• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Üç Boyutlu Mutfak Dolapları, Modelleri ve 3D Tezgahlar

Dekorasyon ve mobilya hazır tasarımları oyun hamuru gibi. Her yıl farklı bir şekle giren mutfak dolapları da adeta buna ayak uydurduğunu kanıtlar nitelikte. Son

İçerik
  1. Üç boyutlu dekorasyonları
  2. 3 Boyutlu Mutfak Modelleri
  3. 3 Boyutlu Mutfak Tezgâhı
  4. Üç Boyutlu Mutfak Dolap Kapakları

1Üç boyutlu dekorasyonları

Son zamanların en çok tercih edilen mutfak dekorasyon fikirleri arasında üç boyutlu mutfak dolapları en birinci sırayı alıyor. Bu modellerin içinde ise en çok tercih edilenler genellikle kırmızı renkli olan modeller. Her an değişikliğe uğrayabilen ve işlenebilen bu tasarımlar gelincik, gül gibi baharı ve ferahlığı yansıtan modellerin yanı sıra dökülen bir bardak vişne suyu, yeşil bir içecek veya dondurma modelleri de olabiliyor.

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-2

Son derece iştah açıcı bu fikirler evlerde yeni bir akım başlatırken kadınların da uzun yıllar baş tacı olacağa benziyor. Üç boyutlu mutfak dolabı tasarımları arasında mor menekşeler ve metropolitan modeller de mevcut. Örneğin mutfağında bir FSM köprüsünü görmek isteyenler için muhteşem 3 boyutlu mutfak dolabı dekorasyonları mevcut.

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-3

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-4

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-5

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-6

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-7

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-8

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-9

23 Boyutlu Mutfak Modelleri

3 boyutlu mutfak modeli dekorasyonları fayans ve dolapların birbirini tamamlar nitelikte olması demektir. Örneğin bir kırmızı gül desenli mutfak dolapları için fayans üzerinde üç boyutlu bir vazo görüntüsü gibi. En çok tercih edilen üç boyutlu mutfak modelleri arsında şelale görüntülü tezgâh altına denizin serin sularında yürüme hissi veren mavi su görüntülü fayanslar. Üç boyutlu mutfaklarda ışıklandırma da çok önemli. Özellikle mutfak dolapları altına konan spot lambalar, tezgâhın daha iyi görünmesini sağlarken yanıltıcı görüntüye de destek olmuş oluyor. Dolabı, tezgâhı ve fayansları ile bir bütün olarak tasarlanan bu tarz mutfaklarda daha çok şelale görüntüsü veya kır görüntüsü tercih ediliyor. Gitgide betonlaşan dünyada kadınlar pozitif enerji sağlayacak dekor ve modelleri tercih ediyorlar. Mutfağında natürellikten hoşlanan bayanlar için sade bir renk üzerine dev dekore modeller mevcut.

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-10

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-11

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-12

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-13

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-14

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-15

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-16

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-17

33 Boyutlu Mutfak Tezgâhı

3 boyutlu mutfak tezgâhı modellerinde daha çok manzara fruit ve floral desenler hayat buluyor. Bunun sebebi ferah ve şık bir ortam sağlarken mutfakta genişlik hissiyatı yaratabilmektir. Su modelleri okyanus dibi, rengârenk balık desenleri, köpek balığı veya balina desenleri, lalezar, kelebek, şelale, ebru desenleri, orkide, palmiye desenleri üç boyutlu mutfak tezgâhı modelleri içinde en çok kullanılanların başında geliyor. Bu tür modelleri tamamlaması açısından fayans tercihi de çok önemli. Özellikle palmiye, okyanus desenlerinde bütünlük çok önemli. Dekorda bütünlük sağlamayan fayans ve tezgâh ayrı ayrı ne kadar güzel olsa da bütün olarak çok bir şey ifade etmiyor. Mutfak 3 boyutlu olunca mutfak panelinin düz olması görüntüde netliği yakalamanızı engelleyecektir.

4Üç Boyutlu Mutfak Dolap Kapakları

Üç boyutlu mutfak dolap kapaklarında bütünlüğü sağlamak için genellikle üst kapaklar desenli alt kapaklar ise sade olarak tasarlanmıştır.  Üst kapaklarda daha çok balina, gelincik, gün batımı, nilüfer çiçeği, dijital desenler yer almakta. Alt kapaklar ise ona uygun olarak sade bir renkte tasarlanmakta. 3 boyutlu kapakların kullanımı da temizliği de oldukça kolay. Diğer basit mutfak kullanım şartlarından çok fazla bir farkı yok. Sadece desenlerinin korumak için temizleme yöntemleri biraz daha farklı. 3 boyutlu kapaklarda bazen üst kısımlar komple natürel ama alt kısımlar üç boyutlu tasarımlı olabiliyor. 3D mutfak cam panelleri de mutfak dolap kapaklarına uygun olarak kombinleniyor.

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-18

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-19

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-20

uc-boyutlu-mutfak-dolaplari-21

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...