• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklarda Bar Sandalye Modelleri Nasıl Seçilir? Özellikleri Nelerdir

Bar tipi sandalye modelleri seçiminde zeminin çizilmemesi adına kesinlikle ayakların nasıl olduğuna dikkat etmek gerekmektedir.

Mutfak Bar Sandalyesi Modelleri

Mutfaklarda kullanılan en önemli öğeler içinde masa ve sandalye modelleri yer alır. Özellikler sandalye modellerinin konforlu, rahat ve şık olması oldukça önemlidir. Masa ve sandalye modelleri kullanan kişilerin yaşam tarzlarına uyum sağlayan aksesuarlardır. Ortama sıcak bir hava katmaya yarayan masa ve sandalye modelleri arasında son dönemde sık şekilde tercih edilen bar sandalyesi çeşitleri yer almaktadır. Ahşap, çelik ve plastik şeklinde üretilen bar tipi sandalye modelleri mutfakların en tamamlayıcı unsurlarındandır. Bar tipi sandalye modelleri diğer sandalye modellerine göre daha yüksek olan bir görünümü sahiptir. Bundan dolayı da yemek masası da oldukça yüksektir. Bar tipi sandalye modelleri ayrıca salon ve mutfağı bir arada kullanan kişilerin bu iki odayı ayırmak için kullandıkları barlarda da sık şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra geniş alanlara sahip olan mutfaklarda da sık şekilde kullanılan bu tarz sandalye modelleri spor, klasik ve farklı stilleri ile karşımıza çıkar. Bar sandalyesi fiyatları ise kullanılan malzemeye, kalitesine ve modeline göre farklılıklar göstermektedir.

 

bar-sandalyesi-2

bar-sandalyesi-3

bar-sandalyesi-4

bar-sandalyesi-5

bar-sandalyesi-6

Bar sandalye modelleri mutfaklar için popüler olan bir rol oynamaktadır. Tezgâhlar için özel şekilde de üretilebilen ve tasarlanabilen modeller pratik bir tamamlayıcı olarak karşımıza çıkabilir. Mutfak ile oturma odasını ayırma özelliğine sahip, yemek için kullanılabilen ve iç mekânda çok yer kaplamayan bu ürünlerin konforlu, dekoratif ve kullanım kolaylığına sahip olması gerekmektedir. Bar sandalye modellerin de bulunan alt çubuk en önemli tamamlayıcıdır. Mutfak alanının dekorasyonuna göre ahşap, metal ya da çelik tercih edilmelidir. Ahşap olanlar genelde kaplama olarak karşımıza çıkar. Özellikle küçük alanlarda az yer kapladığı için tercih edilen bar sandalyesi modelleri zarif, şık ve modern görünüşleri ile de mutfakları dekore edecek olan bir unsurdur. bar-sandalyesi-7

bar-sandalyesi-8

bar-sandalyesi-9

bar-sandalyesi-10

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR1NhdA5bBJw3zG9EkRlvirJTJoaV-rZ0Y4DMBXnsayXCxLew_l

bar-sandalyesi-11

bar-sandalyesi-12

bar-sandalyesi-13

Bar sandalye modelleri farklı tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. Sandalye çevreleri genelde metal ve ahşaptan tasarlanır. Ayrıca karma olan modellerde mevcuttur. Bunlar ahşap ve metal ile harmanlanarak farklı tasarımları ile bizlere sunulur. Cam, plastik, metal ve ahşap olarak karşımıza çıkan iç mekân sandalyelerinde genelde oturma kısımlarında iç dolgu kullanılmıştır. Bu dolgu rahatlık ve konforu sağlayacak olan etkenlerden bir tanesidir.

bar-sandalyesi-14

bar-sandalyesi-15

bar-sandalyesi-16

bar-sandalyesi-17

bar-sandalyesi-18

Bar sandalye modelleri mutfağın temek dekorasyonuna göre tercih edilmelidir. Ahşap ağırlıklı olan mutfaklarda yine ahşap görünümlü olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Daha renkli ve spor dekorasyona sahip olan alanlarda ise bar sandalyesi konusunda şeffaf modeller ya da ortama uygun olan renkli modeller tercih edilmelidir. Bu tarz modellerde bar tipi sandalye modellerinde ayak kısımlarının zemine zarar vermemesine dikkat etmek gerekir.

bar-sandalyesi-19

bar-sandalyesi-20

bar-sandalyesi-21

Bar tipi sandalye modellerinin farklı tasarımları ile mutfaklarınıza farklı bir dekorasyon şekli katabilirsiniz. Modern tarzda dekore edilmiş olan mutfaklara farklı tarzda bir lezzet katmak için kullanılacak olan bu öğelerde deri, kumaş, plastik ve metal şekilde tasarlanmış olan oturma zemini de kullanılmaktadır. Ayrıca bar tipi sandalye modellerinde konfor isterseniz kesinlikle bel desteği olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

bar-sandalyesi-22

bar-sandalyesi-23

bar-sandalyesi-24

bar-sandalyesi-25

bar-sandalyesi-26

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...