• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Dekorasyonunda Duvar Saati Seçimi

Mutfak duvar saat modelleri seçiminde hangi tarzda saat istediğinizi ve mutfağın temel tasarımını baz almanız gerekir.

Dekoratif Mutfak Saat Modelleri

mutfak-saatleri-2

mutfak-saatleri-3

mutfak-saatleri-4

mutfak-saatleri-5

Mutfak saatleri işinize geç kalmamanızı, çocuklarınızı okuldan almanızı, yemek hazırlama ile alakalı süreleri ve diğer faaliyetlerin süreleri konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca dekoratif olan mutfak saati modelleri dekorasyonunuzu tamamlama konusunda yardımcı olan aksesuarlar içinde yer alır. Değişik ve farklı olan duvar saat modelleri, ferforce saat modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlamak ise tamamen sizin elinizdedir. Seçilecek olan mutfak duvar saat modelleri ile alakalı dekorasyon ve kullanılan diğer aksesuarlar göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanik, pilli ya da kuvars hareketlere sahip olan duvar saati modellerinin tercihi tamamen kişilerin isteklerine bağlıdır. Pratik kullanım açısından kuvars hareketlere sahip olan modellerin seçimi her daim kolaylık sağlayacaktır. Mutfağınızda bulunan dolaplar ile uyum içinde olması gereken duvar saat modellerinde de artık tasarımcılar retto, country, rüstik, eskitme ve modern tasarımlar yapmaktadır. Bu tasarımlar içinden en uygun olan model mutfağın büyüklüğü ve küçüklüğü de dikkate alınarak kullanılmalıdır.

mutfak-saatleri-6

mutfak-saatleri-7

mutfak-saatleri-8

Klasik mutfaklara sahip olan kişilerin dekoratif mutfak saatleri konusunda metal ya da ahşap olan öğeler içinden seçim yapması gerekir. Ayrıca masif ve antika saat seçimleri de bu tarz mutfaklar için uygun olacaktır. Klasik mutfaklarda bazı kişiler halen guguklu eski dönem saatlerini bile kullanmaktadır. Klasik mutfaklarda kullanılacak olan dekoratif mutfak saatleri konusunda farklı tasarımların arayışı içindeyseniz zincirli ya da sarkaçlı olan modellerden tercih edebilirsiniz.

mutfak-saatleri-9

Endüstriyel görünümde olan saatler bakır ve krom kaplamalar ile şık, farklı ve ilginç olan tasarımlar ile karşımıza çıkar.

mutfak-saatleri-10

Büyük olan mutfak saatleri geniş alanlarda, mutfak ve salon birlikteliklerinde iç mekânı vurgulamak adına kullanılmalıdır.

mutfak-saatleri-11

Büyük olan mutfak saatleri geniş alanlarda, mutfak ve salon birlikteliklerinde saatin kendini ihtişamlı şekilde belirtmesi gerekir. İç mekânın her köşesinden saatin fark edilmesi şarttır.

Teknoloji destekli, avangart ve country tarzında modelleri gerçek üstü tasarımları ile karşımıza çıkar. Geometrik şekiller, farklı şekiller, garip kare, çarpık bir oval olarak tasarlanabilirler. Ahşap ya da cam olarak tasarlanmış olan duvar saat modelleri mutfak ile uyumlu bir nüans yakalamalıdır.

mutfak-saatleri-12

mutfak-saatleri-13

mutfak-saatleri-14

Mutfak duvar saat modelleri çeşitleri içinde şekil, boyut ve renk açısından oda saati tarzında modellerde bulmak mümkündür. Bu tarz modellerin büyük mutfaklarda ve Amerikan mutfak salonlarda kullanılması gerekir. Özellikle bu saatlerde dikkat çeken nokta Roma rakamları ve ayaklarıdır.

mutfak-saatleri-15

Mutfaklarda yeme ve içme yapıldığı bu konu baz alınarak tasarlanmış olan saat modelleri de bulunur. Hatta bu konu tasarlanmış olan modeller oldukça geniş bir yelpazede, farklı çizimler ve formlar ile karşımıza çıkmaktadır. Neşeli görüntüleri olan bu duvar saati modellerine kızartma tavası ya da kızartma tavası içinde bulunan yumurtada bir örnek olabilir.

mutfak-saatleri-16

mutfak-saatleri-17

Örgü kadınlar için evlerinde vazgeçilmez bir öğedir. Tasarımcılar ve bazı kadınlar örgüden saatler tasarlamış ve şık sunumlar ile alıcıya sunmuşlardır. Evde kendinizin de yapabileceği örgü saat modellerini ile dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünün sınırı yoktur.

mutfak-saatleri-18

mutfak-saatleri-19

Mozaik bir taban yardımı ya da puzzlelar ile tasarlanmış olan duvar saatleri modelleri spor olan mutfaklarınızı destekleyecek olan en güzel aksesuarlardır.

mutfak-saatleri-20

mutfak-saatleri-21

mutfak-saatleri-22

Sade ve aksesuar fazla olmayan mutfaklarda yine sade olan mutfak duvar saat modelleri tercih edilmelidir.  Sadece akrep ve yelkovanın yer aldığı modeller bu tarz mutfaklar için ideal bir seçim olur.

mutfak-saatleri-23

mutfak-saatleri-24

mutfak-saatleri-25

mutfak-saatleri-26

mutfak-saatleri-27

mutfak-saatleri-28

mutfak-saatleri-29

mutfak-saatleri-30

mutfak-saatleri-31

mutfak-saatleri-32

mutfak-saatleri-33

mutfak-saatleri-34

mutfak-saatleri-35

mutfak-saatleri-36

mutfak-saatleri-37

mutfak-saatleri-38

mutfak-saatleri-39

mutfak-saatleri-40

mutfak-saatleri-41

mutfak-saatleri-42

mutfak-saatleri-43

mutfak-saatleri-44

mutfak-saatleri-45

mutfak-saatleri-46

mutfak-saatleri-47

mutfak-saatleri-48

mutfak-saatleri-49

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...