• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

En Güzel ve En Şık Asma Tavan Modelleri Nasıl Uygulanmalıdır?

Asma tavan modelleri konusunda en şık ve en modern tasarımları ev içine uygulamak adına mutlaka detaylı şekilde araştırma yapılması gerekir. Bu sayede hoş mekanlar yaratılır.

İçerik
  1. En Güzel ve Modern Asma Tavan Modelleri
  2. Mutfaklarda Uygulama
  3. Malzeme Seçimleri

1En Güzel ve Modern Asma Tavan Modelleri

Odalara Uygulama

En güzel ve en şık asma tavan modellerini salonlarınıza, yatak odalarınıza ve oturma odalarına kolay şekilde uygulatabilirsiniz. Dekorasyon konusunda gösterişten hoşlanan, spor çizgileri seven ya da klasik detaylara önem veren birisi olabilirsiniz. Asma tavan modelleri bu konuda farklı ve en şık çeşitleri ile destek sağlamaktadır. Hatta odalarda yapılacak olan uygulamalarda kullanılacak olan LED ışıklandırma tasarımı kusursuz bir çizgi yaratacaktır. Işık kullanımında renkli ışıklar kullanarak odaya farlı bir ahenk de katabilirsiniz. Özellikle farklı tasarımları seven kişiler renkli ışıklar ile cıvıl cıvıl ya da daha klasik bir tarz yakalayabilirler.

resim-5489

resim-5490

Küçük bir odaya sahipseniz kesinlikle asma tavan uygulamalarını duvarlar ile bütünleştirerek uygulamanız gerekmektedir. Hatta TV ünitesi arkasına doğrun ekleme yaparak oldukça şık tasarımlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca yemek masası bölümüne de aynı uygulamayı yaparak tasarımın devamını sürdürerek modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

resim-5491

resim-5492

 

 

 

resim-5493

Gelişmiş olan teknoloji desteği ile asma tavan modelleri de artık gelişmiştir. Bu sayede ev sahiplerin hayalleri kırılmadan dekorasyon yapma olanağı da bulunabilmektedir. Sadelikten hoşlanan kişilere için beyaz modeller kullanılırken, iddialı tasarımları sevenler içinde üç boyutlu asma tavan modelleri evlerin içinde kolaylıkla ve rahatlıkla uygulanabilir. Kısa süre içinde monte edilebilecek olan asma tavan uygulaması salonlarınıza ya da diğer odalarınıza en şık ve en güzel modellere sahip olunabilir. Uygulanacak olan sistemlerde ışıklandırma oldukça önemli bir detayı oluşturur. Yani dekorasyonun tamamını ışıklandırma ortaya çıkarır.

LED ışıklı asma tavan modelleri ortamı en şık, lüks ve modern bir hale getirir.

2Mutfaklarda Uygulama

Mutfak tasarımlarında kullanılacak olan asma tavan ve gergi tavan uygulamaları konusunda detaylara önem vermek gerekir. Bu detaylara önem verildiği sürece yemek alanlarında dekoratif ve şık olması sağlanır. Mutfaklarda özellikle mekânın ferah olması önemlidir. Şık ve kaliteli tasarımlar ortamın makyajlanmasını sağlayarak hoş alanlar yaratır.

resim-5494

Klasik modellere sahip olan asma tavan dekorasyonuna en güzel örnektir.

resim-5495

Mutfaklar için yapılacak olan uygulamalarda duvar boyaları, ışıklandırma, mobilya ve aksesuarlar çok önemlidir. Uyum içinde olması bu alanda en güzel yemekleri yapmanıza da olanak sağlar. Bu alanlarda yapılacak olan tavanlardaki uygulama orta kısma yapılmalıdır. Yapılacak olan işlem için spot ya da avize kullanımı yapılabilir. Avize kullanılacaksa kesinlikle ta olarak orta kısımda yapılmalıdır.

resim-5496

Stüdyo dairlerde ise tavanlarda yapılacak olan uygulamalarda mutfak ile salonun uyum içinde olması uygun olacaktır. Bu alanlar küçük mekânlar olduğu için kesinlikle beyaz tercih edilmesi gerekir. Bu sayede odanın ve mutfağın içinde baskı oluşmaz. Ayrıca işlemlerin kesinlikle mobilya ve zemin ile de uyum içinde olması çok önemlidir. Bu sayede oldukça şık olan alanların yaratılır.

resim-5497

resim-5498

3Malzeme Seçimleri

resim-5499

resim-5500

resim-5501

Bu tarz dekorasyonlarda malzemelerin kaliteli olması ve seçilecek olan uygulamanın kaliteli iş yapan bir firmaya yaptırılması en doğru karar olacaktır. Kaliteli malzeme kullanılması uzun seneler boyunca kullanım sağlayacaktır. Ayrıca malzemelerin kaliteli olması ve boyanma özelliğine sahip olması temizlik konusunda da birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantaj özellikle mutfak gibi kirlenme özelliği yüksek olan alanlarda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajın kullanımını sağlamak adına mutlaka kaliteli malzeme seçimi yapılması gerekir. Yapılan işlemlerde seçilecek olan firmanın da araştırılması gerekir. Bu araştırmanın detaylı şekilde yapılması uygun olur. Malzeme seçimin yapılmasından sonra desen ve renk konusunda insanların tüm istedikleri yapılabilir. Bu sayede işlemlerden sonra kendi içinize sinen bir dekorasyona sahip olma imkânı sağlanır. Ayrıca kendi istediğiniz ve kendi zevkinize göre seçilmiş olan modeller evlerinizde rahat, huzurlu, mutlu ve dekoratif alanlar sağlamış olur.

resim-5502

resim-5503

resim-5504

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...