• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfaklar İçin Yazı Tahtası Nasıl Seçilir ve Çeşitleri

Mutfak yazı tahtası modelleri mutfağın dekorasyonuna ve alanının büyüklüğüne göre tasarlanmalıdır. Bu tasarım tamamen kişilerin zevkleri ile şekillenir.

İçerik
  1. Mutfak Yazı Tahtaları
  2. Dolap Kapağına Yazı Tahtası
  3. Kara Tahta Duvar Yazı Tahtası
  4. Mutfak Adasının Etrafında Kullanılan Yazı Tahtası
  5. Mutfak Dolaplarında Yazı Tahtası
  6. Ara Blog Yazı Tahtası
  7. Çerçeveli Olan Yazı Tahtası

1Mutfak Yazı Tahtaları

Mutfak yazı tahtaları modern teknoloji sayesinde mutfaklarımızda yer almaya başlamıştır. Okul yıllarından günümüze kadar gelen mutfak yazı tahtası modelleri kara bir yüzeye sahip olmasının yanı sıra tebeşir ile kullanılabilmektedir. Son dönemlerde mutfak tasarımcılarının koleksiyonlarında yer verdiği mutfak yazı tahta modelleri modern tasarımların vazgeçilmez olan aksesuarları içinde yer alır. Mutfak yazı tahtası yemek tariflerini unutmamak, yazıp okumak, aile bireylerine hoş mesajlar bırakmak, alışveriş listesi hazırlamak, haftalık menü hazırlamak, ilginç fikirleri kayıt etmek ve önemli notları unutmamak adına kullanılan bir mutfak panosu olarak kullanılır. Mutfaklarda genel olarak hatırlatıcı olarak yazılan notlar oldukça fazla kullanılır. Mantar panolar, kâğıt tutucuları, mağnetli olan sayfalar ve post-itler oldukça kalabalık alanların oluşmasına ve dağınık not alma sisteminin var olmasına sebep olur. Bundan dolayı mutfak yazı tahtası kullanımları tüm notların unutulmadan bir arada tutulmasına ve farklı tasarımların oluşmasına olanak sağlar.  Mutfak yazı tahtası modelleri oldukça şık, zarif, konforlu, rahat, ahenkli, spor ve ilginç tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayan aksesuarlardır.

mutfak-yazi-tahtasi-2

mutfak-yazi-tahtasi-3

mutfak-yazi-tahtasi-4

mutfak-yazi-tahtasi-5

2Dolap Kapağına Yazı Tahtası

Okul yıllarında kullanılan yazı tahtaları tarzındaki tahtalar dolap kapaklarında tasarlanarak ilginç ve harika alanların yaratılmasına olanak sağlar. Farklı tasarımları ile kaynaşan kişiler zaman içinde mutfaklarda yazı tahtası modellerini rahatça kullanabilir hale geliyorlar. Üstelik bu tarza sahip olan mutfak yazı tahtası modelleri istenilen boyutlarda kesilip dekore ilave edilebilmektedir. Özellikle büyük boy olan modeller bu konuda tercih olmalıdır.

mutfak-yazi-tahtasi-6

mutfak-yazi-tahtasi-7

3Kara Tahta Duvar Yazı Tahtası

Mutfakta yazı tahtası modelleri kapsamında bu model yazı tahtaları duvarın her tarafına kaplanmaktadır. Oldukça cesur bir tasarım olan bu model güzel olmasının yanı sıra kullanışları ile de dikkat çeker. Bilmeyenler ve mutfak yazı tahtası modellerini kullanmayan kişiler bu bölgeyi siyah bir duvar gibi görse de bilen kişiler bu dekorasyonun farkını hemen anlayabilir.  Listelerinizi, acil notlarınızı, yemek tariflerinizi, eşinize ve çocuklarınıza notlarınızı buraya yazabilirsiniz.

mutfak-yazi-tahtasi-8

mutfak-yazi-tahtasi-9

mutfak-yazi-tahtasi-10

mutfak-yazi-tahtasi-11

mutfak-yazi-tahtasi-12

mutfak-yazi-tahtasi-13

4Mutfak Adasının Etrafında Kullanılan Yazı Tahtası

İlk bakışta tuhaf gelse bile zeki şekilde tasarlanmış olan mutfak yazı tahtası modelleri içinde yer alır. Mutfak dolaplarının ve panellerin kenarlarında yer alan tahta modelleri göz hizasının oldukça altında olmasına rağmen dikkat çekici modeller içerir. Ayrıca bu tarz dekorasyona sahip olan mutfak yazı tahtası modellerine duvar tasarımları da eklenerek farklı alanlarda yaratılabilir.

 

mutfak-yazi-tahtasi-15

5Mutfak Dolaplarında Yazı Tahtası

Mutfak dolapları kapakları üstüne yazı yazmak adına bir malzeme üstüne sürülen kara tahta boyası tebeşir ile yazma alanı yaratılır. Bu şekilde tasarlanan mutfak yazı tahtası modellerini mutfağınıza kolay şekilde entegre edebilirsiniz. Dolap kapakları bu tarz fikirler için oldukça uygundur. Göz hizasında ve göz hizası üstünde bulunan tahta modelleri kolay şekilde fark edilir.

 

mutfak-yazi-tahtasi-17

mutfak-yazi-tahtasi-7

mutfak-yazi-tahtasi-19

mutfak-yazi-tahtasi-20

mutfak-yazi-tahtasi-21

mutfak-yazi-tahtasi-22

mutfak-yazi-tahtasi-23

mutfak-yazi-tahtasi-24

mutfak-yazi-tahtasi-25

6Ara Blog Yazı Tahtası

Mutfak dekorasyonunuz zaten koyu renkli bir tasarıma sahipse daha çok siyaha büründürmek ve kararmak istenmez. Bu tarz durumlarda tezgâh ile dolaplar arasına mutfak yazı tahtası kullanımı yapabilirsiniz. Tezgâh ve mutfak dolapları arasına kara tahta boyası kullanarak bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz bir uygulama isterseniz ve boyama işlemini gerçekleştirmek size zor geliyorsa mutfak yazı tahtası modelini yapıştırma kâğıt modelleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

mutfak-yazi-tahtasi-26

mutfak-yazi-tahtasi-27

mutfak-yazi-tahtasi-28

7Çerçeveli Olan Yazı Tahtası

Çerçeveli olan yazı tahtası modelleri okul yıllarında kullanmış olduğumuz yazı tahtası modellerine çok benzemektedir. Bu modeller oldukça şık ve minimal olan alanlar yaratmaya olanak sağlamaktadır. Dar ve küçük mutfaklara sahip olan kişiler için idealdir. Küçük alanlarda yerden tasarruf etmek isteyen kişiler için ideal olan seçimler içinde yer alır. Kullanış açısından boyutları küçük olması size eksi yönler oluştursa bile dar olan mutfaklarda sık şekilde tercih edilen aksesuarlar içinde yer alır.

mutfak-yazi-tahtasi-29

mutfak-yazi-tahtasi-30

mutfak-yazi-tahtasi-31

mutfak-yazi-tahtasi-32

Mutfak yazı tahtaları modellerinin farklı ve ilginç tasarımları aşağıda bulunmaktadır. Bunlar sizlere mutfak boyutlarınıza göre tasarım konusunda yardımcı olacaktır.

mutfak-yazi-tahtasi-33

mutfak-yazi-tahtasi-34

mutfak-yazi-tahtasi-35

mutfak-yazi-tahtasi-36

mutfak-yazi-tahtasi-37

mutfak-yazi-tahtasi-38

mutfak-yazi-tahtasi-39

mutfak-yazi-tahtasi-40

mutfak-yazi-tahtasi-41

mutfak-yazi-tahtasi-42

mutfak-yazi-tahtasi-43

mutfak-yazi-tahtasi-44

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...