• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Beyaz Masa Çeşitleri Özellikleri Nelerdir? Neye Göre Seçilir?

Beyaz mutfak masası modelleri seçimlerinde mutfağın büyüklüğü ve küçüklüğü dikkate alınarak kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak modeller arasından seçim yapılır.

İçerik
  1. Beyaz Mutfak Masa Modelleri
  2. Mutfak Masası Şekilleri
  3. Beyaz Mutfak Masa Modellerinin Bakımı

1Beyaz Mutfak Masa Modelleri

Mutfak masaları yaşamımızın birçok kısmını geçirdiğimiz, hoş sohbetler ettiğimiz, dostlarımızı ağırladığımız ve yemeklerimizi yediğimiz alanlardır. Bundan dolayı rahat ve şık olmalıdır. Mutfak masası ve sandalye takımı konusunda yapılacak olan seçimler mutfakta geçirdiğimiz tüm zamanları etkiler. Bu etkileşimi en üst düzeye çıkartmak adına seçilecek olan masanın renginin ve konforunun iyi olması gerekir. Özellikle mutfaklarda kullanılacak olan beyaz mutfak masa sandalye takımları birçok avantajı ile kullanımı kolay olan ürünlerdir. Beyaz mutfak masa modelleri tarzından kaynaklı olarak bir tablo görüntüsü sergileyebilir. Bunun için beyaz mutfak masa sandalye modelleri içinden minimalist, modern ya da Provence tarzı seçimler yapmak gerekir. Beyaz şık ortamların yaratılması adına en doğru karardır. Yıllar geçse bile beyaz mutfak masa modelleri her daim trend olanlarından dolayı rahatlıkla kullanılabilir. Beyaz mutfak masa modelleri geniş bir ürün yelpazesi ile karşımıza çıkar. Piyasada bulunan tasarımcılar ahşap, plastik, suntalam ve MDF gibi ürünler ile tasarım yapmaktadır. Ayrıca cam olan mutfak masaları da beyaz metal ve ahşap ayakları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Masalar için seçilecek olan sandalye modellerinin dekorasyona uygun olması, rahat olması, konforlu olması ve temizlenme konusunda kolaylıklar sunması gerekir. Özellikle mutfaklar için kumaş olan modelleri tercih etmemek gerekir. Deri, plastik, metal ve diğer kaplama ürünleri tercih edilmelidir.

beyaz-mutfak-masasi-2

beyaz-mutfak-masasi-3

beyaz-mutfak-masasi-4

beyaz-mutfak-masasi-5

beyaz-mutfak-masasi-6

beyaz-mutfak-masasi-7

beyaz-mutfak-masasi-8

beyaz-mutfak-masasi-9

2Mutfak Masası Şekilleri

Kare mutfak masaları; kare beyaz mutfak masası modelleri genelde salonlar için tercih edilir. Büyük olan mutfaklar kullanılabilir. Özellikle katlanabilir ve kendi sistemi ile büyüyebilen modelleri mutfaklarda tercih edilmelidir. Kare masalar ile birlikte kullanılacak olan sandalyelerin genel dekorasyona uygun olması gerekir. Hatta beyaz masalara istediğiniz renkte sandalye kullana imkânınıza bulunmaktadır.

Yuvarlak ve oval; beyaz mutfak masa modelleri kapsamında en sık tercih edilen modellerdir. Hatta bazı oval modeller yan taraflarından katlanabilme özelliğine sahiptir. Özellikle bu modellerde seçilecek olan doğal ahşap etkileyici ve lüks mekânların yaratılmasını sağlayacaktır. Ahşap dışında MDF ve sunta da beyaz mutfak masa modelleri konusunda alternatif olabilir. Bu modellerde rahatlık ve konfor sunacak şekilde mutfağın genel dekorasyonuna uyum sağlamalıdır. Sandalye kullanımı için sırt kısmı uzun olan modeller seçilmelidir.

 

beyaz-mutfak-masasi-11

beyaz-mutfak-masasi-12

beyaz-mutfak-masasi-13

beyaz-mutfak-masasi-14

beyaz-mutfak-masasi-15

Uzun ve Dikdörtgen; beyaz mutfak masası modelleri kapsamında kullanılacak olan uzun masalar genelde salonlarda kullanılsa da büyük ve geniş olan mutfaklarda tercih edilir. Ayrıca katlanma özelliği bulunan mutfak masa modelleri dekoratif açıdan süslenerek kullanılmalıdır. Üzerine kullanacağınız çiçekler ve örtüler bu konuda yardımcı olabilir. Uzun masa modelleri için kullanılacak olan sandalye modellerinde deri, ahşap ve metal kullanımı yapılmış olan modeller içinden seçim yapılmalıdır.

Beyaz mutfak masa modellerinin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sürgülü, katlanır, Provence, avangart ve cam bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bunların içinden seçim yapmak isterseniz kesinlikle mutfaklarınızın genel dekorasyonu konusunda analiz yapmanız gerekmektedir. Klasik olan mutfaklar için altın yaldızlı avangart modelleri tercih ederken daha spor mutfaklar için minimalist modeller tercih edebilirsiniz.

beyaz-mutfak-masasi-16

beyaz-mutfak-masasi-17

beyaz-mutfak-masasi-18

3Beyaz Mutfak Masa Modellerinin Bakımı

Beyaz mutfak masası modelleri konusunda bakım yapmak ile alakalı zor olduğuna dair kalıplaşmış olan inançlar bulunmaktadır. Bu inançlar sarı ve gri olacağına dairdir. Gelişen teknoloji sayesinde üretilen masa modelleri grileşmeye ve sarılaşmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca bu tarz masaların silinmesi adına birçok temizlik ürünü bulunur. Ayrıca ahşap, cam, sunta, MDF ve diğer beyaz mutfak masa modelleri için evde yapılabilecek olan doğal temizlik ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler sağlık ve hijyen açısından da kullanılması gerekir.

beyaz-mutfak-masasi-19

beyaz-mutfak-masasi-20

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...