman olarak değerlendirme yapacak olursak cam panelin montajının daha kısa süreceğini söyleyebiliyor olsak da fayanslarda meydana gelebilecek ufak montaj hatalarının fayans aralarında kullanılacak olan derzlerle kolaylıkla gözden kaçırabileceğini fakat cam panellerde bu gibi malzemelerin kullanımının daha çok gözü tırmalayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

mutfak-cam-panel-3

mutfak-cam-panel-4

mutfak-cam-panel-5

mutfak-cam-panel-6

Paylaşmış olduğumuz görselde gerek ölçü alımında yapılan yanlışlık gerekse montajın gerçekleşeceği alanın düzlenmemiş olmasından kaynaklı bir kayıklık göze çarpmaktadır. Bu da haliyle sonuç olarak hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle cam panel tercih edilmesi esnasında tasarıma uygun cam panellerinin seçiminin öneminin haricinde montaj işçiliğinin de çok önemli olduğunun bilinmesinde fayda bulunmaktadır.

mutfak-cam-panel-7

Cam mutfak alınlıkları ve mutfak cam panelleri model olarak ilk çıktıklarında fazla desen seçeneği olmamasına rağmen bu alanda da kısa sürede rakebetin artmasına bağlı olarak sisteme giren her firma rekabet ortamını arttırabilmek için çıtayı biraz daha yükseltmeyi başarmıştır. Çıtanın yükselmesi desen çeşitlerini, malzeme kalitesini ve malzeme kalınlıklarını değiştirdiği gibi desenlerin arkasından mutfak cam panellerinde led uygulamalarının, farklı ışıklandırma seçeneklerinin kullanımını dahi yaygınlaştırmıştır. Paylaşmış olduğumuz görselde farklı desenlerle dizayn edilmiş cam panel modelinin arkasında yer alan ışıklandırma bahsetmiş olduğumuz konuya en güzel örnektir.

mutfak-cam-panel-8

Mutfak cam modelleri arasında insanların farklı mutfak tasarım istekleri çok değişik desenlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ekonomik durumu tasarım konusuna daha fazla bütçe ayırabilecek kadar olan insanlarda mutfak cam modelleri biraz daha uç noktalara kayıp zıt desenlerin ve sık tercih edilmeyen modellerin dahi farklı olabilmek adına tercih edilmesine neden olmuştur.

mutfak-cam-panel-9

2Mutfak Cam Panel Fiyatları

mutfak-cam-panel-10

Mutfak cam penel fiyatları ve geçmiş yıllarda sürekli kullanılan ve günümüzde artık demode olmaya başlayan mutfak cam fayans fiyatları kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. Fiyatlar arasındaki farklılıklar camların malzemesinin kalınlığına, üzerindeki desenlerin özel veya seri üretim olup olmamasına, arkasında herhangi bir ışıklandırma kullanılıp kullanılmadığına göre farklılıklar göstermektedir. Bütün bunların içinde imalatçı ve montajcı firmanın satış politikları dahi modeller arasında fiyat farklılıklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

mutfak-cam-panel-11

Mutfak cam panel fiyatları genellikle metre kare bazında belirlenmekte ve imalatı yapan firma montajın yapılacağı aynı ildeyse montaj dahil fiyat verilmektedir. İmalatın ayrı firmadan yapılıp montajın başka bir firmaya yaptırılması düşüncesi hem montaj sonucunda istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabilmekte hem de fiyatın daha da artmasına neden olmaktadır.

mutfak-cam-panel-12

Mutfak cam panel fiyatları ve mutfak cam fayans fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor olsa da büyük şehirler için derlediğimiz ortalama fiyatları baz alarak tasarım değişikliğine gitmeden önce bütçenizi ayarlayabilmeniz için ortalama fiyat seçeneklerini sizlere sunacağız.

mutfak-cam-panel-13

Günümüzde sık tercih edilen mutfak cam panellerinden olan 3D Baskılı olan mutfak cam alınlık ve mutfak cam panelleri fiyatlarını verecek olursak; metre karesi 200 liradan başlayarak metre karesi 350 TL’ye kadar firmalar arasında farklılıklar gösterdiğini söyleyebiliriz.

mutfak-cam-panel-14

Işıklandırma sistemiyle beraber tercih edilebilecek mutfak cam panellerinde ise düz bakılı ve 3D baskılı modellere göre fiyatlarda artış gözlenmekte ve metre karesi 400 – 600 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Düz desenli, özellikle firmalar tarafından seri üretim olarak görülen modeller ise metre karesi 125 – 200 TL aralığında tüketiciye montaj dahil sunulmaktadır.

mutfak-cam-panel-15

mutfak-cam-panel-16

mutfak-cam-panel-17

mutfak-cam-panel-18

mutfak-cam-panel-19

mutfak-cam-panel-20

mutfak-cam-panel-21

mutfak-cam-panel-22

mutfak-cam-panel-23

mutfak-cam-panel-24

mutfak-cam-panel-25

mutfak-cam-panel-26

mutfak-cam-panel-27

mutfak-cam-panel-28

mutfak-cam-panel-29

mutfak-cam-panel-30

mutfak-cam-panel-31

mutfak-cam-panel-32

mutfak-cam-panel-33

mutfak-cam-panel-34

mutfak-cam-panel-35

mutfak-cam-panel-36

mutfak-cam-panel-37

mutfak-cam-panel-38

mutfak-cam-panel-39

mutfak-cam-panel-40

mutfak-cam-panel-41

mutfak-cam-panel-42

mutfak-cam-panel-43

mutfak-cam-panel-44

mutfak-cam-panel-45

mutfak-cam-panel-46

mutfak-cam-panel-47

mutfak-cam-panel-48

mutfak-cam-panel-49

mutfak-cam-panel-50

mutfak-cam-panel-51

mutfak-cam-panel-52

mutfak-cam-panel-53

mutfak-cam-panel-54

mutfak-cam-panel-55

mutfak-cam-panel-56

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...