• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Ledli Asma Tavan Modellerinin Kullanımları Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

LED lambalar gelişen son teknoloji desteği ile artık asma, gergi, ve alçıpan tavan modelleri içinde sık şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede şık, modern, hoş ve farklı ortalar ortaya çıkar.

İçerik
 1. Ledli Asma Tavan Modelleri İle Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
 2. LED Gömme Modelleri
 3. LED Şeritler

1Ledli Asma Tavan Modelleri İle Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

resim-5466

resim-5467

resim-5468

resim-5469

Asma tavan modelleri dekorasyonu kapsamında kullanılacak olan ışıklandırma, Led lambalar ve normal tasarım lambalar modern bir yaklaşıma olanak sağlar. Tavan lambaları ev dekorasyonu ve asma tavan dekorasyonu konusunda oldukça önemli olan bir detaydır. Bu detayın önemini bilen tasarımcılar dekorasyonun tamamlanması konusun LED ışık, spot ışık ile alakalı oldukça özgün ve taze çözümler sunmaktadır. Led lambalarının birçok faydası ve özelliği bulunur. Bunlar;

 • Düşük fiyat
 • Ekonomik güç tüketimi, güç tüketimin fayda sağlaması özellikle elektrik faturası geldiğinde anlaşılır.
 • Dayanıklı tasarım, hemen hemen 120.000 saatlik bir ömrü bulunur.
 • Rengini değiştirmek ve ışık parlaklığını ayarlamak adına üretilmiştir.
 • Kolay kurulum olanağı, oldukça basit bir kullanıma sahip olduğu için herkes tarafından uygulanabilir.
 • Emniyetli ve güvenilir yapıya sahiptirler. Yangın çıkarma riski en alt seviyededir.
 • Tavan LED lambalar spot ışık ile birleştirildiğinde ilginç, farklı, esnek ve şık tasarımları ortaya çıkartır. Asma tavan LED kullanımı özellikle spotlar ile günümüzde fazlasıyla kullanılır. Bu kullanım şık, zarif, modern ve lük ortamlara sahip olmaya olanak sağlar.

2LED Gömme Modelleri

LED lambaların bütün seçenekler arasında en iyi seçim spotlardır. Giderek modern bir iç tavan avizelerin geleneksel olan yerini almaktadır.  Asma tavan LED modelleri için firmaların ürettiği birçok model bulunur.

resim-5470

resim-5471

resim-5472

resim-5473

Yukarıda bulunan asma tavan LED ışık modelleri özellikle yüksek sıcaklıklara duyarlı armatürleri içerdiği için büyük bir avantaj sağlar ve hangi ısınmaz. Ayrıca alçıpan ve asma tavan modelleri ledli ışık sayesinde harika bir görüntüye sahip olurlar. Uygulamada istenirse halka görünümüne sahip olan gömülü spot uygulaması da kullanılabilir. Bu sayede oda içinde bulunan ışığın yönünü değiştirmekte oldukça kolay bir hal alır. Bu tarz spot uygulamalar ışığın parlaklığının ayarlanmasına da olanak sağlar. Yani oda içinde ışığının kontrolü elinizde olur. Spot ve LED lambalar asma tavanların hemen hemen hepsinde kullanılır. Yeni döne tasarımların ise hepsinin içinde bulunmaktadır. Bu lambaların fiyatları kalitesine, özelliklerine ve üretici firmaya göre değişmektedir. Bu tamamen sizin neye ihtiyacınız olduğuna göre de değişir. Yani son dönemde çıkan bir model ile iki yıl önce çıkan bir modelin fiyatı kesinlikle aynı değildir.

3LED Şeritler

resim-5474

resim-5475

resim-5476

resim-5477

resim-5478

resim-5479

resim-5480

resim-5481

Ledler ile tasarlanmış olan şerit ışıkların nasıl kullanılacağı tamamen odaya ve eve alanına göre değişmektedir. Bu tarz ürünlerde bulunan en büyük avantaj ürünü istediğiniz renkler dâhilinde kendinizin seçmesidir. Bu ürünler sarı, kırmızı, mavi, yeşil gibi birçok renkten üretilebilmektedir. Ayrıca bu ürünler nem direnci bulunan ışıklardır. Dış etkenlere karşı koruma derecesine iki seçenek vardır. Banyo kullanımı için nem direnci IP 65 şerit kullanmak gerekir. Diğer ürünlerde bu kadar ne direnci bulunmaz. Bunun için nem oranı olmayan bölgelerde kolay şekilde kullanılabilir. Şeritler özellikle banyo, mutfak, çocuk odası, yatak odası bölgelerinde daha sık şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca iş yerleri için şerit olan ledli ışıklar kullanılır. Bu ürünlerin kullanılmasında odanın dekorasyonu, şeritlerin kulanım amacı, neden uygulanması gerektiği, nasıl işlev göreceği gibi sorulara net yanıtlar bulunması gerekir. Şeritler bir arka ışık olarak kullanılan ürünlerdir. Bu uygulamaları kişiler kendi elleri ile kolay şekilde yapabilir. Çünkü şeritlerin arka kısmı yapışkanlı bant ile tasarlanır. Arka ışık olarak nişlerin arka kısımlarında daha çok tercih edilmektedir.

resim-5482

resim-5483

resim-5484

resim-5485

resim-5486

Şeritler asa tavan ve alçıpan tavan modellerinde desenlerin çıkarılması konusunda da oldukça önemli bir fonksiyonu bulunur. Şeritler uygun şekilde tavanın iç kısına yerleştirilir. Bunlar bant, taşıyıcı plaka ya da vida ile sabitlenir. Lambanın yakılmasından sonra desenler ve figürler hemen ortaya çıkar. Bu sayede mekânda istenilen hava kolay şekilde yaratılır.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...