• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Katlanır Mutfak Masası Modelleri ve Uygun Mutfak Sandalyeleri

Katlanır mutfak masası kadınların en çok işine yarayan eşyalardan bir tanesidir. Hem mutfakta fazla yer kaplamaz, hem de küçük evlerde nereye koyacağım derdi yo

İçerik
  1. Katlanır masa çeşitleri
  2. En Kullanışlı Altmış Model ve Dekorasyon Örneği
  3. Katlanır Mutfak Sandalyesi

1Katlanır masa çeşitleri

1900’ lü yıllarda ilk çıkan katlanır mutfak masası bu gün hala modasını korumakta ve birçok evde yeri bulunmaktadır. Katlanır mutfak masaları iki taraflı ve tek taraflı olarak katlanabilmektedir. İki tarafında yarım ay şeklinde kesilmiş parçaların arasına alt kısımlardan menteşe yerleştirilmiştir. Bu sebeple kullanımları oldukça rahattır. Duvara dayayarak tek taraflı açılmış halde kullanmak da mümkündür. Bu tür masaların katlanabilen sandalyeleri de vardır. Bu sandalyeler katlandıktan sonra masanın altına yerleştirilebilme özelliğine sahiptir. Altı adet katlanır mutfak sandalyesi katlanabilen küçük bir masanın altına yerleştirilebilmektedir.

katlanir-mutfak-masasi-2

katlanir-mutfak-masasi-3

katlanir-mutfak-masasi-4

2En Kullanışlı Altmış Model ve Dekorasyon Örneği

En kullanışlı katlanır mutfak masası ve sandalyesi küçük mutfakları rahat kullanmayı sağlayan modellerdir. Bu modeller genellikle duvara gömmeli olarak kullanılırlar. Mutfak dolaplarının bir kısmına monte edilebilen bu tür katlanır masalar açıldıkları zaman en az altı kişilik bir masa oluyorlar. Sandalyeleri ise ya dolaba gizlemeli ya da katlanıp küçük bölmelere yerleştirilebilen modellerdir. Özellikle üç boyutlu mutfaklarda bu tür masalar tercih ediliyor. Mutfak masası katlanır olduğu zaman her türlü dekorasyon örneğinde yerini bulabilmektedir. Örneğin katlanır bir mutfak masasının arka yüzü büyük bir tablo özelliğinde mutfakta farklı bir dekor oluşturabilir. Bu şekilde mutfakta bir masa olduğu anlaşılmıyor bile. Ayrıca bu masaların alt kısımları duvarda raf görevi bile görebiliyor.

katlanir-mutfak-masasi-5

Özel dekore edilmiş katlanır masalar sadece mutfaklarda değil, evin başka alanlarında da rahatlıkla kullanılabilirler. Özellikle koridor biçiminde uzun salonlarda kullanımı zor yemek masaları yerine bu tür masaların tercih edilmesi hayat kurtarıcı niteliktedir. Sehpa konumundaki katlanır masalar genellikle salonlarda tercih ediliyor. Dekor amaçlı da kullanılabilen bu masalar açıldığında altı kişilik oluyor. 12 kişilik katlanır masalar kullanımı rahat olması bakımından daha çok salonlarda tercih edilirken, küçük yuvarlak ve dört kişilik katlanır masalar katlanır sandalyeleri ile birlikte mutfak balkonlarında ya da mutfaklarda yerini alıyor. Ankastre mutfak tasarımlarında daha çok katlanır masalar ortada yer alıyor. Tezgah görevi de gören bu masaların çok fazla fonksiyonu var. Bazı katlanır mutfak masalarının iç taraflarında çatal, bıçak çekmeceleri mevcut. Katlanır mutfak masalarının bazıları yer sorunu bakımından TV ünitesinin arka kısmında yer alıyor. TV ünitesinin bir parçası görünümünde olan bu tip masaların gizli oluşu evde geniş bir ortam sağlıyor.

katlanir-mutfak-masasi-6

katlanir-mutfak-masasi-7

katlanir-mutfak-masasi-8

katlanir-mutfak-masasi-9

katlanir-mutfak-masasi-10

katlanir-mutfak-masasi-11

katlanir-mutfak-masasi-12

3Katlanır Mutfak Sandalyesi

Katlanır mutfak sandalyeleri genellikle uzun bacaklı iskemle şeklindedir. Çapraz ayakların katlanması daha rahat ve sorun çıkarmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Düz bir tahta şeklini alabilen bu sandalyeleri masa altındaki bölmelerinde rahatlıkla saklanabilir. Bu sayede evin içinde fazla yer kaplamadığı gibi ortalığın dağınık durmasının da önüne geçilmiş olunur. Bazı sandalyeler sehpa şeklindedir. Masasına uygun olarak hazırlanan sehpa şeklindeki sandalyelerin üst kısımları minderli veya deri kaplama olarak forma sokulur. Bu tip sandalyeler katlama ihtiyacı duyulmadan masanın altında muhafaza edilebilir. Kullanımları oldukça rahattır. Katlanır masa ve sandalyeler özellikle dar evlerde kullanılan son derece pratik mobilyalardır. Her evin dekorasyonuna uygun olan modellerini bulmak ta mümkün.

katlanir-mutfak-masasi-13

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...