• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

PVC Asma Tavan Modelleri ve Dekorasyon Kullanımı

PVC asma tavan modelleri tavan bölgesinden bulunançatlakların, lekelerin ve diğer sorunların da üzerinin kapatılmasına olanak sağlar. Temizliği oldukça kolaydır.

İçerik
  1. PVC Asma Tavan Modelleri ve En Şık Örnekleri
  2. PVC Tavan Türleri ve Kurulumu

1PVC Asma Tavan Modelleri ve En Şık Örnekleri

Pvc Asma Tavan Avantajları ve Eksileri

Pvc asma tavan ya da plastik asma tavan modelleri kurulumu asgari düzeyde maliyeti olan bir malzemedir. Estetik tavan kaplaması olanağı sayesinde birçok alanda sık şekilde tercih edilir. Plastik ağır tavan kaplama modellerine nazaran hafif yapıları sayesinde oluşabilecek olan her türlü tehlikenin önüne geçerler. Pvc asma tavan modelleri fiyatları oldukça ucudur ve kitlesel şekilde üretilir. PVC`nin kullanımı kolay, başka bir deyişle, ihtiyaçlarınıza ve tasarım hedeflerine göre mükemmel olan tavan plakaları ile karşımıza çıkar. Çoğu kentsel alanda, ticarethanede PVC tavan ve diğer malzemeler ile monte edilerek kullanılır. Asma tavan için kullanılacak olan bu malzemeler dayanıklı ve sağlamdır. En çekici tavan seçenekleri olarak belli kitleler tarafından tercih edilmese de çok uzun bir süre dayanacak ve çok az bakıma ihtiyaç duyulacak olan ürünlerdir.  

resim-5832

resim-5833

resim-5834

Asma tavan için kullanılacak olan bu ürünler plastik malzemeden yapıldığı için birçok kişinin aklında zararlı olup olmadığı ile alakalı soru işareti bırakır. PVC, özellikle de ağır pratikleştirilmiş PVC`lerin uzun dönemli kullanım için oldukça güvenli olduğu tespit edilmiştir. Buna rağmen birçok kişi için endişe kaynağıdır.  PVC özellikle müteahhitlerin kullandığı en yaygın malzemelerden bir tanesidir. Tavan konusundaki tasarımının işçiliğini kendiniz kolay şekilde yapabilirsiniz. Tavanlarınızı tekrardan düzenlemek isterseniz ya da odanızın dekorasyonunu değiştiriyorsanız farklı modelleri içinden seçim yapabilirsiniz. Bu ürünlerin en güzel tarafı ucuz maliyetler ile şık ortamların yaratılmasına olanak sağmasıdır. Bu sayede dekoratif, farklı, düzenli alanlara sahip olursunuz. Ayrıca montajının kolay olması da size getireceği en güzel avantajdır. Odalarda kullanımı için seçilecek olan modellerde odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne dikkat edilmesi gerekir. Desenli modellerin kullanımı yapılacaksa büyük alanlarda tercih edilmesi gerekir. Düz ve sade modellerde kesinlikle dar ve küçük alanlarda kullanılmalıdır.

resim-5835

resim-5836

resim-5837

resim-5838

PVC tavan modelleri sıklıkla tuvalet, banyo ve mutfaklarda tercih edilir. Bu ürünlerin temizlikleri de oldukça kolaydır.

2PVC Tavan Türleri ve Kurulumu

PVC tavan ürünleri panellerini birbirinden ayıran birçok özellik bulunur. Ayrıca mat ve parlak olarak üretilmektedir. Hem mat hem de parlak olan ürün türlerinde dikiş özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kurulumu kolay şekilde yapılır. Plastik yüzeye sahip olduğu için tavana göre kesilebilir. Parlak olan modeller yansıtıcı özelliklere sahiptir ve kullanıldığı alanın daha şık bir mekâna dönüşmesine olanak sağlar.

resim-5839

resim-5840

resim-5841

resim-5842

resim-5843

resim-5844

resim-5845

Üretilen bu ürünlerin karolarının ve plastik yüzeylerinin renkli şemaları oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Renkli yüzeylerin yerleştirilmesi farklı kombinasyonlar ile kullanılabilir. Bu tabakalar ile kendi oda dekorasyonunuza uygun şekilde tasarım meydana getirme olanağınız bulunmaktadır. Rengârenk bir tavan tasarımı ya da oldukça sade bir tavan tasarımı meydana getirmek kolaydır. Ayrıca tasarımların monte edilmesi derz kullanımı da gerekmez.

resim-5846

resim-5847

resim-5848

resim-5849

PVC asma tavan modelleri üreticileri genelde aşağıda bulunan panel boyutlarını üretmektedir.

  • Uzunluk; 270, 300, 400, 600 ve 1.200 cm
  • Genişlik; 10, 20, 25, 37, 50 ve 92 cm
  • Kalınlık; 5, 6, 8 ve 10 mm

Bu ürünlerin modelleri, uzunlukları, genişlikler ve kalınlıkları tamamen kullanım yapılacak alana göre tercih edilmelidir. Model, desen ve renk seçimi de genel dekorasyona uygun şekilde tercih edilir. Dekorasyona uygun olmayan modellerin kullanılması ortama hoş bir görüntü katmaz. Ayrıca bu ürünler tavanda bulunan çatlakların, lekelerin ve diğer sorunların da üzerinin kapatılmasına olanak sağlar. Temizliği oldukça kolay olan ürünlerin bakımı da kolaydır. Suya, ısıya ve neme dayanıklı olanlarının tercih edilmesi uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Bu sayede şık, huzurlu, sakin, şaşalı ya da daha farklı bir tasarım yapabilirsiniz.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...