• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Cam Tezgah Modellerinin Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Cam mutfak tezgahı modelleri arasından hangi çeşidinin seçileceğine dikkat etmek gerekir. Sizin isteklerinize cevap verecek olan modellere dikkat edilmelidir.

İçerik
  1. Tezgâh Arasında Kullanılabilecek Cam Modelleri
  2. Cam Tezgâhlarda Seçim ve İlginç Dekorasyon Örnekleri
  3. Cam Tezgâhların Çeşitleri ve Tasarımları
  4. Temperli Cam Seçmenin İpuçları

1Tezgâh Arasında Kullanılabilecek Cam Modelleri

Mutfak dolapları ile tezgâhları arasında kullanılacak olan cam tezgâhlar kullanım açısından oldukça ideal olan bir seçim olacaktır. Seramik, fayans, taş ve granite göre estetik açıdan şık, zarif ve uyumlu alanlar yaratılmasına olanak sağlar. Cam mutfak tezgâhı modelleri kapsamında piyasada birçok modeli bulmanız mümkündür. Özellikle Art dekorasyon, minimalist dekorasyon, İskandinav tarzı dekorasyonda kullanılan cam tezgâh modelleri parlaklıkları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Tezgâh üstü olarak kullanılacak olan modellerin montaj edilmesi oldukça hızlıdır. Yaklaşık olarak 2 saat içinde kolay ve basit şekilde montajı sağlanır. Mutfaklarda oluşan yağ ve kirler mutfak cam tezgâh modellerinin eklem yerlerinde birikebilir ama bu kirleri temizlemek kolaydır. Cam mutfak tezgâhı kullanımı geniş alanların yaratılmasını sağlamaktadır. Cam mutfak tezgâhı modelleri ileri teknoloji ile tasarlandığından dolayı birçok deseni ve sade modelleri bulunur. Hatta isteğe bağlı olarak kendi beğendiğiniz resimleri cam mutfak tezgâhı modellerinde kullanabilirsiniz. Tasarımcılar bu konuda yardımcı olmaktadır. Mutfak cam tezgâh fiyatları seçilecek olan modele göre ve markaya değişkenlik göstermektedir.

cam-mutfak-tezgahi-2

cam-mutfak-tezgahi-3

cam-mutfak-tezgahi-4

cam-mutfak-tezgahi-5

cam-mutfak-tezgahi-6

cam-mutfak-tezgahi-7

cam-mutfak-tezgahi-8

cam-mutfak-tezgahi-9

cam-mutfak-tezgahi-10

cam-mutfak-tezgahi-11

cam-mutfak-tezgahi-12

cam-mutfak-tezgahi-13

cam-mutfak-tezgahi-14

cam-mutfak-tezgahi-15

cam-mutfak-tezgahi-16

cam-mutfak-tezgahi-15

2Cam Tezgâhlarda Seçim ve İlginç Dekorasyon Örnekleri

Mutfak tezgâh üstü cam modelleri konusunda temperli olan modellerin seçilmesi en ideal olan seçim olacaktır. Temperli olan camlar darbelere dayanıklı ve sıcaklıklara karşı da dayanıklıdır.

cam-mutfak-tezgahi-18

cam-mutfak-tezgahi-19

cam-mutfak-tezgahi-20

cam-mutfak-tezgahi-21

cam-mutfak-tezgahi-22

cam-mutfak-tezgahi-23

cam-mutfak-tezgahi-24

cam-mutfak-tezgahi-25

cam-mutfak-tezgahi-26

cam-mutfak-tezgahi-27

Cam mutfak tezgâhı modelleri çizilmelere, lekelere, neme ve aşınmalara karşı dayanıklı şekilde tasarlanmaktadır. Mutfaklarınızda bulunan modelleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı resimleri ve baskıları ile uyum içinde dekore edilebilecek olan cam mutfak tezgâh modellerini seçerken mutfağın dekorasyonu, tezgâh taşının rengi ve mutfak dolaplarının rengi dikkate alınmalıdır.

cam-mutfak-tezgahi-28

Mutfak cam tezgâh modellerinin tek eski yönü taş, granit, fayans ve seramik modellerine göre daha pahalı olmasıdır. Cam mutfak tezgâhı fiyatları konusunda kalite ve marka da etkilidir. Ünlü markaların ve en çok tercih edilen markaların cam mutfak tezgâhı modelleri daha pahalıdır. Cam mutfak tezgâhı modelleri çeşitleri içinden seçim yapmadan önce birkaç markanın modellerini ve fiyat listesini incelemeniz gerekir. Bu size fiyat açısından katkı sağlayan olan bir detaydır.

3Cam Tezgâhların Çeşitleri ve Tasarımları

Emaye; emaye cam mutfak tezgâhı modelleri boyalı olan modellerdir. Isıya dayanıklı olan cam mutfak tezgâhı çeşitlerinin temizlenmesi kolay ve pratiktir. Evde yapılacak olan doğal temizlenme çözümlerini de kullanabilirsiniz.

cam-mutfak-tezgahi-29

cam-mutfak-tezgahi-30

Buzlu cam; diğer cam mutfak tezgâhı modellerine göre ağartılmıştır. Temperli camdan imal edilir. Cam mutfak tezgâhı kapsamında temperli şekilde tasarlanmasından kaynaklı olarak darbelere ve sıcaklıklara karşı dayanıklı modellerdir.

Baskılı cam; dekoratif olan cam modelleri ile karşımıza çıkar. Bu dekoratif olan ürünlerin maliyetleri diğer modellerine göre daha pahalıdır.

cam-mutfak-tezgahi-31

cam-mutfak-tezgahi-32

cam-mutfak-tezgahi-33

cam-mutfak-tezgahi-34

cam-mutfak-tezgahi-35

cam-mutfak-tezgahi-36

cam-mutfak-tezgahi-37

Optivayt cam; bu cam modelleri ağartılmış olan şeffaf modelleri içeriri. Temperli cam olarak tasarlanır ve iç mekânın aydınlık, geniş ve ferah görünmesine olanak sağlar. Cam tezgâh modelleri konusunda LED aydınlama kullanıldığı zaman daha şık alanların yaratılacaktır. Cam mutfak tezgâhı kapsamında temperli şekilde tasarlanmasından kaynaklı olarak darbelere ve sıcaklıklara karşı dayanıklı modellerdir ve temizliği kolaydır.

cam-mutfak-tezgahi-38

cam-mutfak-tezgahi-39

cam-mutfak-tezgahi-40

cam-mutfak-tezgahi-41

cam-mutfak-tezgahi-42

cam-mutfak-tezgahi-43

cam-mutfak-tezgahi-44

cam-mutfak-tezgahi-45

cam-mutfak-tezgahi-46

cam-mutfak-tezgahi-47

cam-mutfak-tezgahi-48

4Temperli Cam Seçmenin İpuçları

  • Cam mutfak tezgâhı modellerinin esneme mukavemetinin olması gerekmektedir. 6 mm ve daha fazla kalınlığı olan modeller tercih sebebi olmalıdır.
  • Temperli cam modelleri seçiminde elektrik prizlerinin takılacağı bölgeler önceden tasarlanmalıdır.
  • Temperli camların seçimlerinde seçilecek olan resmin görünümüne dikkat edilmesi gerekir.

cam-mutfak-tezgahi-49

cam-mutfak-tezgahi-50

cam-mutfak-tezgahi-51

cam-mutfak-tezgahi-52

cam-mutfak-tezgahi-53

cam-mutfak-tezgahi-54

cam-mutfak-tezgahi-55

cam-mutfak-tezgahi-56

cam-mutfak-tezgahi-57

cam-mutfak-tezgahi-58

cam-mutfak-tezgahi-59

cam-mutfak-tezgahi-60

cam-mutfak-tezgahi-61

cam-mutfak-tezgahi-62

cam-mutfak-tezgahi-63

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...